Strona 1 z 1

U-boot VIIC

: 2010-09-29, 14:08
autor: angorek
Cześć
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :mrgreen:. Przymierzam sie do kupna u-boota w skali 1/144. Skleiłem kiedyś revellowego VIID (żle skończył z pomocą 4 letniego brata).Teraz chciałbym skleić VIIC, ale z wnętrzem. Ostatnio na zawdach modelarskich w jaworznie widziałem takowego (zrobiony okropnie :shock:). Problem w tym że żadnego nie mogę znaleźć. Może ktoś z was wie gdzie można taki model kupić. Jeżeli nie uda mi się go kupic to czeka mnie jakieś 1,5 roku dłubania :mrgreen:. Gotowy zestaw zawsze lepszy, gotowe wręgi, pokład itd. więc pozostaje tylko dorobić detale.
Pozdrawiam

edit: Znalazłem takiego http://www.amazon.com/U-Boot-Type-Targa ... B0019LCVKQ ale nie zabardzo mi odpowiada i cenowo i wykonaniem (kadłub dzielony na 5 części :-? )

: 2010-09-29, 14:19
autor: r-t
Witamy na Forum :-)
wybrałeś bardzo ciekawy i niszowy temat, no i ambitny :mrgreen:
co do samego zestawu to osobiście innego w tej skali nie widziałem, a jeżeli są to z wnętrzem ceny będą kształtowały się podobnie :-/
Kiedyś widziałem żywiczne zestawy do poszczególnych przedziałów u-boot'a ale teraz nie powiem Ci czy to było 1:72 cy 1:144 po prostu nie pamiętam już.
Taki kadłub dzielony na 5 części to fajna sprawa, możesz "otworzyć który tylko przedział chcesz ;-)

Pozdr.

: 2010-09-29, 14:34
autor: angorek
Tak, fajna sprawa ale ze spasowaniem tych części do siebie jest nienajlepsze, widziałem tkowego na forum gry Silent Hunter (subsim.com) gość niezle się napracował żeby to jakoś wyglądało z drugiej strony. Jeżeli nie znajdę żadnego zestawu to nie pozostanie nic tylko kupić VIIC, wiadro modeliny, kilometr papieru ściernego :mrgreen: , etc. i jedziemy w ciągu miesiąca powinienem nabyć model.
Pozdrawiam

: 2010-09-29, 14:37
autor: r-t
w takim razie czekamy na relację :-)

: 2010-09-29, 14:57
autor: RysiuMajster
Witam

Tutaj masz VIIC co prawda bez wnętrza ale wszystko można dorobić :-)

Pozdrawiam

: 2010-09-29, 15:36
autor: krz0011
Cześć, cieszę się że nie jestem sam z u-bootem VIIC :-P dokładnie to właśnie model revella w skali 1/144, tylko że wersja VIIC/41 (jak byś chciał robić takiego jak w rewelacyjnej książce "Das Boot" to VIIC musisz kupić). Wnętrze to ambitny projekt, podzielenie modelu na segmenty jak w prawdziwym okręcie to świetna sprawa, ale wiadomo że wymaga masy pracy, cierpliwości, doświadczenia. Sam szukałem w swoim czasie elementów fototrawionych do tego modelu; z tego co wiem: w 1/144 jest tylko do wersji VIID, do VIIC jest tylko 1/72. Co do postu r-t: raczej było to 1/72, w 1/144 chyba nie ma żadnych "ulepszeń" do kupienia. Jak chcesz mieć duży realizm, to lepiej kup w 1/72 (problemem może być tylko kasa: około 300zł). Chociaż prawda jest taka: żeby uzyskać maksymalną zgodność z oryginałem nakład pracy własnej bez względu na wersję będzie ogromny.
Oczywiście witaj na forum i również czekam na relację.

: 2010-09-29, 17:07
autor: angorek
Relacja będzie (mam nadzieję ;-) ) Model kupię w sklepie modelarskim w Częstochowie (są 3 :-P )

: 2010-09-29, 17:47
autor: roland
Wybaczcie ten mały off top. Znam 2 sklepy modelarskie w cz-wie "Besta" w I alei i "Model-tech" na Worcella, gdzie jest 3 sklep o którym piszesz?:)

: 2010-09-29, 18:21
autor: MrDarkenRahl
Chyba chodzi o to, że są trzy modele, a nie sklepy :-D. Ale mogę się mylić.

: 2010-09-29, 19:40
autor: angorek
Są trzy sklepy :mrgreen: . 1. Model-tech 2. Besta 3. Ks-Model (www.ksmodel.pl) znajduje się na placu Daszyńskiego na ul.Targowej za kościołem