problem ze szpachlowaniem

Poznajemy nowe techniki modelaowania, sklejania...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
veco16
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-24, 19:51
Lokalizacja: Zamość

problem ze szpachlowaniem

#1 Post autor: veco16 » 2008-02-09, 20:03

cześć

Mam problem.Sklejanie idzie mi dobrze ale szpachlowanie ni zbyt.Więc chcę żebyście mi poradzili jak szpachlować i czym.Najlepiej by było jakbyście wysłali mi jakiś filmik.Z góry dzięki

Awatar użytkownika
Ender77
Posty: 41
Rejestracja: 2007-10-07, 17:10

#2 Post autor: Ender77 » 2008-02-09, 21:14

prawdopodobnie ilu modelarzy, tyle sposobów.
Po pierwsze - lepiej za mało i powtórzyć, niż za dużo. Po drugie - ja nakładam szpachlę płaskim skalpelem, dzięki temu jest dobrze wciśnięta w szpary a na pozostałych powierzchniach nie ma prawie nic. Nakładam warstwami, pilnując aby każda poprzednia dobrze została wciśnięta w szpary. Po trzecie - należy to zrobić w miarę szybko, zanim szpachla nie wyschnie, bo zacznie się zrywać. A na koniec szlifowanie, zaczynasz od grubszego papieru a kończysz na polerce. Ćwicz na starych modelach albo na innych plastikowych powierzchniach - pudełka po CD.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: piter16 » 2008-02-11, 12:12

Jeśli chodzi o to czym szpachlować, jak napisał Ender77 tyle materiałów ilu modelarzy.
Nadaję się do tego rzeczy dużo rzeczy m.in.
-zwyczajna ,,ciastolina" zwykle jest za gęsta, wystarczy dodać trochę wody i dobrze rozmieszać by nie było grudek.
-podobna do poprzedniczki masa solna: woda, sól kuchenna, mąka.
-chyba najbardziej popularna szpachla: talk wymieszany z wodą, choć lepiej wychodzi z nitro choć wtedy nie nadaje się do plastiku po prostu go topi.
-Jest jeszcze szpachla do kartonu, zwykły gęsty wikol.
To są chyba najprostsze i łatwo dostępne.

Oczywiście można kupić gotowe, ale to już każdy sam potrafi znaleźć.

Pozdrawiam! :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki Modelarskie”