[Galeria]Latarnia Morska Krynica GPM/1:150

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

[Galeria]Latarnia Morska Krynica GPM/1:150

#1 Post autor: noutilus » 2009-09-23, 09:23

Witam.Jeszcze przed klejeniem forda wziąłem sobie na rozgrzewkę latarnię z gpm'a.Jest to jedna z trudniejszych latarni tego wydawnictwa.Nie posiadała wręg co stanowiło większy problem bo walec trzeba było formować w koło.A co do reszty modelu to problem pojawił się też przy obręczach do schodów, ponieważ były one za krótkie co stanowiło że została szpara 0.5mm więc postanowiłem je pomalować.Efekt końcowy i tak jest zadowalający.
Kilka fotek (makro):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#2 Post autor: scorpions » 2009-09-23, 11:28

Dobra - ja się wypowiem jako pierwszy (mam nadzieje , że nie ostatni :mrgreen: ).

1. Jak byś mógł , wstawiaj fotki w mniejszej rozdzielczości , bo zanim sie u mnie się załaduja to zdążę zasnąć :mrgreen:

Ogólnie latarenka robi dobre wrażenie , jeżeli ten walec nie posiadał wręg , to ładnie udało Ci sie go uformować , nie widzę żadnych załamań , retusz też chyba jest , bo przynajmniej ja nie widzę białych krawędzi , a te zacieki pod oknami to chyba fabryczne, więc ogólnie nie jest źle. Taka moja rada , gdyby Ci się chciało , to w nastepnych modelach , w których nie przewidujesz wnetrza , wytnij te niebieskie okienka , podklej od wewnątrz jakąś folią i zamaluj ( najlepiej na czarno) od wewnątrz ( ta folię) , efekt bedzie o wiele lepszy ( tak mi sie wydaje :mrgreen: ). No to dawaj z tym fordem :mrgreen:
pzdr.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: Kroolo » 2009-09-23, 12:10

Po pierwsze to co napisał scorpions, zmniejsz fotki! Te wczytują się godzinę na szybkim łączu nawet, a po wczytaniu i tak domyślnie są pomniejszone... Staraj się zawsze robić zdjęcie z kierunku skąd pada światło - nie przy bocznym oświetleniu czy tylnym.

Model wydaje się być ok, pisałeś o braku wręg - mogłeś wstawić koło wycięte z tektury o średnicy takiej, aby się zmieściło i już byś nie miał problemu z kształtem.

Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#4 Post autor: noutilus » 2009-09-23, 12:41

Dzięki za miłe słówko.
Zdjęcia będe wstawiał w rozdzielczości 800x600 chyba takie wystarczą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”