Cześć :)
Parę osób przy spotkaniach i nie tylko pytało o przykładowe arkusze, więc mam nadzieje, że nie będziecie mieć mi za złe a zarazem nic, przeciwko że je zaprezentuję. Od razu uprzedzę, że zdjęcia nie są super jakości, bo trudno jest zrobić fotki połyskującego wydruku przy sztucznym świetle w rzeczywistości to wygląda fajnie.




Ze swej strony nadmienię tylko, że dodaliśmy parę spraw, które mają ułatwiać sklejanie wszystkiego w całość :)
1.Zrezygmowaliśmy z białych „plam”, na które naklejamy inne elementy, np. stateczniki skrzydła, przejścia kadłub skrzydło itd. Wszystko jest w kolorze poszycia a miejsce wyznaczają cienkie obrysy.
2. Znaczniki środków poszycia są bardzo małe tak by po złożeniu dwóch segmentów nie tworzyły długiej kreski tak bardzo rażącej na modelu.
3. Poszczególne segmenty są łączone sklejkami poza trzema wyjątkami gdzie konstrukcja wymagała innego rozwiązania
4. Cały model został podzielony na sekcje tak by każdą z nich można było budować bez uszczerbku dla drugiej. Osobno robimy kadłub, który jest podzielony na trzy części konstrukcyjne, osobno skrzydła, zbiorniki, stateczniki, podwozie itd. Wszystko wzajemnie nie przeszkadza podczas budowy, ewentualnego lakierowania itd. Po przygotowaniu podzespołów łącznym je ze sobą za pomocą „wsuwek”
5. Wykonaliśmy szablony dla części o skomplikowanych kształtach np. łopaty śmigieł, wloty do silnika itd. Wycinamy właściwy element potem nadajemy mu kształt przymierzając do szablonu, lub formując go bezpośrednio na nim (uzyskujemy powtarzalność i pewność kształtu).



6. Elementy trudne do wycięcia lub sklejenia zostały zdublowane i umieszczone jako rezerwa, dodatkowo został dodany spory zapas koloru srebrnego.

7. W celu ułatwienia budowy zostały wykonane rysunki 3D w postaci kameleona (przemiennie jasny, ciemny segment) z numeracją części oraz zamieszczon0 zdjęcia sklejonej surówki.




Mam nadzieję że model będzie się sklejało przyjemnie i sprawnie czego życzę potencjalnym zainteresowanym :).
Pozdrawiam