M4A1 with T34 Calliope "Annabelle"

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

M4A1 with T34 Calliope "Annabelle"

#1 Post autor: Twitch » 2013-02-17, 14:47

Witam wszystkich
Chciałbym wam zaprezentować moją następną pracę... sam czołg bardzo dobrze każdemu znany ale jedna z ciekawszych wersji. Model otrzymałem już gotowy od Rafała Dumo... brakuje tylko gąsienic do niego.
Obrazek
Pierwsze co zrobiłem po otrzymaniu paczki to wsadziłem go do kąpieli żeby zmyć stary malunek i ślady eksploatacji. Wczoraj wieczorem wanna dostał już podkład ponieważ nie wymagała żadnych napraw. Zostaje mi teraz naprawić mocowania wyrzutni rakiet na wieży i wziąć się za malowanie.
Obrazek
Obrazek
Co do malunku... zastanawiałem się co z nim zrobić i przeglądając monografie wpadłem na takie zdjęcie i barwną plansze . Plan jest prosty zrobić właśnie tą wersje... tylko jest malutka przeszkoda potrzebuje trzy takie gwiazdki jak na wieży (podejrzewam że jeszcze jedna była na przodzie) no i trzeba będzie wykonać na lufie ID Code 14Δ40T A-18
Ogólnie rzecz biorąc prośba do modelarzy którzy kiedyś robili shermany i zostały im kalki które mogłyby pomóc mi wykonać tą wersje
Obrazek
Obrazek
Zdjęcie i plansza zapożyczona z monografii:
Armor At War 7001 - The M4 Sherman At War - The European Theatre 1942-1945
Wydawnictwa Concord

bleble
Posty: 22
Rejestracja: 2013-01-14, 20:44

#2 Post autor: bleble » 2013-02-17, 15:08

Gwiazdka z przodu jeśli tam była? to mogła się znaleźć pod workami.
Mogła być również na płycie silnikowej. Model ciekawy bo dość rzadko wykonywany.

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#3 Post autor: Twitch » 2013-02-21, 16:31

Witam wszystkich
Niestety ale okazało się że mój Sherman to nie jest wersja M4A1 tylko M4A3 dal tego plany z czołgiem o nazwie Annabelle odeszły w kąt (stąd też zmiana nazwy warsztatu)
Na chwilę obecną Sherman jest już gotowy do malowania pozostaje mi tylko czekać na farby.
Chciałbym jeszcze podziękować koledze z forum który ofiarował mi gąsienice do niego.... założone do zdjęć żeby się rozprostowały po podróży.
A no i jedna sprawa odnośnie wyrzutni... chciałem żeby nie była zasłonięta szmatą dlatego wziąłem się za szpachlowanie ale okazało się że plastik w tym miejscu jest już strasznie nadwyrężony i wręcz pękał w palcach... dlatego też i u mnie pojawiła się szmata na niej.

Stan z dnia dzisiejszego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bleble
Posty: 22
Rejestracja: 2013-01-14, 20:44

#4 Post autor: bleble » 2013-02-21, 19:23

Mówi się trudno, ale szmata też dobrze wygląda.

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#5 Post autor: Twitch » 2013-02-26, 18:42

Witam wszystkich

Może za bardzo bujam w obłokach ale wiem na pewno że dobrzy koledzy z forum sprowadzą mnie szybko na ziemię.
O co chodzi... jeszcze nigdy w życiu nie byłem tak zadowolony ze swoich malunków. Pomijając fakt iż ręce ze stresu mi się trzęsły jak szalonemu i mało nie przeszedłem trzech zawałów.
Model malowany farbami Tamiya (jak zwykle dla mnie najlepszymi) całość zmalowana XF-62 Olive Drab mocno rozjaśniona XF-60 Dark yellow a potem starałem się cieniować XF-62 prosto ze słoiczka.

No i czas na zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jumo
Posty: 24
Rejestracja: 2011-04-27, 06:53
Lokalizacja: Ruda Śląska

#6 Post autor: jumo » 2013-02-26, 19:51

No i bardzo fajnie wyszło , jak zwykle tamka daje do bólu matową powierzchnię ale to nie zmienia faktu że dobrze się nią maluje (a'propos czym rozcieńczałeś ?) . Ale czy nie pomyślałeś byłoby łatwiej na odwrót czyli najpierw na ciemno a potem rozjaśniać ? jest zdecydowanie mniej stresu jak dla mnie .

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#7 Post autor: Twitch » 2013-02-26, 20:08

Rozcieńczałem specyfikiem (Gunze Sangyo -T106 T106 Leveling Thinner, 110ml)
A co do rozjaśnień to właśnie w ten sposób jest mi wiele łatwiej... tak jak Ty napisałeś mam jeszcze większego stresa :mrgreen:

bleble
Posty: 22
Rejestracja: 2013-01-14, 20:44

#8 Post autor: bleble » 2013-02-27, 18:42

Każdy maluje na swój sposób co kto lubi.Fajnie wyszło oby tak dalej. :lol:

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#9 Post autor: Twitch » 2013-03-05, 12:35

Witam wszystkich
Prace przy Calliope troszeczkę spowolniły ale to nie znaczy że nic się nie dzieje.
Pomalowałem już większość detali i przyznam się szczerze że te worki będą mi się śniły po nocach... najprawdopodobniej będę je jeszcze poprawił no chyba że są do zaakceptowania.
Ostatnio odebrałem przesyłkę z kalkami od Krzyśka vis13 za które bardzo dziękuje.

Ps. Drewno na narzędziach to Vallejo 70834 Natural Wood... zastanawiam się co można by z nim zrobić żeby nie było takie żywe i zabawkowe??

No ale czas na zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jumo
Posty: 24
Rejestracja: 2011-04-27, 06:53
Lokalizacja: Ruda Śląska

#10 Post autor: jumo » 2013-03-05, 13:18

Ps. Drewno na narzędziach to Vallejo 70834 Natural Wood... zastanawiam się co można by z nim zrobić żeby nie było takie żywe i zabawkowe??
Siena palona + brąz Van dyke
Wiecej sieny jak brązu rozrobić withe spirit i pomizać delikatnie .
Wyjdzie cos takiego jak na mojej M4-ce tam też pod spodem jest ten sam Vallejo.

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#11 Post autor: Twitch » 2013-03-06, 12:41

Witam

Kolejna odsłona a co za tym idzie to i postępy...
Na dzień dzisiejszy zakończyłem pracę nad trzonkami narzędzi, pomalowałem jeszcze kilka elementów i położyłem lakier błyszczący. Na to przyszły kalki... jedyne co to słabo siadła gwiazdka na tylnej płycie, strasznie dużo załamań i efekt jej nie jest powalający.
Jeszcze jeden problem to teraz zrobić dobre zdjęcia błyszczącej się bryły... może później uda mi się zrobić lepsze zdjęcia.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#12 Post autor: Twitch » 2013-03-08, 17:55

Witam

Za namową jednego kolegi z forum postanowiłem wywalić łańcuch wiszący na tylnej płycie i dorzucić kilka klamotów. Padło na leciwą Academy wyszperaną z czeluści pudełek i złomu modelarskiego... zestaw może nie jest idealny i nawet nie ma co konkurować z odlewami żywicznymi ale na pewno wzbogaci Elizabeth.
Nie wiem czy to ułożenie klamotów będzie dobre... no ale nie ma tego złego ponieważ nic nie jest przyklejone.
Liczę teraz na doradztwo kolegów czy może to tak zostać czy coś pozmieniać... no a potem malowanie.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#13 Post autor: Twitch » 2013-03-11, 16:08

Witam wszystkich

Przez weekend udało mi się zrobić krok do przodu... poprawiłem styki worków ze stelażami oraz zróżnicowałem kolor worków (od razu zaznaczam że zdjęcia troszkę przekłamują i nie jest to tak żywe). Na chwilę obecną wydaje mi się że zostało już tylko pomalować bandaże i uszczuplony pakunek na tylnej płycie.
Potem ślady eksploatacji których przy tym modelu najbardziej się boję bo nimi zawsze coś schrzanię a Ela ma być najśliczniejsza :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#14 Post autor: Twitch » 2013-03-16, 10:37

Witam wszystkich

Nadszedł czas na następną odsłonę i to w dodatku tą której się najbardziej boje...
Wczoraj wieczorem spędziłem około 1,5 godziny nad washem na samej wannie z workami bez podwozia... pierwszy raz w życiu starałem się robić go punktowo i wydaje mi się że jak na pierwszy raz nie jest źle choć miejscami spróbuje go jeszcze troszkę zetrzeć. Na wieży zrobiłem biedronkę która jak na mój gust wyszła fajnie... pozostaje jeszcze zrobić washa na niej.

No ale czas na zdjęcia które mam nadzieje że się spodobają... chociaż nie wolę żeby się model spodobał.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nikooo
Posty: 360
Rejestracja: 2010-12-04, 16:02
Lokalizacja: Wadowice

#15 Post autor: Nikooo » 2013-03-16, 11:14

Jest dobrze chociaż dla mnie trochę za ostry ten wash troszkę możesz zetrzeć :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”