Strona 1 z 6

[R/G] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]

: 2010-09-22, 17:30
autor: OSTOJA
Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | CUB | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

Wyżeł w locie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wyżeł przed hangarem:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Porównanie Wyżła z Wilkiem:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wyżeł w hangarze:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wyżeł w kolekcji:

Obrazek

_______________________________________________________________

RELACJA:

Następna wycinanka pocięta. Model rzadko spotykany PWS-33 Wyżeł. Jest to 13 wycinanka ale 14 modelik - 13 modelik Junak-3 jakoś nie chciał być pechowy, ciekawe jak będzie z Wyżłem.

Okładka jest nieciekawa:

Obrazek a tu rysunek montażowy Obrazek

Oryginalne zdjęcie Wyżła:

Obrazek

O samolocie można poczytać tutaj

Oczywiście zacząłem od segmentu kabinowego. Kolega Messer ostrzegał mnie, że drugi segment pokrycia jest za długi, ja bym raczej powiedział, że podłoga drugiej kabiny wraz z tapicerką boczną jest stanowczo za krótka około 2 - 3 mm.

Obrazek Obrazek Obrazek

Ale dużo gorszym faktem jest brak zapasowego koloru w tej wycinance.

: 2010-09-22, 19:44
autor: belfast
powodzenia :mrgreen:
jak przy każdej relacji, masz we mnie widza ;-)

: 2010-09-22, 20:07
autor: Qwark
No to sobie teraz poobserwujemy. Życzę powodzenia, chociaż chyba go nie potrzebujesz.

: 2010-09-22, 20:14
autor: 46lukasz
Również życzę powodzenia :)

-Łukasz

: 2010-09-23, 07:21
autor: OSTOJA
Dzięki wszystkim za kibicowanie a powodzenia nigdy nie za dużo.
Mam trochę materiałów na temat Wyżła więc co ciekawsze zamieszczam, jest to rysunek w trzech rzutach i dwa zdjęcia, wszystkie z przedwojennego prospektu reklamowego PZL'a. Może komuś się przyda.

Obrazek Obrazek

: 2010-09-24, 12:52
autor: OSTOJA
Fotele z pasami. Przednia kabina w modelu jest stanowczo za krótka, wręga D została zaprojektowana za blisko wręgi C. W kabinie modelu zmieści się tylko fotel nawet miejsca na drążek brakuje nie mówiąc o pedałach.

Obrazek Obrazek

: 2010-09-24, 15:21
autor: Qwark
Może tak autor zaprojektował układ wręg żeby w miarę wiernie odwzorować kształt konstrukcji. Możliwe że wszystko by się ładnie zmieściło gdyby podłoga kabiny ( w modelu) była przedłużona poza wręgę C. Ale najważniejsze żeby fotelik się zmieścił, on jest najbardziej widoczny.

: 2010-09-24, 16:59
autor: OSTOJA
Qwark pisze:Ale najważniejsze żeby fotelik się zmieścił, on jest najbardziej widoczny.

Otóż to, otóż to - masz asan rację.

: 2010-09-24, 20:50
autor: belfast
Bardzo fajne te pasy Ci wyszły :mrgreen:

: 2010-09-25, 11:23
autor: OSTOJA
Dzięki Belfast ale nie jestem zadowolony, bywały lepsze.

Fotele wklejone i inne "rupiecie". Oj, coś mi źle idzie to klejenie, pewnie znowu mam "dołek". :oops:

Obrazek

: 2010-09-26, 10:03
autor: OSTOJA
Zabrałem się za nosek kadłuba. Ponieważ wcześniej dostałem ostrzeżenie od Messera, że pokrycie segmentu 2 jest za długie więc wyciąłem wszystkie pokrycia noska k-ba i zacząłem je "obtaczać" po sobie. Rzeczywiście są drobne przesunięcia i trzeba będzie wyciąć małe kliniki w pokryciu segmentu 2 w obszarze brązowego koloru. Ponadto w druku są drobne przesunięcia koloru. Jakość kartonu na którym jest wykonany druk też nie jest najlepsza pomimo impregnacji Caponem. Powierzchnia jakoś się trzyma ale po przecięciu rozwarstwia się i miejsce przecięcia bardzo szybko "mechaci się". Trzeba uważać.

Obrazek Obrazek

: 2010-09-26, 17:46
autor: OSTOJA
Jakoś zmęczyłem dwa segmenty noska. Makro i lampa błyskowa są bezlitosne, wszędzie coś się znajdzie ale zapewniam was, że w normalnym oświetleniu tych wszystkich baboli nie widać.

Obrazek Obrazek Obrazek

: 2010-09-26, 17:54
autor: belfast
Bardzo ładnie to wygląda :mrgreen: podziwiam Twoją cierpliwość i zdolności do takich rzeczy :mrgreen:
pozdrawiam :mrgreen:

: 2010-09-26, 18:04
autor: Abdomen
No i wygląda to bardzo ładnie. Powodzenia w dalszych wzmaganiach.

: 2010-09-27, 13:58
autor: OSTOJA
Dzięki dobre ludziska za takie słowa.

Nosek ulepiony i żeby nie było tak dobrze to na koniec szybka od reflektora zmatowiała od SG - pierwszy raz mi się to przydarzyło na przyszłość będę ostrożniejszy.

Obrazek Obrazek