Sd.Kfz.167 Sturmgeschutz IV (Mid-Production) / Dragon / 1:35

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

Sd.Kfz.167 Sturmgeschutz IV (Mid-Production) / Dragon / 1:35

#1 Post autor: Twitch » 2013-07-04, 18:20

Witam wszystkich w moim nowym warsztacie.
Jak w temacie StuG IV firmy Dragon do którego dokupiłem lufę z RB Models, nowe jarzmo i podstawy anten z Panzerart oraz linę holowniczą Eureka XXL.
Prace troszeczkę się ślimaczą ale to tylko ze względu na brak wolnego czasu... no i nadal jestem na etapie poszukiwania zdjęcia na którym mógłbym się wzorować (będąc trochę zniechęcony skłaniam się kutemu żeby wykonać malowanie pudełkowe)

No ale czas na zdjęcia

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#2 Post autor: Twitch » 2013-07-05, 07:43

Niewielki postęp... wszystko jak na razie idzie dobrze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nikooo
Posty: 360
Rejestracja: 2010-12-04, 16:02
Lokalizacja: Wadowice

#3 Post autor: Nikooo » 2013-07-05, 14:19

Tyle masz tych modeli zaczętych :mrgreen: Może pomalujesz go tak jak ten co jest w muzeum w Poznaniu?

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#4 Post autor: Twitch » 2013-07-05, 18:47

Dzięki sporej ilości wolnego czasu prace nad Stugiem idą szybko i bez problemów.
Postanowiłem że malowanie spróbuje wykonać pudełkowe czyli jednostka nieustalona wschodnie Prusy 1944r. Wnętrze będzie całkowicie zamknięte więc nie będę nic tam malował... możliwe że do modelu dojdzie jeszcze załoga.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wybaczcie zdjęcia ale niestety na chwilę obecną nie dysponuje porządnym aparatem...

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#5 Post autor: Twitch » 2013-07-18, 20:28

Witam wszystkich

Prace sporo posunęły się do przodu... położony został kamuflaż w sumie nie taki jaki miał być na samym początku. Na dzień dzisiejszy obstawiam na malowanie 912 brygady dział szturmowych, Kurlandia maj 1945r.
Obrazek
Na koniec malowania zdałem sobie sprawę że wanna nie miała kamuflażu (w razie czego to jest do poprawienia) no ale na tej barwnej planszy nie widać stelaża na boczne słony...

Ogólnie model pomalowany farbami Tamiya... baza to XF-60 rozjaśniana XF-2 zielony to XF-58 rozjaśniana XF-2 no i brązowy XF-64 rozjaśniany XF-2. Dawno nie robiłem tak żeby model malować bez narzędzi ale stwierdziłem że skro moa być jakikolwiek kamuflaż z miękkimi przejściami to chce mieć jak najbardziej dostępne miejsca bryły.

No ale teraz czas na zdjęcia...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#6 Post autor: Twitch » 2013-08-25, 20:11

Witam
Dawno nic nie pokazywałem z moich warsztatów no ale wakacje i inne bla bla bla.
Prace nad Stugiem chylą się ku końcowi jeszcze kilka poprawek mniejszych lub większych... jedno co mnie zmartwiło to fakt że urwał się jeden stelaż na boczne osłony i zniknął bez śladu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”