An-2 1:72 Trumpeter

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
piech88
Posty: 22
Rejestracja: 2009-11-21, 01:26
Lokalizacja: Krosno

An-2 1:72 Trumpeter

#1 Post autor: piech88 » 2009-11-21, 14:19

Witam!
Na imię mi Piotrek i jestem nowym uczestnikiem forum.
Na początek, jako miłośnik polskich skrzydeł umieszczam galerię znanego i lubianego(?) Antka z macierzystego Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie.
Oto oryginał(mam nadzieję że autor się nie obrazi): http://lotnictwo.net/foto.php?id=133777
A teraz model. Jest to przerobiony Trumpeter. Poprawki:Podwozie ze skosem do przodu, zwaloryzowany silnik, przeniesione kółko ogonowe, spiłowane i wypolerowane dziwne wystające okienka boczne itd.
największą frajdą było odtwarzanie zniszczonego malowania :lol: Malowany pędzlem. Znaki rejestracyjne to przerobione SP-AHL z dwóch modeli RWD-6 :-) Naciągi z włosa(czasem dobrze kiedy modelarz ma długie włosy ;-) )
Do rzeczy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Proszę o komentarze :-)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2009-11-22, 14:41

Fajny Antek :) trochę świecą mu się alki, warto zainwestować w chemie do kalek. Jak w tym modelu wygląda sprawa spasowania elementów :?:


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
piech88
Posty: 22
Rejestracja: 2009-11-21, 01:26
Lokalizacja: Krosno

#3 Post autor: piech88 » 2009-11-22, 17:07

Dzięki :)
Zdecydowanie lepiej jest kupić Bilka/Italeri. Jakość wyprasek nieporównywalnie lepsza. Trumpeter jest dość prymitywny, ale tani. Szpachlowania wymaga przejście skrzydło dolne-kadłub na całym odcinku łączenia, z górnym jest podobnie, tu dochodzi kwestia łączenia z oszkleniem. Szkło ponadto grube i trzeba je dopasowywać do wykroju. Od groma błędów merytorycznych, ale tego nie ustrzegł się także Bilek. Trębacze wyraźnie zrzynali od czeskich kolegów....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”