PWS - 16 bis [Sprawozdanie z budowy]

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

PWS - 16 bis [Sprawozdanie z budowy]

#1 Post autor: Matrix_OST » 2006-11-05, 22:22

Przy modelu zacząłem dłubać przedwczoraj. Bo klejeniem trudno to nazwać. Strasznie małe to to jest :-) W kilku miejsca trzeba było przyszlifować a zwłaszcza w kabinie aby fotele prawidłowo pasowały. Ale ogólnie nie jest najgorzej. Za 16PLN nie można było się więcej spodziewać ;-) Do samego modelu. Można wykonać 2 rodzaje malowania. Cywilne oraz wojskowe. Ja wybrałem to drugie. Do malowania używam Pactry A67. To jasniejszy khaki.

Oto opakowanie:
Obrazek

A to co narazie udało mi się nadłubać:
Obrazek Obrazek Obrazek

Silnik:
Obrazek

Oraz sam kadłub:
Obrazek

Z tego etapu budowy jestem średnio zadowolony. Ponieważ wyszło mi że dolny płat ma skos nieduży, ale ma. A jakoś nie miałem odpowiednich planów żeby zobaczyć czy tak ma być w oryginale czy poprostu tak jest zrobiony model. Jeszcze brak paru drobiazgów oprócz podwozia, nie przyklejone są owiewki, płoza ogonowa no i kalkomanie.

Obrazek Obrazek Obrazek

Cały model kleje jakimś klejem modelarskim, a same zastrzały na supergluta postanowiłem. Żeby sztywniej było.

Model nie był źle opracowany. Z wyjątkiem kilku małych niedociągnięć. Trzeba było uważać na mocowanie górnego płatu do kadłuba i względem dolnego. Ale tak wszystko ok.

Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

I jeszcze jedno zbliżenie a ster kierunku i napisy eksploatacyjne:

Obrazek

I to wszystko model gotowy. Mam tylko wątpliwość co do szachownic na górnych powierzniach szkrzydeł. Nie wiem czy nie powinny być te małe i rozmieszczone asymetrycznie.

Sorki że zdjęcia są takie ciemne. Ale wolałem je robić bez lampy błyskowej.

Awatar użytkownika
Radzio65
Posty: 902
Rejestracja: 2006-08-12, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Radzio65 » 2006-11-06, 14:27

Przy następnym zrób tak:
1) Pomaluj trochę rzadszą farbą
2) Na to lakier błyszczący
3) Na to kalkomanie
4)Na to lakier matowy

Po co?

Kalkomanie nie będą się błyszczeć :mrgreen:

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

#3 Post autor: Matrix_OST » 2006-11-06, 19:10

Ok dzięki za rady. Bo w plastikach nie siedzę z reguły. Dlatego tym bardziej dzięki :)

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#4 Post autor: Paws » 2006-11-07, 14:08

Pod kalki polecam "Sidolux"
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 372
Rejestracja: 2006-10-11, 18:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Marek » 2006-11-07, 21:05

Troszkę kleik wycieka między elementy prawda? Głównie widać przy mocowaniu kół i goleni.

I chyba niepotrzebnie z tyłu modelu przykleiłeś tą kalkomanię z wagą.. nazwa modelu - no ok - jak kto tam woli, ale ta waga?

Ale ogólnie model sklejony dobrze.

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

#6 Post autor: Matrix_OST » 2006-11-08, 16:30

Ta kalkomania na sterze kierunku była w zestawie i ją przykleiłem a nie wiem czy te samoloty miały napisy o wagach czy nie także zrobiłem jak było w instrukcji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”