Strona 1 z 1

Pytanie - Focke Wulf A8 ( szpary)

: 2008-06-19, 13:15
autor: RebelMan91
Witam wszystkich.
Mam problem z modelem FockeWulfa.Odrazu dodam , że problem ten przewija się równiez w innych modelach jakie sklejam i mam z nim problem.
Jestem na etapie łatania dziur dziureczek :lol: eeee tak , znaczy chodzi mi i szpachlowanie :mrgreen:
Sklejam tylko modele Academika i w każdym modelu napotykam problem ze szparami które tworzą się po sklejeniu skrzydeł z kadłubem.Załączyłem zdjęcie szpary.Na drugim zdjeciu zadaje pytanie.
Nie wiem , czy mam unieść skrzydła tak aby skrzydła przykleiły się do kadłuba , czy poprostu załatać ją.
W przypadku pierwszego rozwiązania , nie wiem , czy by to nie dziwnie wyglądało.
Jak myślicie ?
Pozdrawiam.
Adam

Obrazek

Obrazek

: 2008-06-19, 14:36
autor: Gregor
Chodzi mi o to że w następnym modelu jak będziesz sklejał to pierw przyklej szkielet i na to poszycie .

: 2008-06-19, 15:20
autor: RebelMan91
O czym ty mówisz ?
Czekam na porade z waszej strony.
Chyba zaszpachluje je ...

: 2008-06-19, 19:05
autor: r-t
no szpachluj szpachluj bo to chyba jedyna możliwość.

: 2008-06-19, 21:07
autor: SmokHaosu
To jest model plastikowy, nie ma szkieletu ;-)

Generalnie modele Academy mają trochę problem ze spasowaniem części, zwłaszcza w miejscu skrzydło - kadłub.
Proponuję zakleić taśmą maskującą troszkę dalej jak szpara i zaszpachlować. W ten sposób unikniesz daremnego szlifowania w trudno dostępnych miejscach.

Takie rozwiązanie zastosował kolega Paws przy modelu Bf-109
http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=520

: 2008-06-19, 21:40
autor: Gregor
To jest model plastikowy, nie ma szkieletu ;-)
A no tak :lol: coś mi się powaliło.

: 2008-06-20, 14:16
autor: RebelMan91
Dzięki wam chłopaki, szczególnie SmokHaosu ;)
Dobry pomysł z ta taśmą.
Pozdrawiam !
Adam.