PzKpfw VII Loewe 1:35

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Kaiethann
Posty: 11
Rejestracja: 2013-06-10, 12:45

#16 Post autor: Kaiethann » 2013-09-10, 19:19

Zamontowałem plastikowe, model jest właściwie gotowy - muszę założyć tylko gąsienice. Swoją drogą sklejanie ich to dla mnie chory pomysł. Zdaje się, że kiedyś były gumowe?
Pominąłem trochę miniaturowych haczyków wielkości milimetra, które zresztą dla uczciwości obfotografuję i wskażę na instrukcji.
Ciekawym dodatkiem są plastikowe pętle lin, na które nie ma gotowego miejsca. Mógłbym je założyć, ale z czego zrobić same liny?

Na koniec najważniejsze dla mnie pytanie z tego wpisu: w czym trzymać gotowy model? Ratowałaby mnie jakaś wymiarowa gablotka, może z akrylu, na plastikowej podstawce. Można gdzieś zdobyć takie?

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#17 Post autor: Twitch » 2013-09-15, 15:03

Kaiethann pisze:Zamontowałem plastikowe, model jest właściwie gotowy - muszę założyć tylko gąsienice. Swoją drogą sklejanie ich to dla mnie chory pomysł. Zdaje się, że kiedyś były gumowe?
Pominąłem trochę miniaturowych haczyków wielkości milimetra, które zresztą dla uczciwości obfotografuję i wskażę na instrukcji.
Ciekawym dodatkiem są plastikowe pętle lin, na które nie ma gotowego miejsca. Mógłbym je założyć, ale z czego zrobić same liny?

Na koniec najważniejsze dla mnie pytanie z tego wpisu: w czym trzymać gotowy model? Ratowałaby mnie jakaś wymiarowa gablotka, może z akrylu, na plastikowej podstawce. Można gdzieś zdobyć takie?
Wyobraźnia modelarzy jest na prawdę duża ale może byś pokazał zdjęcia jak wygląda po złożeniu... bo wiesz inboxa to każdy może sobie obejrzeć.
Może gdzieś coś źle zrobiłeś i jest jeszcze czas na poprawki... po malowaniu to już będzie po "zawodach" i unikniesz komentarzy typu "czemu to przykleiłeś tak a nie poprawnie??"

Kaiethann
Posty: 11
Rejestracja: 2013-06-10, 12:45

#18 Post autor: Kaiethann » 2013-10-10, 09:34

Powoli przestaję myśleć o zamykaniu go w plastiku, a to ze względu na lufę.
Sklejony Loewe wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie jest on dopieszczony. Przed malowaniem powinienem choćby, na przykład, oczyścić gąsienice z niepotrzebnego plastiku, który teraz brzydko odstaje. Nie robiłem tego od razu, ponieważ mam z nimi drobny problem: po sklejeniu ich na pełną długość wydawały mi się zbyt długie, nie radziłem sobie z ich założeniem. Teraz są napięte, pozbawiłem je paru oczek.
Jeśli według was coś może z tego być, to postaram się pożyczyć od kogoś lepszy aparat ;) Jeśli nie... Zostanie na półce gdzie stoi w stanie niezmienionym.

Obrazek

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#19 Post autor: Twitch » 2013-10-12, 15:10

Pożycz od kogoś lepszy aparat bo po tych zdjęciach mało co można wywnioskować

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”