Fokker D.VII, Roden, 1:72

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

Fokker D.VII, Roden, 1:72

#1 Post autor: TLB » 2019-05-18, 23:45

                                    Panie i Panowie, poznacie wydarzenia, które nie miały precedensu w dziejach naszej planety, będzie świadkami wydarzeń, których zgroza przerasta ludzką wyobraźnię, zobaczycie jak niewiele dzieliło nas od zagłady [modelarskiej]... 
-knż, [tlb]


Witam zainteresowanych, 

zacząłem Fokkera, mimo, że nie lubię dwupłatowców i generalnie nie bardzo jestem zainteresowany techniką wojenną z okresu sprzed II WŚ (chyba, że  są to żaglowce) kupiłem go bo mi się spodobało malowanie, a żonie się podobają dwupłatowce.

Na wstępie pudełko i zawartość

Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać, jest sporo nadlewek, nawet w delikatnych miejscach.

Kalkomanie bardzo fajnie odchodzą od papieru, ale to jest też ich wadą, ponieważ słabo trzymają plastiku pomimo używania płynów pod/na kalki. Jakoś idzie, ale trzeba być cierpliwym. Ponadto jeżeli chodzi o skrzydła to są za wąskie i za długie:
Obrazek

wobec czego postanowiłem, że dołożę węższe paski:
Obrazek Obrazek Obrazek

Szczyt doskonałości to nie jest, ale chyba dramatu też niema...oczywiście będą jeszcze podmalowane. 

następnie zrobiłem kokpit i silnik:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek 

i przymiarka na sucho. Widać, że szpachla pójdzie w ruch...
Obrazek

Przepraszam za zdjęcia, kombinowałem ze światłem i ustawieniami, miałem zainwestować w jakieś oświetlenie do robienia zdjęć, ale dosłownie roz.....em miskę olejową w aucie i teraz muszę czekać ze oświetleniem do przysłowiowego pierwszego. 
Samolot malowany będzie tak jak pokazany na pudełku.
PZDR

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

Re: Fokker D.VII, Roden, 1:72

#2 Post autor: TLB » 2019-05-22, 04:17

Witam odwiedzających,

mała aktualizacja, ale pokazująca trochę błędów w projekcie...chyba. Na początek problem z dopasowaniem atrapy chłodnicy(?),obudowy(?), maski(?) silnika, przepraszam nie wiem jak to się nazywa:

Obrazek Obrazek

Wobec czego musiałem ściąć trochę silnika, i tak go nie będzie widać, a szkoda bo byłem z niego zadowolony...
Obrazek

i jakoś to wygląda
Obrazek


Do następnego,

PZDR

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

Re: Fokker D.VII, Roden, 1:72

#3 Post autor: TLB » 2019-08-27, 22:00

Witam odwiedzających,
Witam,

aktualizacja przed galerią. Co zrobiłem? Otóż kadłub początkowo pociągnąłem podkładem Tamiya w spray'u (z którego ogólnie lubię) i położyłem białą farbę Pactra. Myślałem, że "ujdzie" biorąc pod uwagę, że ma być zebra, więc całość zginie w paskach:

Obrazek


ale wyszło strasznie i uznałem, że mimo wszystko trzeba coś z tym zrobić.

Wobec czego chciałem jakoś się pozbyć tego czegoś, ale nie miałem pomysłu. Zaryzykowałem i pojechałem acetonem kosmetycznym cały kadłub. Aceton starł nawet podkład nie uszkadzając przy tym plastiku.

Obrazek Obrazek

Kolejnym krokiem było poprawienie górnego płata, bo trochę odstawał od poziomu

Obrazek

trochę go podgrzałem i wyprostowałem
Obrazek


Następnie położyłem primer Mr. Hobby i farbę Tire Black (H77) także od Mr. Hobby. Wyszło jak wyszło. Model będzie w czarnym malowaniu, którego nie umiem dobrze zrobić, ale czy wybrał bym zebrę czy czarne malowanie, model i tak jest trochę "poligonem" i nie wyszło by "tak jak powinno".

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Następna aktualizacja to galeria.

PZDR.

P.S. prośba do moderatora o zmianę numeru tytule. Ten model to Fokker D. VII nie D.VIII

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Fokker D.VII, Roden, 1:72

#4 Post autor: el_paw » 2019-08-28, 07:56

Mówisz-masz. 😉

Na plastikam się nie znam ale czekam na galerię końcową.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

Re: Fokker D.VII, Roden, 1:72

#5 Post autor: TLB » 2019-08-28, 22:44

Dzięki za zmianę.
Ja też się nie znam, ale warto poznać ;-) I coś mnie ostatnio bardziej do tych plastików ciągnie. W zasadzie Model jest w 99% skończony, trzeba psiknąć lakierem i zrobic zdjęcia. Mialem zrobić wczoraj, ale nagle pojawił się problem z aerografem, który skutecznie mi nie pozwolił skończyć modelu. No nic opiszę przy robieniu galerii.

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Fokker D.VII, Roden, 1:72

#6 Post autor: el_paw » 2019-08-29, 10:15

W sumie jaka to oszczędność miejsca przy tej skali.
Czekam na galerię.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

Re: Fokker D.VII, Roden, 1:72

#7 Post autor: TLB » 2019-08-29, 23:09

A czasami nazywana królewską skalą :-) Oszczędność miejsca owszem jest, mam na półce już cztery i jest miejsce na kolejny, który własnie dzisiaj zacząłem (Ju87 Stuka) :-) ale o tym później, w sensie od razu galeria będzie, a tym czasem galeria Fokkera, jest w malowaniu generała - porucznika Eduarda von Schleich'a, który odniósł 35 zwycięstw.
Samolot jest pomalowany:
-czarny, biały -Mr. Hobby H1 i H65
-purpurowy -Vallejo
-zielony -Pactra
-lozenga to kalkomania
-szare "zacieki" na płatach to sucha pastel
-lakier - microscale satin

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PZDR

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”