Kubelwagen (sklejmy.com-konkurs)

Tematy w których wygasły zdjęcia.
Do aktualizacji :D

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

Kubelwagen (sklejmy.com-konkurs)

#1 Post autor: Paws » 2007-07-18, 10:19

Aby ktoś nie pomyślał ze się coś od konkursu migam :mrgreen:

Rozpoczynam prace nad kubelwagenem z zestawu Academy w skali i tu niespodzianka:1:72 :mrgreen:

Dlaczego kubelwagen? Trzy powody:
1) Chciałem na konkurs zrobić "coś innego" niż samolot i zmierzyc się z tą "terra ignota" a akurat został mi kubelwagen ;-)
2) Spitfire'y i Tempest są już na pewnym etapie budowy więc na relację konkursową sie już "nie łapią"-wszak według regulaminu ma być "od poczatku".
3) Jako że zacznę "pstrykać" zdjątka dopiero w sierpniu prawdopodobnie nie ukończył bym samolotu w tak krótkim czasie.



Niestety zostałem na 2 tygodnie bez sprzętu foto dlatego "właściwy" rozruch relacji nastapi póżniej.
Ostatnio zmieniony 2007-07-18, 11:05 przez Paws, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Radzio65
Posty: 902
Rejestracja: 2006-08-12, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Radzio65 » 2007-07-18, 10:41

Już zaczynałem myśleć , że się migasz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Będę oglądał z przyjemnością

Pozdr.

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Paws » 2007-07-18, 11:06

:mrgreen:

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 348
Rejestracja: 2007-06-22, 22:50

#4 Post autor: SmokHaosu » 2007-07-18, 16:31

No to widzę ze będę musiał swojego wargameingowego kubla wyremontować przy jakiejś okazji ;-) :->

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: Paws » 2007-07-24, 10:55

"Galia est omnis.." czyli kilka słów o sklejalności, odwzorowaniu oraz jakosci elementów.

- spasowanie niezłe- przydadzą się jedynie minimalne ilości szpachli (ja użyłem CA), potrzebne jest jednak duże zaangażowanie w
prace szlifiersko-polerskie czytaj: dużo śladów po "wypychaczach". Specjalnie one nie rażą i po sklejeniu wszyskich cześci były by
prawie niewidoczne- w wersji "cywilnej" można je ewentualnie zostawić ale to przecież wersja "konkursowa" :mrgreen:

- przegladając w sieci zdjęcia orginału oraz modele Tamiyi w skali 1:35 stwierdzam że model w dużym stopniu jest bliski orginałowi i jak
na tą skalę bardzo szczegółowy (nie dla mnie rzecz jasna :mrgreen: )-jest to na pewno najlepszy kubelwagen dostepny w 1:72

- Eduard wydał bardzo ładne i ciekawe blaszki do omawianego modelu, korciło mnie, oj korciło :mrgreen: co by je kupić, stwierdziłem
jednak że podrasuję mój modelik jedynie cześciami "hand made"-więcej pracy ale i "wartość" modelu wiele wyższa.

"Jacta alea est.." czyli zaczynamy:

Długo zastanawiałem się jaki kolor malowania wybrać, pierwotnie chciałem zrobić bardzo atrakcyjnego pustynnego "kubełka"-zakupiłem nawet farbkę o dumnej nazwie "dunkelgelb 1943" . Wybrałem jednak "panzergrau"-dlaczego? Powód był jeden-w sieci i na forach tylko "pustynniaki"-trzeba być orginalnym ;-). Tak więc malowanie będzie jak wyżej ale..w dwóch odsłonach 8-) (ale o tym teraz sza..)

Mam na 2 dni pożyczony aparat (mój wróci za tydzień)-świetna optyka ale brak funkcji "super macro"-tak więc zbliżenia są jakie są.

Zmontowałem 4 elementy kadłuba, nałożyłem pierwszą warstwę podkładu:
Obrazek
Pomalowałem "podłogę"-dojdzie jeszcze "brudzing i ogólne dopieszczanie"..
Obrazek

I teraz główny zjadacz czasu w tej części relacji: pedały sprzęgła, hamulca i "gazu".
Wykonane zostały z blaszek z ramek po "fototrawkach" z tym że wybrałem takie elementy które mają grubsze końcówki-które stanowić miały podstawę pod " nakładki" z karbowanej blaszki z zacisku do żelków 8-). Po wycięciu odpowiedniej wielkości prostokatów-oj jak to podnosi poziom adrenaliny, zostały one (prostokąty :-) ) zeszlifowane do kształtu mniej lub bardziej wydłużonych owali (w zależności od przeznaczeni-gaz, hamulec czy sprzęgło)-to dopiero podnosi poziom adrenaliny :mrgreen: i zmusza do "obcowania" z lingua latina :mrgreen: . Jako osi łączącej pedały użyłem cieniutkiej kaniulki operacyjnej- mała metalowa rurka (dł około 50 cm- można dowolnie ciać)
Przy produkcji w/w osprzętu wzorowałem się na zdjęciach orginału i gotowych "blaszkach". Zostaje tylko pomalować i przykleić do modelu
Oto co zrobiłem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
brzydal
Posty: 75
Rejestracja: 2007-07-10, 00:02

#6 Post autor: brzydal » 2007-07-24, 11:06

Chylę czoła! Efekt jest niesamowity, tym bardziej, gdy się weźmie pod uwagę w jakiej skali jest ten model :!: :!: :!: Będę czekał z niecierpliwością na kolejne zdjęcia!

Pozdrawiam! Powodzenia w konkursie!



P.S. Mój kuzyn kiedyś również sklejał pojazdy z tego zestawu Academy, z którego pochodzi Pański kubel. Między innymi stąd wiem, ile uwagi wymaga wykonanie kubla w tej skali! Mojemu kuzynowi, model tego łazika, wyszedł niestety trochę "zwichrowany"; na równej powierzchni stał na trzech kołach(oczywiście wszystkie cztery były przyklejone :lol: :lol: )!

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: Paws » 2007-07-24, 11:18

Dzięki, ale proszę Cię bez zwrotów typu "Pański kubeł" My tu wszyscy na "Ty", tym bardziej że ja "bardzo wyluzowany" :mrgreen: facet jestem.

Pozdrawiam Serdecznie!

Awatar użytkownika
brzydal
Posty: 75
Rejestracja: 2007-07-10, 00:02

#8 Post autor: brzydal » 2007-07-24, 11:36

Hehe! :-D Jasne Paws! Noł problem!!! 8-)

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 348
Rejestracja: 2007-06-22, 22:50

#9 Post autor: SmokHaosu » 2007-07-24, 11:39

No już Ci nasłodzili to teraz ja :mrgreen:

Za duże te pedały chyba, trochę krzywe mają te bruzdy, a poza tym to i tak mój jest ładniejszy nawet rozbity :mrgreen:






Obrazek

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#10 Post autor: Paws » 2007-07-24, 12:09

Pedały dokładnie w takim wymiarze jak w zestawie "Edka", uważam że prędzej trochę za małe są.. wystarczy przymierzyć "stopę ludzika" w 1:72 . Bruzdy takie jak blaszka "dała":mrgreen:

A ten pożarnyj pojazd rzeczywiscie śliczny :-) .
Skala to 1:72 tylko co to za koła?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 348
Rejestracja: 2007-06-22, 22:50

#11 Post autor: SmokHaosu » 2007-07-24, 14:06

Nie mam pojęcia to nie mój model, z reszta nic takiego nie napisałem, wiem tylko to, ze to pojazd straży pożarnej. Pisząc mojego miałem na myśli tego z academy takiego jak twój :mrgreen: :mrgreen:

A bruzdy w pedałach i tak są krzywe i sie nie migaj :evil:

Awatar użytkownika
reggy
Posty: 212
Rejestracja: 2007-07-14, 10:26
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#12 Post autor: reggy » 2007-07-24, 15:06

SmokHaosu pisze:A bruzdy w pedałach i tak są krzywe i sie nie migaj :evil:
Jak na tą skalę są super. Respekt.

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#13 Post autor: Paws » 2007-07-24, 15:32

SmokHaosu pisze: A bruzdy w pedałach i tak są krzywe i sie nie migaj :evil:
Oj Smoku, Smoku, bruzdy są takie jakie były na blaszce z której wycinałem pedały, zresztą w realu i tak nie widać przesunięć rzędu mikrometra (mikrona) :mrgreen:

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Radzio65
Posty: 902
Rejestracja: 2006-08-12, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Radzio65 » 2007-07-25, 00:12

Zdjęcia bardzo często pokazują to, czego w rzeczywistości całkowicie nie widać, więc czasami dyskusje jak wyżej są całkowicie jałowe :mrgreen: .
Ależ on malutki :!: Ukłon uznania z mojej strony Paws , robi wrażenie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#15 Post autor: Paws » 2007-07-25, 00:30

Dzięki. :-)
Dokładnie, ta dyskusja była niepotrzebna tym bardziej że szlifowanie owalu z prostokąta 2mm X 1mm wyklucza jakiekolwiek "poprawki" ułożenia "bruzd".
P.S.
Moje i tak są lepsze od tych od "edka" 8-) Po sklejeniu całości i tak bardzo ciężko będzie je w modelu dostrzec.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosz”