[G] Pvt. Ralph Hoobs - 506pps 101dpd

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
trav3rs
Posty: 144
Rejestracja: 2011-12-03, 17:37

[G] Pvt. Ralph Hoobs - 506pps 101dpd

#1 Post autor: trav3rs » 2012-08-05, 14:01

Scenka powstała na podłożu uszkodzonej podstawki z poprzedniego projektu. Nad szeregowym Hoobsem spędziłem dość dużo czasu i z uzyskanego efektu jestem całkiem zadowolony. O jego przynależności do jednostki i stopniu świadczy pik i pozioma linia na hełmie.
Figurka pochodzi z zestawu Dragona 6163. Od siebie dodałem paski do hełmu i rkmu BAR i odznakę 101dpd na lewym ramieniu. Część oporządzenia jest z zestawu Master Boxa 3578, zmieniłem je ze względu na lepszą jakość rzeźby. Co do malowania, wykorzystałem akryle Vallejo jako bazę i farby olejne do cieniowania i malowania twarzy (oczy i zarost). Całość pokryta matem Vallejo, przyda się chyba jeszcze jedna warstwa, bo Ralph jeszcze trochę się świeci. :lol:
Podłoże to spuścizna brytoli :lol: - Poxilina pokryta warstwą mieszanki (wikol, woda, pył kąpielowy dla szynszyli, pocięty korek, papier toaletowy i farbki Vallejo), a na to po zaschnięciu położony sidolux i śnieg (woda, wikol, soda oczyszczona). Łuski w śniegu i drut kolczasty zrobiony ze zwykłego drutu.
Tytuł scenki to cytat z powszechnie znanej piosenki zespołu The Clash. Jest jedna rzecz, którą muszę wymienić, mianowicie tablica ostrzegająca przed polem minowym. Za mocno przywaliłem ją śniegiem i jest niewidoczna. Aby scenka odzyskała sens wymienię ją na nową. Poza tym dodam jeszcze kawałek białej taśmy, którą oznacza się bezpieczne przejście przez pole minowe.

A oto efekt mojej pracy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jest to pierwsza praca, z której faktycznie jestem zadowolony. :mrgreen:
Czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam

roland
Posty: 173
Rejestracja: 2010-07-27, 13:34
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław

#2 Post autor: roland » 2012-08-05, 22:08

Spojrzałem na przedostatnie zdjęcie i nurtuje mnie jedna rzecz - łuski nie powinny wtopić się w śnieg?

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#3 Post autor: Twitch » 2012-08-08, 12:57

roland pisze:Spojrzałem na przedostatnie zdjęcie i nurtuje mnie jedna rzecz - łuski nie powinny wtopić się w śnieg?
Szkoda że tamta winietka ucierpiała... ale ta mi się bardzo podoba :mrgreen:
Tylko tak jak kolega napisał łuski powinny się wtopić w śnieg... aczkolwiek wiem że chciałeś dodać klimatu scenerii 8-)

trav3rs
Posty: 144
Rejestracja: 2011-12-03, 17:37

#4 Post autor: trav3rs » 2012-08-13, 20:43

Twitch pisze:Szkoda że tamta winietka ucierpiała... ale ta mi się bardzo podoba :mrgreen:
Tylko tak jak kolega napisał łuski powinny się wtopić w śnieg... aczkolwiek wiem że chciałeś dodać klimatu scenerii 8-)
Cieszę się, że się podoba. :-) Co do łusek, to faktycznie, jak obmyślałem kompozycję, to nie wziąłem tego pod uwagę, a mogłem po prostu sypnąć je kawałek dalej w błoto. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”