[Relacja] RWD-4 (MM)

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

[Relacja] RWD-4 (MM)

#1 Post autor: edipodium » 2009-01-17, 10:43

Siemka!
Pod wpływem relacji kolegi Ostoi postanowiłem skleić sobie RWD-4 (na RWD-5 nie liczcie, nie dam rady :-P ). Oto jego relacja: http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0 . Błędy te same, ale opowiem po swojemu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wręga G była za długa więc ją skróciłem i zeszlifowałem pod kątem. Po tej operacji pasowała super. Ostoja pisał że wręgi B, C, D i chyba E były za szerokie więc najpierw skleiłem taką oto wanienkę...
Obrazek Obrazek
...z poszycia i dopiero potem wpasowałem w to szkielet:
Obrazek Obrazek Obrazek
I faktycznie niektóre wręgi były za szerokie więc zostały przycięte i zeszlifowane. W kabinie nie kombinowałem dużo i zrobiłem ją w standardzie:
Obrazek
Tak jak u kolegi brakowało przedniej części podłogi którą również dorobiłem. Okleiłem też resztę kadłuba:
Obrazek Obrazek
A teraz parę błędów:
Obrazek
Zły dobór koloru do retuszu. Na początku próbowałem rozjaśnić czerwoną pactre białą, ale zamiast koloru pasującego do poszycia powstawał mi wstrętny różowy :evil: . Pomyślałem wtedy że trzeba to rozjaśnić żółtym, ale z braku takiego koloru zostało jak widać :-/ .
Obrazek
Troczę mi się poszycie do palca przykleiło na prawej stronie :-P .
Obrazek
Tutaj był mały błąd w wydruku i chciałem go zamalować, ale to też za dobrze nie wyszło.
Na razie tyle. Przepraszam za zdjęcia ale ledwo udaje mi się wycisnąć coś z tego aparatu (Nikon Coolpix) i dopiero na kompie zauważyłem że niektóre zdjęcia są lekko żółte :oops: . Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak się tego pozbyć (ma tu na myśli obróbkę zdjęć) to byłbym wdzięczny.
Pozdro!
Ostatnio zmieniony 2009-01-17, 12:09 przez edipodium, łącznie zmieniany 1 raz.

filcu21
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-03, 09:41

#2 Post autor: filcu21 » 2009-01-17, 10:51

No Edi,w końcu coś pokazałeś :-) :-)
Dobrze sobie radzisz jak na takie opracowanie-podziwiam Cię ,że nie szkoda Ci czasu na takie modele-nie lepiej skleic coś lepiej opracowanego np od:P.Mistewicza albo od Hala?Nie musiałbyś tak kombinowac,a i efekt końcowy byłby o niebo lepszy :-)

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#3 Post autor: edipodium » 2009-01-17, 11:38

filcu21, tu raczej nie chodzi o to czy model jest super dokładny i opracowany. Ten model jest sklejalny, co udowodnił nam ostatnio Ostoja, i może wyglądać bardzo ładnie. Kombinowania i tak za dużo tu nie ma, oprócz RWDziaka mam na warsztacie jeszcze Bristol'a Beoufighter'a z MM w wykonaniu B. Wasiaka. Tam to dopiero jest kombinowanie :roll: (dzięki bogu będzie malowany). Ale tu chodzi o zabawę, puki co miałem dość tylko trzech modeli: Mig-29, F-4 i F-5 z MM (dodam że wszystkie opracował mój ulubiony pan B. Wasiak :lol: ). Poza tym każdy model to dla mnie świetna zabawa :mrgreen: (chociaż zdarzają się małe kryzysy :-P ).
Pozdro!

Awatar użytkownika
filthy
Posty: 167
Rejestracja: 2007-02-22, 14:10
Lokalizacja: gdańsk

#4 Post autor: filthy » 2009-01-17, 11:41

żeby zdjęcie nie było żółte wystarczy w jakimś programie do obróbki zdjęć zmniejszyć nasycenie kolorów (saturation) i potem zwiększyć kontrast
Ja używam do tych celów prostego w obsłudze i darmowego programu o nazwie photofiltre.

saturation(-), saturation(-), contrast(+), contrast(+), saturation(-), contrast(+)
Po następujących operacjach Twoje zdjęcie wygląda tak:
Obrazek
oczywiście do każdego zdjęcia będzie inna formułka do wyklikania ale łatwo nabierzesz wprawy ;-)

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#5 Post autor: edipodium » 2009-01-17, 11:47

Wielkie dzięki filthy, niedługo poprawię zdjęcia :-D .
Pozdro!

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#6 Post autor: OSTOJA » 2009-01-17, 12:00

edipodium, Edi, nie no szok :shock: kompletny - no proszę jak ładnie idzie. Tylko nie wiem dlaczego pedały nanizałeś na drążek sterowy. Nie wiem dlaczego tak bardzo "boisz" się piątki, ona naprawdę nie "gryzie". Najwyżej wyrzucisz do śmieci albo do pieca. Trzymam oba kciuki od czasu do czasu(swoje modele też przecież muszę robić).
edipodium pisze:Tutaj był mały błąd w wydruku i chciałem go zamalować, ale to też za dobrze nie wyszło.
Dokładnie to samo i całe mnóstwo białych "ciapek" na czeronym - szczególnie na skrzydłach. :evil: Pozdrowionka.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#7 Post autor: edipodium » 2009-01-17, 12:31

2008-12-31
OSTOJA napisał/a:
Kiedy potniesz swojego?
edipodium napisał/a:
Nie wiem dokładnie ale chyba dopiero koło wakacji :-P .
2009-01-10
edipodium napisał/a:
OSTOJA, na wiosnę (prawdopodobnie :-P ) ruszy relacja z RWD-4
Popatrz, a tu dopiero połowa zimy :roll: . OSTOJA , Twoje słowa prawdą się stały:
Cósik mi sie zwiduje juchasicku co jo Cie zmotywuje do roboty, haj.
:lol:
OSTOJA pisze:Tylko nie wiem dlaczego pedały nanizałeś na drążek sterowy.
Bo tak jest to pokazane w instrukcji. Spójrz na rys.4 na części 4 i 5.
OSTOJA pisze:Dokładnie to samo i całe mnóstwo białych "ciapek" na czeronym - szczególnie na skrzydłach. :evil:
Niestety prawda :evil: .
Pozdro!

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#8 Post autor: Kroolo » 2009-01-17, 12:39

Hehe, widzę że mały projekt grupowy zaczyna się robić ;)

To w wolnych chwilach i ja pokibicuję :-)

A co do fotek to:

http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=2778

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#9 Post autor: OSTOJA » 2009-01-17, 15:46

edipodium pisze:Bo tak jest to pokazane w instrukcji. Spójrz na rys.4 na części 4 i 5.
Edi, ja trochę latałem jako pilot szybowcowy i samolotowy - w takiej konfiguracji układów sterowania jak to pokazał autor na rys. 4 na pewno latać by się nie dało. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No to jak będzie z 5-tką? :roll:

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#10 Post autor: edipodium » 2009-01-17, 17:18

OSTOJA pisze:w takiej konfiguracji układów sterowania jak to pokazał autor na rys. 4 na pewno latać by się nie dało.
Pewnie tak, ale jak już mówiłem nie chciałem kombinować z kabiną.
OSTOJA pisze:No to jak będzie z 5-tką? :roll:
No raczej nie będzie :roll: .
Pozdro!

p.s. Dzięki Kroolo :-D ! Czytałem ten temat i wiedziałem że takie coś było ale jakoś mi się nie chciało szukać :-P .

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#11 Post autor: OSTOJA » 2009-01-17, 18:20

edipodium pisze:No raczej nie będzie
Uparte "stworzenie", ha trudno. :-/ Pozdrowienia.

Awatar użytkownika
Abdomen
Posty: 421
Rejestracja: 2007-05-16, 11:06
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

#12 Post autor: Abdomen » 2009-01-17, 19:58

Modelik wychodzi Ci świetnie. Sam kiedyś kleiłem obydwa te samolociki, 'czwórkę" skleiłem, ale 'piątki' niestety nie. Co do retuszu to nie jest tak tragicznie, napewno lepsze to niz białe krechy.

Powodzenia.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#13 Post autor: Kroolo » 2009-01-17, 23:06

filthy, opisany sposób zmian opiera się właśnie na PhotoFiltre - posiada on specjalny filtr do zmiany balansu bieli, jednym kliknięciem uzyskałem takie coś:

Obrazek

edi, a może jednak się skusisz i na '5 ? :)

Awatar użytkownika
Gwiazda
Posty: 42
Rejestracja: 2008-12-15, 23:51
Lokalizacja: Kwidzyn/Uk

#14 Post autor: Gwiazda » 2009-01-20, 17:34

No prosze,swietnie Ci idzie:)Czekam na ciag dalszy:)

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#15 Post autor: edipodium » 2009-01-26, 16:28

Siemka!
Przyszła pora co by uaktualnić relację. Tak więc silnik mam już gotowy, ale zanim dam zdjęcia muszę trochę ponarzekać :-P . Nic mi pasować nie chciało w tym przeklętym silniku :evil: !!! Nie dość że musiałem przycinać, docinać i dużo retuszować to jeszcze krzywo mi wyszedł. Tutaj wielki ukłony dla Ostoi który zrobił silnik pięknie.
No i moje marne wypociny:
Obrazek Obrazek (tu widać jak to się „mijało z celem” :lol: ) Obrazek Obrazek Obrazek
Mam już zrobione kolektory ale przykleję je na końcu żeby ich nie urwać gdy będę wklejał usterzenie i podwozie.
Obrazek
Ale! Co by nie było, że tak mało zrobiłem usprawiedliwiam się tym :mrgreen: :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Skrzydełka kleiło się świetnie. Zrobiłem oddzielone i wychylone stery, a wychylone dla tego że jak chciałem je przykleić jakoś do płata to po prawej stronie powstawała mi brzydka szpara u dołu a po lewej u góry (albo jakoś tak :-P ) i chcąc to usunąć zrobiłem stery wychylone. Środkowa część płata jest od spodu malowana bo zabrakło chyba tuszu w drukarni na jej zabarwienie. Taki sam problem jest we wszystkich egzemplarzach.
Obecnie powstaje usterzenie i podwozie.
Obrazek Obrazek
I jeszcze kilka zdjęć z przymiarką.
Obrazek Obrazek Obrazek
A teraz jak to u nas mawiajo: „Borem lasem! Siema!”
Obrazek

p.s. Chyba zmienię tło bo mi się model w tym nie mieści :-P .
p.s. Wielkie podziękowania dla Kroolo, dzięki jego pomocy zdjęcia wyglądają choć trochę lepiej ;-) .
p.s.3.
Kroolo pisze:edi, a może jednak się skusisz i na '5 ? :)
Z piątką bym już nie dał rady, wybacz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”