[RELACJA] Academy 2146 Messerschmitt Bf109G-6 1:48

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
footribe
Posty: 67
Rejestracja: 2009-03-11, 13:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

[RELACJA] Academy 2146 Messerschmitt Bf109G-6 1:48

#1 Post autor: footribe » 2009-03-31, 11:29

Witam,
Iż wracam do modelarstwa to wziołem się za coś chyba prostego, czyli Messerschmitt'a :roll: . Model kupiłem już dawno ale nie składałem go bo udoskonalałem swój kompresor pod aero (Mar 13):D. Więc jak zwykle na początku mały IN-BOX:
Pudełko i z tym co ostatni kupiłem (czyli wszystko oprócz farbek revell'a), no a do tego czasu jeszcze doszło kilka farbek:
Obrazek
Kalki:
Obrazek

No a instrukcje już sobie podaruje. Już zaczołem małe co nieco i złożyłem kokpit. Dzisiaj pomaluje i dodam zdjęci pomalowanego w wolnym czasie.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

No to narazie tyle. Wiem że światło jest troche nieodpowiednie ale się śpieszyłem. Narazie myśle że wszystko dobrze robie ale zwrócić uwage że dopiero zaczynam i mogą być jakieś błędy.

Pozdrawiam i zapraszam do śledzenia tematu :D
Ostatnio zmieniony 2009-03-31, 12:07 przez footribe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2009-03-31, 11:42

Witaj :-)

Bardzo się cieszę, że zacząłeś relacje, to że będę ją śledził z uwagą masz jak w banku :-P

Teraz taka mała rada, zapoznaj się z TYM TEMATEM

a tu masz efekty 30 sekund zabawy ze zdjęciem :-P myślę że warto się zaprzyjaźnić z opisanym tam programikiem.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam r-t.

footribe
Posty: 67
Rejestracja: 2009-03-11, 13:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

#3 Post autor: footribe » 2009-03-31, 11:45

Dzięki r-t, nie zwróciłem na tem programik uwagi :D

EDIT:
Już wyzmieniałem tylko nie wiem dlaczego to co ja zmienilem wyglada jak by plastik byl lekko zielony??

Zajcu
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-05, 19:36
Lokalizacja: Nowy Sącz

#4 Post autor: Zajcu » 2009-03-31, 18:51

no, Kamil, w końcu założyłeś relacje, męczyłem Cię chyba z tydzień :D czekam na dalszy ciąg.

footribe
Posty: 67
Rejestracja: 2009-03-11, 13:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

#5 Post autor: footribe » 2009-03-31, 19:20

oj Kamil zagdza się, męczyłeś mnie ąż wymęczyłeś:P

Prace idą szybko no i zdjęcia też :D, pomalowałem i już posklejałem ale nie wiem dlaczego farba którą malowałem częście zrobiła się szorstka (może to rozcięczalnik)?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Małe cześci czyli wszystko co czarne i srebne było malowane wykałaczką (pewien kolega tak mi doradził, Zajcu wiesz KTO TO TAKI?? :-> ). Pasy wyszły beznadziejnie no i tak jak mówiłem malowanie ale to wkońcu mój pierwszy raz z aero. Polecam mar 13 według mnie bardzo fajny sprzęt a co do tego malowania to chyba przez rozcięczalnik wamod
Kiedy mamy już wszystko pomalowane, może okazać się, że farba podkładowa jest STRASZNIE chropowata. Ale nie ma co panikować. To normalne przy tej farbie i tym rozcieńczalniku. Jest na to jednak sposób, który dodatkowo tak wzmocni przyczepność farby, że po paru dniach schnięcia paznokciem jej niemal nie ruszycie.
Rozwiązaniem jest NAPYLENIE CZYSTEGO ROZCIEŃCZALNIKA. Tak tak, napełniamy zbiornik ZARAZ po malowaniu czystym rozcieńczalnikiem (przy okazji umyje się nam aerograf). Może to być rozcieńczalnik Wamodu lub benzyna lakowa (ekstrakcyjna jest "za sucha" jak dla mnie). I napylamy to na model, tak, że farba będzie wyraźnie mokra, błyszcząca, na granicy "płynięcia". Opylamy tak cały model, zapewne pójdą nawet ze dwa zbiorniczki na czołg w 1:72, a nawet 3, 4 na 1:35. I teraz zostawiamy model na PRZYNAJMNIEJ 24 GODZINY w ciepłym, suchym miejscu. Po paru dniach farba taka jest naprawdę mocna i powinna być równa . Nie przejmujcie się, jeżeli miejscami zrobi się błyszcząca - nie ma to znaczenia.
coś takiego znalazłem na innym forum, hmm ale przyznajcie że nie najgorzej...

Zajcu
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-05, 19:36
Lokalizacja: Nowy Sącz

#6 Post autor: Zajcu » 2009-03-31, 20:29

o wykałaczce mówiłem jak masz pole do pomalowania wielkości włosa, lub trzech a nie kół o wielkości 3 mm średnica, więc to mogłeś pędzelkiem małym spokojnie :P

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 372
Rejestracja: 2006-12-23, 17:41
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

#7 Post autor: Marcin » 2009-03-31, 21:57

Hej

Fajnie ,że założyłeś relację budowy samolotu ,bo mało ich tu :-/ dodatkowo, w mojej ulubionej skali, bardzo fajnie.

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, i mnie wzrok nie myli, to tablica przyrządów w całości powinna być w kolorze czarnym(wnętrza nie pamiętam nr.).

Dopinguję i Pozdrawiam :-)

footribe
Posty: 67
Rejestracja: 2009-03-11, 13:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

#8 Post autor: footribe » 2009-04-01, 12:54

Wnętrze i tablic dałem RLM66, czyli tak jak powinno być a te srebne zegary to rodzaj udoskonalenia z mojej strony:P

footribe
Posty: 67
Rejestracja: 2009-03-11, 13:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

#9 Post autor: footribe » 2009-04-02, 21:19

Więc jak mówiłem, czas na zdjęcia. Nie wiem czemu ale kadłub mi się nie najlepiej skleił. W miejscach gdzie pomalowałem cześci kadłyba (w środku) po nałożeniu i sklejeniu rozpuściła się farba co dało że na łączeniach widać troche farby oraz kleju. Wziołem papier wodny i troche przeczyściłem ale ostrożnie żeby nie zetrzeć liń przedziału. Wyszło jak wyszło.

ObrazekObrazek
Model prezentuje się dobrze... jak narazie :D
ObrazekObrazek
Tutaj widać linie łączenia kadłuba z skrzydłem. Na czerwono jest zaznaczone gdzie jest i była szpara. Jeszcze będe musiał to poprawić...
ObrazekObrazek
Pierwsze zdjęcie jest już szpara poprawiona przezemnie. Na a na drugim to co najbardziej mnie denerwuje. Klej który wypłyną został starty ale jeszcze troche zostało... Może podkład zakryje ładnie?
ObrazekObrazek
Łączeie kadłuba od dołu-wyszło nie najgorzej. No i tu jest coś co nie wiem a już przykleiłem (chodzi mi o to coś na skrzydłach) miałem to w instrukcji. Mi to wygląda na jakieś działka, jak myślicie??
ObrazekObrazek
Obrazek
I na koniec bombka:D
ObrazekObrazek
Nawet zakupiłem pędzelek 00 na małe elementy żebym już ich nie zepsuł.
Obrazek
A to jest mój zestaw farbek. Może ktoś chce kupić żółtą-gunzo(odcień który mi nie pasuje do tego samolotu)

No to na chwile obecną tyle. Zapraszam do komentowania.:P

CDN...

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#10 Post autor: r-t » 2009-04-02, 21:37

No to teraz szpachla w ruch ;-) i będzie dobrze.
To nie bombka a podwieszany zbiornik paliwa :-P Przykleiłeś Km'y a z tyłu te małe dzyndzelki to do teraz nie wiem co to jest, samolociarzem nie jestem :-P
Ten pędzelek do aż takich małych elementów nie jest, do tylnego koła powinien się nadać, ale ja bym nim Km-ów nie pomalował :-/

Pozdrawiam.

footribe
Posty: 67
Rejestracja: 2009-03-11, 13:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

#11 Post autor: footribe » 2009-04-02, 21:48

r-t pisze:Km-ów nie pomalował
Może mi powiedzieć jaśniej... bo nie kumam:P
r-t pisze:To nie bombka a podwieszany zbiornik paliwa
A wygląda jak bomba:D A tak wogóle to dzięki za śledzenie relacji...:P

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#12 Post autor: r-t » 2009-04-02, 21:55

Obrazek
strzałki pokazują karabiny maszynowe ;) ja bym ich takim pędzelkiem nie pomalował, jak dla mnie to za duży a włosie za krótkie ;-)

Śledzenie relacji to coś co ja lubię 8-) zawsze można się czegoś nowego nauczyć na czyichś błędach/sposobach/technikach :-P

footribe
Posty: 67
Rejestracja: 2009-03-11, 13:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

#13 Post autor: footribe » 2009-04-03, 12:01

hehe już skojarzyłem o co Ci chodziło z Km, a jakim pędzelkiem byś to pomalował (chodzi mi o rozmiar)??

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#14 Post autor: Paws » 2009-04-03, 12:26

Ten typ pędzelka Italeri o rozmiarze 00 jest montrualnie duzy w porównianiu do standardowych rozmiarów 00! Pedzęlek 00 powinien być 3-4 razy cieńszy. Proponuję Ci albo zakupić w sklepie dla plastyków, albo pędzelki firmy Marcpol lub Tamiya-nie polecam pędzli revella.


Pozdrawiam!

footribe
Posty: 67
Rejestracja: 2009-03-11, 13:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

#15 Post autor: footribe » 2009-04-03, 13:21

Ok, oszukam no i może znajde...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”