[Relacja] McLaren MP-4/15 [sklejmy.com-młodsi]

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
rodzyn93
Posty: 77
Rejestracja: 2007-02-04, 15:43

[Relacja] McLaren MP-4/15 [sklejmy.com-młodsi]

#1 Post autor: rodzyn93 » 2007-06-23, 16:42

Witam wszystkich najserdeczniej!
Jako że konkurs sklejmowy dobiegał końca postanowilem z ostatnim dniu coś skleić. KLeiłem kleiłem nawet w nocy, aż Mazter (chwała mu za to) napisał do mnie że konkurs został przedłużony. Dlatego dzisiaj pragnę rozpocząć relację z budowy bolidu Formuły 1, McLarena MP-4/15 MIki Hakkinena z roku 2000. Model pochodzi ze strony Yashu Tanaki, jest darmowy, w skali prawdopodobnie 1:25 - przypuszczam bo nie ma nigdzie napisane. Otóż chciałem dodać że wszystkie niedokładności które zobaczycie na tej porcji zdjęć są spowodowane poścpiechem w czwartek. Myślę że na zdjęciach będzie co nieco widać - byłem przymuszony do robienia zdjęc telefonem, bo mój aparat został pożyczony. Lech w nast. odsłonach relacji zdjęcia będą z aparatu. Myślałem że zdjęcia z telefonu bedą niezłe, bo mam 2mpix ale zaskoczył mnie. Tyle tytułem wstępu.
Pierwsza fotka oryginału z 2000r.
Obrazek




Nast. zdjęcie przedstawia płytę podłogową:
Obrazek


Teraz czas na kadłub:
Obrazek


Kadłub przyklejony do podłogi wraz z kratkami wlotów powietrza które służą do wyłapywania wszelkich brudów, by te nie dostały się do układu chłodniiczego i przyklejonym częściowo przednim układem jezdnym i zawieszeniem:
Obrazek


Teraz zdjęcie z przyklejonymi osłonami wlotów chodnic oraz osłoną chłodnicy:
Obrazek



Aktualnie kleję koła żeby mieć spokój na koniec. Na dodatek dodam że model mieści się na dwóch arkuszach kartonu A4. MOże pokusze się o delikatną waloryzację np. kół (rowki) i kierownicy. Przsepraszam jeszcze raz że zdjęcia nie wyglądają za ciekawie.
KOlejna odsłona mam nadzieję nastąpi dzisiaj albo jutro. Odpowiem na wszelkie pytania dotycząced oryginalu i modelu.
POZDRAWIAM
Jędrek ;-)

rodzyn93
Posty: 77
Rejestracja: 2007-02-04, 15:43

#2 Post autor: rodzyn93 » 2007-06-27, 21:46

Witam!
Sklejone zostały koła:
Obrazek
Zrobiłem także spojlery: przedni:
Obrazek
Tylni:
Obrazek



I tym milym akcentem kończę relację i model. Widzę że relacja i model nie przypadły nikomu do gustu, rozumiem model nudny :mrgreen: . A teraz zapraszam do galerii końcowej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i to by było na tyle. MOdel kleiło się przyjemnie :lol: a do tego nie miał żadnych błędów oraz był prosty w budowie. Polecam go dla poczatkująch.
Pozdrawiam
Jędrek

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: Kroolo » 2007-06-27, 21:56

Fajnie się prezentuje Obrazek

Możesz podać linka do tej strony?

Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 107
Rejestracja: 2007-04-04, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

#4 Post autor: Merkava » 2007-06-27, 22:04

Gratulacje....drugie miejsce gwarantowane;-)

rodzyn93
Posty: 77
Rejestracja: 2007-02-04, 15:43

#5 Post autor: rodzyn93 » 2007-06-28, 11:57

http://www.ne.jp/asahi/paper-m/yasu/0index/e_index.htm

Oj Merkava niebyłbym tego taki pewien, patrząc na twoją pracę widać ze druga pozycja przypadnie tobie ;-)

Awatar użytkownika
Balian
Posty: 111
Rejestracja: 2006-09-29, 17:38
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

#6 Post autor: Balian » 2007-06-28, 20:23

Gratuluje modelu
Temat naprawdę ciekawy i nietypowy.
Ale mam takie pytanie dotyczące wydruku:
:?: Impregnowałeś czymś wydruk, u mnie zawsze coś się rozmaże przy klejeniu
Nie interesuje się za bardzo F-1 ale model mi się podoba i gdybym miał możliwość skleiłbym go.
Aha a Kubica gdzie? :lol:

Pozdrawiam

rodzyn93
Posty: 77
Rejestracja: 2007-02-04, 15:43

#7 Post autor: rodzyn93 » 2007-06-28, 20:50

CIeszę się Balian że się cieszysz :mrgreen:
WYdruk niczym nie impregnowałem, wycinanka leżała w szufladzie pół roku czekała na sklejenie po glowwormie. F1 to moje drugie hobby, interesuję się nią od 5 lat, więc wiem o niej wszystko. MOdel przedstawia bolid Miki Hakkinena z roku 2000 kiedy to Hakkinen zajął drugie miejsce w klasyfikacji kierowców,a jego zespołowy kolega D. Coulthard był 3, mistrzem wtedy został MIchael Schumacher :-/ . Kubica dla McLarena nie jeździ i nie jeździł aa w czasach kiedy ten bolid startował, Robert zajmował się jescze kartingiem ;-)
To tyle tytułem mojego wyczerpującego wykłądu :mrgreen:
Pozdrawiam
Jędrek

arturo123
Posty: 1
Rejestracja: 2007-07-04, 10:13

#8 Post autor: arturo123 » 2007-07-04, 10:18

fajna formułka... Kubica góra... :-D :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”