Pierwsze kroki w modelarstwie - zestaw startowy

Dokumentacje "latadeł"

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Ewa007
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-02, 21:24

Pierwsze kroki w modelarstwie - zestaw startowy

#1 Post autor: Ewa007 » 2017-03-02, 21:43

Witam,
proszę o doradztwo. Chciałabym zakupić dla Męża zestaw startowy, pierwszy model samolotu lub statku. Ja kompletnie się nie znam. Mąż w dzieciństwie podobno sklejał, ale twierdzi, że niewiele pamięta, dlatego potraktujmy go jako laika:-) to ma być prezent niespodzianka, a ja nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę. Najlepsza opcja to zakup gotowego zestawu, ale nie wiem czy taki zestaw zawiera całkiem wszystko? Natłok informacji o farbkach w tysiącach odcieni, klejach i innych akcesoriach modelarskich wpędza mnie w myśl o zmianę koncepcji na prezent. A jestem przekonana, że model samolotu będzie strzałem w dziesiątkę. Dlatego proszę o pomoc. Każdego kto może doradzić laikowi. Oczywiści najłatwiej jak dostanę konkretną informację: jaki sklep i który sprzęt mam zamówić? Nie chcę wydać na to tysięcy, bo i takie strony odwiedzałam. Nawet nie wiem czy 200zł to jest budżet na taką "zabawę". Czy raczej 500zł ? Będę wdzięczna za wskazówki od Was - bardziej doświadczonych

Pozdrawiam serdecznie
Ewa

P.S. Sprawa pilna. Urodziny za 10 dni.

Awatar użytkownika
Marcin.S
Posty: 311
Rejestracja: 2016-12-16, 23:19
Lokalizacja: Chicago

#2 Post autor: Marcin.S » 2017-03-22, 20:56

Chyba juz spóznione by bylo bo widze ze juz po urodzinach meza. Ale z ciekawosci wiec zapytam Ewa007 - zakupilas jakis model?

owmNOE
Posty: 40
Rejestracja: 2018-10-28, 15:18

Re: Pierwsze kroki w modelarstwie - zestaw startowy

#3 Post autor: owmNOE » 2018-11-12, 13:39

Jeżeli chodzi o plastiki - to moim zdaniem na tzw. "pierwszy" są zawsze zestawy Heller nie dość że zawierają kompletny szczegółowo opisany model to jeszcze niektóre klej , szpachlę i farbki z pędzelkiem.
Podobnie jest z Revellem.

Pozdrawiam

P.S.
Dobrze jakby Pani wiedziała jak tematyka ??? - to coś szczegółowiej można by było dobrać.
Ostatnio zmieniony 2018-11-12, 13:46 przez owmNOE, łącznie zmieniany 1 raz.

owmNOE
Posty: 40
Rejestracja: 2018-10-28, 15:18

Re: Pierwsze kroki w modelarstwie - zestaw startowy

#4 Post autor: owmNOE » 2018-11-12, 13:44

Ewa007 pisze:
2017-03-02, 21:43
Witam,
proszę o doradztwo. Chciałabym zakupić dla Męża zestaw startowy, pierwszy model samolotu lub statku. Ja kompletnie się nie znam. Mąż w dzieciństwie podobno sklejał, ale twierdzi, że niewiele pamięta, dlatego potraktujmy go jako laika:-) to ma być prezent niespodzianka, a ja nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę. Najlepsza opcja to zakup gotowego zestawu, ale nie wiem czy taki zestaw zawiera całkiem wszystko? Natłok informacji o farbkach w tysiącach odcieni, klejach i innych akcesoriach modelarskich wpędza mnie w myśl o zmianę koncepcji na prezent. A jestem przekonana, że model samolotu będzie strzałem w dziesiątkę. Dlatego proszę o pomoc. Każdego kto może doradzić laikowi. Oczywiści najłatwiej jak dostanę konkretną informację: jaki sklep i który sprzęt mam zamówić? Nie chcę wydać na to tysięcy, bo i takie strony odwiedzałam. Nawet nie wiem czy 200zł to jest budżet na taką "zabawę". Czy raczej 500zł ? Będę wdzięczna za wskazówki od Was - bardziej doświadczonych

Pozdrawiam serdecznie
Ewa

P.S. Sprawa pilna. Urodziny za 10 dni.
Jeżeli chodzi o plastiki - to moim zdaniem na tzw. "pierwszy" są zawsze zestawy Heller nie dość że zawierają kompletny szczegółowo opisany model to jeszcze niektóre klej , szpachlę i farbki z pędzelkiem.
https://www.heller.fr/en/
tutaj opis z przykładowym co z czym i jak:
https://www.mojehobby.pl/products/Nina.html
https://www.mojehobby.pl/products/REMOR ... -BART.html
Może i trochę spóźnione na urodziny ale w sam raz na gwiazdkę - aż mu zazdroszczę
Powodzenia w ponownym odkrywaniu modelarskiej pasji męża
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Pierwsze kroki w modelarstwie - zestaw startowy

#5 Post autor: el_paw » 2018-11-12, 15:08

Popatrz na datę nim zaczniesz się produkować.

owmNOE
Posty: 40
Rejestracja: 2018-10-28, 15:18

Re: Pierwsze kroki w modelarstwie - zestaw startowy

#6 Post autor: owmNOE » 2018-11-13, 22:04

el_paw pisze:
2018-11-12, 15:08
Popatrz na datę nim zaczniesz się produkować.
właściwie to już skończyłem, jak popatrzyłem na datę pierwszego postu :shock: :lol:

Igi92
Posty: 4
Rejestracja: 2019-02-07, 13:16

Re: Pierwsze kroki w modelarstwie - zestaw startowy

#7 Post autor: Igi92 » 2019-02-11, 10:03

Zaglądnij sobie do sklepu internetowego Model-Making. Mają tam bardzo dużo fajnych modeli i akcesoriów do sklejania dla początkujących i nie tylko: https://www.sklep.modelmaking.pl/pol_m_Drewno-159.html. Sam zamawiam bardzo często z tego sklepu i mogę śmiało polecić. Wysoka jakość, szybka realizacja zamówienia i szeroka oferta, więc w sumie wszystko, czego potrzeba. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samoloty i inne latające”