[Projekt Grupowy] Przeprawa przez rzeke

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Zajcu
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-05, 19:36
Lokalizacja: Nowy Sącz

#91 Post autor: Zajcu » 2009-07-05, 14:41

[center] Galeria końcowa[/center]
Za parę dni kończymy warsztaty i trzeba robić galerie do 8.02 wiec i ja to uczyniłem.
Nie mam co ukrywać. W stu procentach zabrakło mi pomysłu na wykończenie tego projektu.
Pomysł główny czyli rzeka, most i te dwa pojazdy, był strzałem w dziesiątkę lecz ja tego nie wykorzystałem do końca z czego jestem "załamany"
Zabrakło mi jakiego kol wiek wcześniej wspomnianego pomysłu żeby tu cos jeszcze dorobić i projekt jest tak na wpół zrobiony.
Diorama już od dłuższego czasu leżała na ziemi i się kurzyła. Myślałem co tutaj jeszcze zrobić, lecz Bozia nie obdarzyła mnie pomysłem :( Ogólnie to chciałem przedstawić błotnisty teren przy rzece na której jest rozstawiony samobieżny most i przekracza go Leopard.
O ile rzeka nawet mi wyszła, to teren już raczej nie przypomina błotnistego błota (?) Modele sklejało mi się świetnie, one też mi nawet wyszły całkiem ładnie, lecz moja trzęsąca się ręka nie dała mi okazać modeli w 100 % :D taka natura :P - no szkoda, zdjęcia są jakie są, bez statywu lepiej się nie da, naddatek diorama jest duża duża i nie miałem jak obejść do koła papierem do zdjęć (niebieska kartka) i aparat trochę wariował, ale jakoś je zrobiłem.
Cały projekt jak dla mnie nawet ujdzie ale nie wiem czy wam się spodoba. Jeśli by mi się udało coś osiągnąć tym modelem będę w siódmym niebie a jeśli nie to miałem i mam dobrą zabawę i jako taką (co jest podstawą uważam w modelarstwie) satysfakcje że dałem z siebie wszystko w model mimo iż zabrakło pomysłu.

To tyle ode mnie i zapraszam do oglądania zdjęć i pozostaje mi oczekiwać do 8 aż będzie ankieta i się okaże czy model jest czegoś wart. Pozdrawiam i życzę innym modelarzą biorącym udział w projekcie szczęścia i aby wam modele wyszły jak miały wyjść :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia, Zajcu

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#92 Post autor: edipodium » 2009-07-05, 15:29

Mówiąc szczerze to diorama wyszła fatalnie, nie ma tu co chwalić poza pomysłem. Widać dużo białych plam z niedomalowanej szpachli, błoto nie przypomina błota (o czym wspomniałeś), trawa trawy, a rzeka też mi rzeki nie przypomina. Modele wykonałeś dobrze ale zepsułeś je starając się je ubrudzić, wygląda to strasznie nienaturalnie. Według mnie powinieneś nie zawracać sobie głowy żadnymi projektami tego typu dopóki nie nauczysz się poprawnie odwzorowywać śladów eksploatacji na modelach i brudu. Wtedy można pomyśleć o małych dioramkach.
Ale to są tylko moje spostrzeżenia ;-) .
Pozdro!

Zajcu
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-05, 19:36
Lokalizacja: Nowy Sącz

#93 Post autor: Zajcu » 2009-07-05, 16:02

sam doszedłem do wniosku ze wolę robić podstawki niz dioramy przykład podstawki http://modelarstwo.c0.pl/pojazdy/rudy.htm i z tej niby prostej podstawki jestem zadowolony a z tej dioramy juz nie

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#94 Post autor: r-t » 2009-07-07, 00:16

Cieszę się niezmiernie że skończyłeś modele na czas :-D

Przejdźmy teraz do modeli, coś mi się wydaje że moja wypowiedź będzie długa i nudna a to z powodu, że jedno zdjęcie otwiera mi się 3 minuty :-?
Od ogółu do szczegółu więc jedziemy.
Pomysł miałeś bardzo dobry, rzadko zdarzają się dioramy tego typu czyli techniczne, z wykonaniem jak już sam pisałeś jak i moi przedmówcy już nie było tak kolorowo, plener ogólnie jest łysy, koryto rzeki nie naturalnie głębokie w stosunku do szerokości, miało być bagno a jest wyschnięty gips, brakuje mu połysku mimo wszystko i stojącej zamulonej wody, a zamiast tego mamy śnieg <czytaj prześwity>

Leo, ewidentnie brakuje wash-a, kamo wyszło nie najgorzej, ale za to z brudem przesadziłeś, i tu też owe błoto powinno być machnięte połykiem albo półmatem, i przede wszystkim po jakimkolwiek manewrze ten kolos zostawił by znaczne ślady
:!: :?: a no i przy takiej operacji jakiś właz powinien być raczej otwarty :?:

Most, utopiony jak w betonie żeby go zbieracze złomu nie zajumali :roll: o co tu chodzi?

Biber, także bark wash-a, nie pomalowałeś narzędzi, widać ślady po formach, na ostatnim zdjęciu widać że koła są w powietrzu a tym czasem powinny opaść do zagłębienia, na tym samym zdjęciu widać, że elementy gąsienicy nie są połączone ze sobą :-/ i gdzie właściwie podziały się ślady po manewrowaniu przy ustawianiu mostu ?

Tak czy siak wyszło całkiem całkiem

Zajcu, Dzięki że wziąłeś udział w projekcie.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”