Zanim napiszesz na forum - F.A.Q.

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3150
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

Zanim napiszesz na forum - F.A.Q.

#1 Post autor: Kroolo » 2007-01-14, 23:33

#1 Pisownia


Zanim wyślesz posta przeczytaj go i upewnij się czy na pewno da się zrozumieć co chciałeś przekazać!

Wszystkim polecam zainstalowanie sobie przeglądarki Firefox 2.0 --> posiada on wbudowany mechanizm sprawdzania pisowni, którą gdy popełnimy błąd podkreśla nam go na czerwono i sugeruję poprawną pisownię. Pozwoli to nam na zaoszczędzenie czasu na przeklejanie tekstu do Worda czy innego edytora, a innym na przyjemniejsze czytanie i szybsze zrozumienie co chcieliśmy przekazać.

ściągnij Firefox

#2 Zdjęcia na forum:

Najpierw proponuję ściągnąć darmowy programik-przeglądarkę o jak się okazuje wielu możliwościach:

http://irfanview.com/

możemy również ściągnąć polski plik językowy:

http://www.irfanview.net/languages.htm - i tam wybrać polskie tłumaczenie. Po ściągnięciu na dysk należy ten plik rozpakować do folderu instalacyjnego Irfan'a do podfolderu Languages. Później odpalić Irfan'a i Options --> change language

Po uporaniu się z tymi czynnościami otwieramy w IrfanView nasz obrazek, Wybieramy opcję "Image" ("Obraz" ) --> "Resize/Resample" (Zmień rozmiar obrazka" ), skrót ctrl+R i w grupie "Set new size" ("Nowy rozmiar" ) ustalamy jakiś rozsądny rozmiar naszego zdjęcia. Po kliknięciu w OK zauważymy że nasz obrazek jest już pomniejszony do zadanych rozmiarów lecz również widać pogorszenie jakości i rozmycie, którego pozbędziemy się wybierając pozycję z menu Image ("Obraz" ) --> Sharpen ("Zwiększ ostrość" ) , skrót to shift+S, teraz powinno być wyraźniejsze.

Aby mniej cennych kB zajmowała nasza fotka możemy zmienić kompresję przy okazji zapisywania:

klikamy "File" ("Plik" ) --> "Save As..." ("Zapisz jako..." ) skrót to literka S , uważajmy coby nie nadpisać oryginalnego zdjęcia, i mamy tam suwaczek ustalający nam kompresję, coś koło 80 powinno wystarczyć, najlepiej samemu dobrać to eksperymentalnie... Możemy tam zaznaczyć jeszcze "Save as progressive jpg" ("Zapisz jako progresywny jpg" ).

Jakoś przydługi ten mój instruktaż ale metoda jest szybciutka i prościutka: w praktyce to tylko kilka kliknięć lub stuknięć w klawisze. Programik polecam ze względu na jego możliwości przeglądarki, szybkość działania no i dlatego że jest darmowy :mrgreen:

Jakby coś niejasnego to proszę dać znać!
Ostatnio zmieniony 2009-11-19, 12:35 przez Kroolo, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3150
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: Kroolo » 2007-01-14, 23:34

Było o przygotowaniu fotki, teraz o jej zamieszczaniu:

Proponuję korzystanie z polskiego serwisu www.fotosik.pl i na nim się skupię.

:arrow: Na początku polecam rejestrację w serwisie: http://www.fotosik.pl/rejestracja.php umożliwia nam ona miejsce i transfer bez limitu, własną stronę w formie użytkownik.fotosik.pl, albumy zdjęć, edycję wgranych zdjęć, komentowanie i głosowanie, statystyki oglądalności zdjęć i przydatne dodawanie wielu zdjęć naraz.

:arrow: Po rejestracji proponuję ściągnąć i zainstalować programik który nieco zautomatyzuje nam proces wysyłania zdjęć bez potrzeby wchodzenia na stronę www: http://www.fotosik.pl/narzedzia.php Po instalacji należy przejść do "Ustawień" i wpisać w odpowiednie rubryki dane swojego konta.

:arrow: teraz już wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na przygotowaną fotkę i odnaleźć w menu opcję "wyślij na fotosik.pl". W oknie programu możemy wybrać czy wysyłamy pojedyncze pliki czy całą galerie hurtem oraz możemy utworzyć album zdjęć.

:arrow: na koniec wklejamy podane przez program linki (najlepiej "Miniaturka na forum - pełen rozmiar") do postu i gotowe :!:

administrator
Administrator
Posty: 117
Rejestracja: 2006-07-21, 09:53

#3 Post autor: administrator » 2008-04-22, 19:01

Zalecamy używanie programiku FotoGen umieszczonego w naszym download dzięki któremu nie będą wyświetlane reklamy!
Opis jak używać programiku znajdziecie po ściągnięciu paczki z aplikacją w której znajduje się plik help z pomocą.
Należy przeczytać plik readme.

Jeśli używacie FotoGen pomińcie ostatni krok z opisu Kroolo i przeczytajcie to co znajduje się w pliku help.

Zablokowany

Wróć do „Karton i Papier”