[G] Macchi MC.202 Folgore, Italeri, 1:72

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

[G] Macchi MC.202 Folgore, Italeri, 1:72

#1 Post autor: TLB » 2019-01-25, 19:37

Witam przechodniów,
kolejny mój plastik. Myślałem, że nie będę ich robić a jednak... Zacząłem go robić pomiędzy świętami a nowym rokiem i myślałem, że Nowy Rok zacznę z ukończonym tym samolotem i Romą, ale 3 stycznia przyszedł na świat potomek :-) i nie było czasu na nic, teraz mam troszkę możliwości pomiędzy przewijaniem ;-) więc wrzucam co skleciłem. Nie jest porywające wykonanie, ale powoli załapuję co i jak. No dobra tyle wstępu, ogólnie model dobrze spasowany, przynosi sporo frajdy, przynajmniej mi przyniósł, zrobiony prosto z pudła bez żadnych dodatków. Pomalowany pactrami i psiknięty lakierem vallejo, nie robiłem żadnych podziałów blach washem gdyż ten co mam (vallejo) albo mnie nie lubi albo nie wiem jak go używać, następny model już postaram się zrobić z blachami, użyję innego washa. Jak macie jakiś godny polecenia to proszę o wskazówki, używam lakieru akrylowego vallejo. No to tyle, zapraszam do galerii.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

PZDR

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: [G] Macchi MC.202 Folgore, Italeri, 1:72

#2 Post autor: el_paw » 2019-01-26, 09:35

Witam
Model prezentuje się bardzo dobrze
Nie wiem tylko czy za mocno się nie błyszczy, ale to trudno ocenić na ciut przyciemnych zdjęciach.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

Re: [G] Macchi MC.202 Folgore, Italeri, 1:72

#3 Post autor: TLB » 2019-01-26, 19:47

No wiem, trochę ciemne ale nie bardzo umiem robić zdjęcia. Brakuje mi "tego czegoś". To kwestia światła i ustawienia go, do czego nie mam cierpliwości.
Ale cieszę się, że się podoba. :-) Jeżeli chodzi o połysk to w rzeczywistości aż tak się nie błyszczy, to co pisałem, że kwestia światła, aczkolwiek to mój drugi "poważny" plastik więc się cały czas uczę. Już wiem, na innym forum mi podpowiedzieli, że powinienem był położyć na ten lakier jakiś mat lub półmat. Myślę, że kolejny samolot plastikowy będzie lepszy i postaram się o cierpliwość do zdjęć ;-)

Awatar użytkownika
Beteszka
Posty: 85
Rejestracja: 2018-01-14, 16:30
Lokalizacja: Białystok

Re: [G] Macchi MC.202 Folgore, Italeri, 1:72

#4 Post autor: Beteszka » 2019-02-01, 09:54

Brakuje tu całej gamy efektów (i dalszych 2 tygodni pracy z nimi ;-) ) ale jest super.
Polecam washe Ammo of Mig i z tego co słyszałem też AK. Od siebie dam też zwykły farba olejna + terpentyna/white spirit tylko należy
uważać aby nie "zjadł" lakieru (Tamiya TS-13 i Sidolux :mrgreen: ) jak u mnie.
Ps
Polecam te kanały o modelarstwie "plastikowym", dużo rzeczy się nauczyłem
https://www.youtube.com/channel/UC53hZg ... FRFSpxbSxw
https://www.youtube.com/channel/UCr_Bc5 ... kN9XZNhJAA

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

Re: [G] Macchi MC.202 Folgore, Italeri, 1:72

#5 Post autor: TLB » 2019-02-02, 08:41

Beteszka pisze:
2019-02-01, 09:54
Brakuje tu całej gamy efektów (i dalszych 2 tygodni pracy z nimi
Może i tak, ale napiszę szczerze, że wyjątkowo nie lubię samolotów wyglądających jak wyjętych z skupu łomu. Jestem zwolennikiem samolotów wyglądających jak z fabryki lub ew. po pierwszych oblotach;-) Nie lubię nadmiernych obtarć, zatarć jak na japońskich myśliwcach z II WŚ, co było spowodowane głównie słoną wodą. Wg mnie ten model mi totalnie nie wyszedł, aczkolwiek na zdjęciach dużo bardziej się świeci niż w rzeczywistości. Próbowałem jeszcze poprawić ten model, do zalania linii podziału użyłem tamiya panel color line, użyłem go na lakier błyszczący vallejo akrylowy, więc powinno być ekstra, jednakże owa tamiya rozpuściła mi lakier :shock: :shock: widać to na prawym skrzydle. Na następnym modelu, oczywiście miałem nie robić już plastików ale się wciągam... ;-) , spróbuję z innym lakierem. Ten model już odpuściłem z poprawkami bo mi się już podoba a po drugie jak zacznę kombinować to zniszczę bardziej niż jest. Poniżej zdjęcia, chyba trochę poprawione.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

PZDR

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”