Type 1 CHI HE / Fine Molds / 1:35

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

Type 1 CHI HE / Fine Molds / 1:35

#1 Post autor: Twitch » 2012-10-22, 16:58

Witam wszystkich

Oto kolejny warsztat... dość nietypowy bo to nie Niemiec a Japończyk.
Nie wiem czemu ale jak go odebrałem to strasznie mi się spodobał i postanowiłem od razu wziąć się za niego... może dlatego że to jakby z jednej rodziny (państw osi)
Model nie miał wiele części/ramek dlatego został złożony w kilka godzin... dostał podkład i kolor bazowy.
Planuje go z robić w trój barwnym kamo tak jak to producent zaproponował.

Etap 1.

A teraz czas na zdjęcia modelu z chwili obecnej...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Etap 2.

Zacznę od tego iż farby jakimi maluje to Vallejo Model Air... piaskowy to 71.075 Sand delikatnie przyciemniony 71.081 Tank Dark Yellow następny kolor jaki poszedł to jest 71.006 Cam. Light Green.
Samo maskowanie trwało około godziny... malowanie kilka minut, następny pójdzie brązowy i zobaczymy jak to się skomponuje. Bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego że same plamy zielonego nie są idealne z propozycją malowania z instrukcji ale w internecie widziałem różne możliwości... fakt jest taki że jakichś historycznych zdjęć z tym malunkiem nie potrafiłem znaleźć dlatego wzorowałem się tym co było w internecie.
Ja póki co jestem zadowolony... zresztą sami oceńcie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Etap 3.

Brązowy to mieszanka Vallejo 080 Rust plus kilka kropelek 71.041 Tank Brown. W rzeczywistości ten brązowy nie jest taki ciemny jak na zdjęciach... przy słabym oświetleniu nie potrafiłem zbytnio wyciągnąć oryginalnego koloru.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Etap 4.

Kolejna odsłona i mam nadzieje że Mitsubishi nadal będzie przypadało do gustu... fakt jest kilka niedoskonałości typu przebicia kolorów przez maskowania (zielony i brązowy tu i ówdzie) ale jestem dobrej myśli i mam nadzieje że po dalszych zabiegach nie będzie się to rzucało w oczy.
Są już wymalowane koła oraz narzędzia, zostały nałożone kalki (strasznie słabej jakości są) a całość została już zabezpieczona sidoluxem.

Japoniec gotowy do dalszych zabiegów

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nikooo
Posty: 360
Rejestracja: 2010-12-04, 16:02
Lokalizacja: Wadowice

#2 Post autor: Nikooo » 2012-10-22, 19:31

Pięknie kamuflaż wyszedł :mrgreen: Zawsze mnie kręciły japońskie czołgi, niestety nie są tanie :-(

trav3rs
Posty: 144
Rejestracja: 2011-12-03, 17:37

#3 Post autor: trav3rs » 2012-10-23, 15:47

Miło widzieć, że wróciłeś na forum. :-) Nie mogę się doczekać galerii końcowej działa Grille. Mam nadzieję, że niedługo coś pokażesz. ;-)
Japończyk pierwsza klasa. Kamo już teraz ładnie współgra, także czekam na zdjęcia po zabiegach upiększających (wash, biedronka etc.).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#4 Post autor: Twitch » 2012-11-17, 12:50

Galeria końcowa :D jak odbiore laptopa z serwisu to napisze coś więcej... pisanie z tel strasznie mnie irytuje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nikooo
Posty: 360
Rejestracja: 2010-12-04, 16:02
Lokalizacja: Wadowice

#5 Post autor: Nikooo » 2012-11-17, 13:30

Kolejny świetny model w Twoim wykonaniu ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”