[Relacja] PzKpfw TKS(p) + Ra 43 - RPM - 1:35

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
reksio
Posty: 19
Rejestracja: 2009-08-06, 12:39

#16 Post autor: reksio » 2009-08-13, 19:09

no i prace ruszyły, na początek wanna:
(na bandaże nie zwracajcie uwagi, chwile później zostały pomalowane)
Obrazek Obrazek
i wanienka od spodu
Obrazek

no i teraz pora na to co przyszło w ostatniej paczuszce:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
z tym ostatnim elementem trochę problemu było i trzeba było średnio po 0.5 cm po obu stronach zeszlifować aby się zmieściło. Teraz przechodze do montażu wewnątrz wanienki

Awatar użytkownika
reksio
Posty: 19
Rejestracja: 2009-08-06, 12:39

#17 Post autor: reksio » 2009-08-16, 18:04

Jako że weekend mamy (a raczej mieliśmy :cry: ) prace poszły znacząco na przód.

na początek poszło wnętrze na swoje miejsce oraz tylni pancerz:
Obrazek Obrazek
w celu umocowania przedniego pancerz trzeba było niestety przesunąć kierownice do tyłu, wraz z nim umiejscowione zostały wszelkie haki i zaczepy:
Obrazek Obrazek

Jako że buda została wstępnie sklejona i pozostały tylko drobne dodatki i malowanie zabrałem się za kiosk. Już na poczatku czekała mnie znowu niemiła niespodzianka, podczas przymiarki okazało się że kierownice należy jeszcze cofnąć do tyłu, dalej poszło już z górki:
Obrazek Obrazek
później przyszła kolej na uzbrojenie - padło na karabin
Obrazek Obrazek
następnie na swoje miejsce trafił wydech, pokrywy włazów oraz osłona kratki wentylacyjnej:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
teraz tankierka stoi na lakierni, efekt zapewne bedzie można zobaczyć już jutro

Sylwester1983
Posty: 27
Rejestracja: 2009-07-19, 18:14
Lokalizacja: Kraków

#18 Post autor: Sylwester1983 » 2009-08-16, 20:12

Witam.

Zrobiony modelik bedzie wyglądał super,doradzam inwestycje kilku dziesiątek na figurki (produkuje je polska firma s-model?? albo coś podobnego chyba z Lublina).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
reksio
Posty: 19
Rejestracja: 2009-08-06, 12:39

#19 Post autor: reksio » 2009-08-17, 21:30

trochę się dzisiaj podłamałem gdy trafiłem na to: jadarhobby tym bardziej że nawet gąski już zostały zamontowane i w tym momencie moja TKS schnie na lakierni. zdjęcia gotowej (tak mi się wydaje) tankietki zapodam w środę gdyż jutro zwiedzam stolice, może uda się odwiedzić powyższy sklep bo tylko w nim znalazłem polskich wojaków

Awatar użytkownika
reksio
Posty: 19
Rejestracja: 2009-08-06, 12:39

#20 Post autor: reksio » 2009-08-20, 21:47

Niestety nie wystarczyło czasu na wizytę w sklepie by kupić żołnierzyki tak że ich raczej nie bedzie. Poniżej przedstawiam model po wizycie na lakierni:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Napiszcie co sądzicie o malowaniu, gdzie widzicie jakieś błędy, czekam na konstruktywną krytyke. Fajnie by było gdyby ktoś mi wyjaśnił technikę używania suchych pasteli gdyż jak do tej pory niewiele tego znalazłem :-/ lub podpowiedział jak troche upaćkać model środkami nieżrącymi (na bazie wody).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”