[galeria] F-4U1 Corsair - Tamiya 1:48

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Ostach
Posty: 61
Rejestracja: 2007-07-28, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[galeria] F-4U1 Corsair - Tamiya 1:48

#1 Post autor: Ostach » 2009-04-22, 21:58

Witam

Słowo wstępu
W latach 1942-1952 wyprodukowano ponad 12,5 tysiąca sztuk myśliwca typu F4U. Istniało 16 wersji. Wersja, którą zbudowałem - F4U-1 jest jedną z pierwszych wersji samolotu jeszcze pełną wielu niedoskonałości. Późniejsze wersje miały poprawione kółko ogonowe, wyżej zamontowane siedzisko pilota, inne owiewki. Wiele tych usprawnień miało poprawić widoczność z kokpitu. Generalnie, samolot ten uważany jest za jeden z najlepszych samolotów 2WŚ. US Navy osiągnęła podczas wojny stosunek zestrzeleń na tym samolocie równy 11:1.
Ta konkretna maszyna należała do VF-17 Jolly Rogers. Stacjonowała na pokładzie USS Bunker Hill, lotniskowcu typu Essex.

Oto on:
Obrazek

Na pokładzie upychano samoloty jak się dało. Na zdjęciu Korsarze 1D.
Obrazek

I ląąąąąąąądujemy!
Obrazek

Słówko o samym zestawie. Tamiya jak to Tamiya składała się wybornie. Problemów praktycznie nie było. Styka trochę uwagi jak zwykle. Kalki przyzwoite ale nie jest to marzenie. Polecam ten zestaw każdemu. Korsarzy Tamiyi jest kilka - ja robiłem zestaw numer 46.

Podczas budowy napotkałem kilka problemów z farbami - głównie z białą MM. Spód nie wyszedł najlepiej, dlatego go przybrudziłem. Było kilka przygód z białym proszkiem na całym modelu, który trzeba było zmyć zmywaczem Wamodu.
Pierwszy raz zastosowałem tutaj farby olejne dla plastyków - to te smugi i zacieki na spodzie. Poprawiłem umiejętność montowania anten (zrobiona z ramki wyciąganej nad świeczką). Pasy zrobiłem samodzielnie z taśmy maskującej i rozciągniętych ramek. Podczas próby zrobienia kapcia na kółku ogonowym zwinął mi się nad świeczką hak więc musiałem zrobić nowy z drutu. Użyte farby to:
-Biała MM - nie polecam
-jasnoniebieski i ciemnoniebieski Pactra - polecam.

Pora na fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I kilka z warsztatu:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: Kroolo » 2009-04-22, 22:35

Bardzo ładny! Gratuluję!

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3 Post autor: tad » 2009-04-28, 01:27

Cześć,
wszystko ładnie, ale brudzing nieładnie - nawet nie cały, tylko zacieki i zadymienia. Inny powinien być przy kolektorach, inny w miejscu, gdzie wypadają łuski i uderzaja w poszycie (raczej obtłuczenia farby), a jeszcze inny przy zawiasach lotek (rdza, brud). U Ciebie wszystko jest załatwione jednolitym brązem naniesionym na mokro (farba dla plastyków) - moim zdaniem to nie przekonuje. Reszta brudzingu (ta na czarno) jest świetna.

Za to malowanie bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam
TAD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”