[Konkurs-tłokowe]Messerschimtt Bf-109 E-4 AH

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
imperator
Posty: 5
Rejestracja: 2008-01-25, 23:06

[Konkurs-tłokowe]Messerschimtt Bf-109 E-4 AH

#1 Post autor: imperator » 2008-02-19, 02:07

Witam wszystkich forumowiczów,
jest to moja pierwsza relacja i mam nadzieje że nie ostatnia. :-). Co do samego modelu to skleja mi się go dość przyjemnie(już 3 raz robie kabinę wraz ze szkieletem dziobu), jedynie co mi spać nie daje to nie wiedzieć czemu sklejanie i składanie wręg dziobu. :roll:. Tablicę rozdzielczą będę się troszeczkę zwaloryzować, robiąc szkiełka w zegarach, ale samych zegarów nie zacznę dopóki nie znajdę jakiegoś dobrego sposobu na wycinanie większych otworów. Mam nadzieje że poświęcicie chwilę czasu na obejrzenie relacji i liczę na Wasze sugestie i rady.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz dodaje tylko 3 fotki, ale wieczorem wstawię następne z postępem moim prac. Co do tej małej części odstającej jest to niedokończony element, a nie mam już siły już go skończyć.

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#2 Post autor: el_paw » 2008-02-19, 09:52

Witam nowego uczestnika konkursu. Życzę powodzenia przy budowie.

Pozdrawiam
el_Paw

Awatar użytkownika
MeSSer
Posty: 435
Rejestracja: 2007-10-11, 15:01
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów

#3 Post autor: MeSSer » 2008-02-19, 13:14

Będę oglądał z chęciom bo Messerschmitt jest moim ulubionym typem samolotu.


Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Masserati

imperator
Posty: 5
Rejestracja: 2008-01-25, 23:06

#4 Post autor: imperator » 2008-02-22, 03:36

Witam ponownie,
Co do samego modelu to dokleiłem orczyk( :?: ), tablicę rozdzielczą, jakiś element pod deską rozdzielczą. Dokleiłem również drążek sterowniczy i 2 w.g mnie uchwyty które są przymocowane do deski rozdzielczej(byłbym wdzięczny gdyby ktoś wytłumaczył by mi czy to są jakieś uchwyty czy dźwignie?) , ale to już po robieniu zdjęć.
Oto kilka fotek z postępem moich wypocin:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(ten paseczek to wzmocnienie, gdyż w.g mnie to łączenie było narażone na wszelkiego dotknięcia co mogło by spowodować zniszczenie paru części)

Samo wnętrze w rzeczywistości prezentuje się o wiele lepiej(nie żebym się wymigiwał), a aparat strasznie wyolbrzymia wszystkie błędy które niejednokrotnie nie są do zauważenia.

Pozdrawiam i do zobaczenia ;-)

rowin
Posty: 11
Rejestracja: 2007-11-08, 08:43
Lokalizacja: Lublin

#5 Post autor: rowin » 2008-02-22, 09:57

PASECZEK świetny pomysł winszuje!!

widać, że to pewnie Twoj pierwszy model (a na pewno pierwszy od AH) więc przedstawie Ci pewną zasadę dla początkujących modelarzy sklejających AH.

JEŻELI PROJEKTANT Z WYDAWNICTWA AH NIE DODAŁ ŻADNEJ CZĘŚCI NA WZMOCNIENIE SZKIELETU TO ZNACZY, ŻE JEST ONA TAM NIE POTRZEBNA, A WRĘCZ NIEPOŻĄDANA!!

radze sobie wydrukować tą rade.

Pasek, który wkleiłeś niby dla wzmocnienia, później spowoduje, że nie będzie Ci pasował centropłat, bo właśnie w tym miejscu powinien być zamontowany, i mogę się założyć o wszystko, że jest zaprojektowany tak, aby mieścił się tam klej o grubości 0,1mm a nie jakiś pasek łączący.

WIĘC SKORO NIE MASZ JESZCZE WPRAWY W KLEJENIU TO TRZYMAJ SIĘ INSTRUKCJI!!
to jest moja kolejna rada!

dodam jeszcze, że warto używać papieru sciernego, element szkieletu po wycięciu (i przed przyklejeniem) należy wyszlifować, w ten sposób, aby był kształtu takiego, jaki narysował projektant. to ważne, gdyż dzisiejsze modele są opracowywane komputerowo i nie ma miejsca na błędy w wycinaniu.

kolejna rada jest taka...
STARAJ SIĘ KLEIĆ JAK NAJLEPIEJ, GDYŻ WSZYSTKIE MINIMALNE BŁĘDY ZEMSZCZĄ SIĘ W KOLEJNYCH ETAPACH BUDOWY!!

Aparat wyolbrzymia, ale bez przesady, najlepiej nie jest z tym co do tej pory pokazałeś i przewiduje, że nie dotrwasz nawet do skrzydeł, dlatego, że przez swoje niedbalstwo samolot będzie przypominał karykature i po prostu nie będzie chciało Ci się go dalej lepić.

Także udowodnij mi, że się mylę, zepnij się w sobie, zwolnij, i staraj sie naśladować tych najlepszych (widziałeś, żeby na którymś zdjęciu dobrego modelarza kabina wyglądała tak jak u Ciebie?), kleisz ten model nie po to, żeby dotrwać do końca bezwzględu na wynik, a po to żeby efekt końcowy powalił wszytkich na kolana. Tym bardziej, że w tytule relacji masz napisane słowo KONKURS.

imperator
Posty: 5
Rejestracja: 2008-01-25, 23:06

#6 Post autor: imperator » 2008-05-05, 20:21

Przepraszam że nic nie pisałem, ale cóż obowiązki. W samolocie skończyłem dziób, fotki wrzuce jak znajdze więcej czasu.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#7 Post autor: Kroolo » 2008-08-31, 16:19

imperator, coś poza dziobem doszło?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”