malowanie dog sabre f-86d

Poznajemy nowe techniki modelaowania, sklejania...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
rolllooo
Posty: 41
Rejestracja: 2010-12-31, 15:07
Lokalizacja: Warszawa

malowanie dog sabre f-86d

#1 Post autor: rolllooo » 2011-01-02, 13:29

Witam. Wszedłem w posiadanie modelu f-86d Dog Sabre firmy revell. firma ta podaje kolor swoich firmowych farbek w instrukcji. Trochę nie ufam emaliom tej firmy tak samo jak firmy humbroll. (Ale o tym później). Główny kolor poszycia oznaczony jest jako alluminium metalic ( revellowski 99)+ czysty mat. (revellowski 2). Chodzi o to że firma nie podała żadnych proporcji. podejrzewam że dodatek bezbarwnej farbki matowej jest tutaj symboliczny i podlega ogólnym zasadom, dobrze znanym w świecie modelarzy. Najlepiej chciałbym przełożyć to na jakiś kolor farbek Vallejo air. Co do farbek revell i humbrol, to pamiętam że niektóre z nich zwłaszcza matowe wypadały tragicznie podczas malowania pędzlem. Jeżeli chodzi o kolor matowy to nie wiem w czym rzecz, ale zawsze jak malowałem emaliami humbrolla w macie, to powstawały bardzo wyraźne smugi i przebarwienia/odbarwienia-farba nierówno pokrywa powierzchnie. Czy ma ktoś pomysł jak sprawnie malować tymi farbkami? Może malowanie areografem zmieniłoby cokolwiek? Jakie farbki byście polecili? najlepiej coś niedrogiego- drogie farbki Vallejo mam zamiar kupować tylko do malowania poszycia i bardziej widocznych elementów.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2011-01-02, 13:54

Revell faktycznie nie oferuje najlepszych jakościowo farb olejnych, ja ich po prostu unikam. Inaczej wygląda sprawa z ich akrylami, są stosunkowo nie drogie ale o wiele przyjemniejsze w użyciu a kolory i odcienie te same.
Do detali możesz użyć "pospolitej" Pactry, niedroga a przy tym dosyć przyjemna w pędzelkowaniu.
Z droższych i 3 klasy lepszych polecam farby Tamiya, zarowno pod pędzel jak i do aero.
Wracając do olei, należy je dosyć dobrze rozcieńczyć, kłaść cienkimi warstwami i powinno wyjść bez smug.
Z tym matowym aluminium proponuję zastosować jakikolwiek zamiennik, przypuszczalnie ta odrobina lakieru matowego ma na celu zgaszenia połysku farby.

Pozdr.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki Modelarskie”