UH-1D Huey 1:35 Dragon Wietnam [sklejmy.com-konkurs]

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
reggy
Posty: 212
Rejestracja: 2007-07-14, 10:26
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

UH-1D Huey 1:35 Dragon Wietnam [sklejmy.com-konkurs]

#1 Post autor: reggy » 2007-08-11, 13:58

No to działamy dalej, tym razem zajmie mi to znacznie więcej czasu, obiecuję.
O samym modeliku - świetny model, choć wymaga pracy, kilogramów szpachli, metrów kwadratowych papieru ściernego i wiader cierpliwości. Teoretycznie ma pełne wnętrze, Dragon dostarczył kolorowe blachy. Szczególne wrażenie robi 14 par pasów i zegary, pstryczki i konsolety. Jednak wewnętrzne powierzchnie kadłuba wymagają właśnie kupy pracy. Tu mnie Dragon zawiódł, bo nigdy nie widziałem u niego tak potężnych śladów po wypychaczach ( po jednej stronie wgłębienie na 3 mm, a po drugiej 10 mm wypustka do ścięcia). Również sama faktura plastiku w przedniej wewnętrznej części połówek kadłuba nie zadowala, a że jest trochę widoczna przez przeszklony dziób, trzeba poświęcić na nią parę kwadransów. Ogrom pracy o ile nie ma się jakichś mechanicznych szlifiereczek pochłania też proces usuwania plastikowych pasów z foteli i pogłębianie tychże foteli tak, żeby jakoś firmowe figurki mogły usiedzieć. Ogólnie model ze względu na swoje rozmiary robi na mnie epickie wrażenie i w mojej głowie rodzi się (poroniony i tak Very Happy Very Happy) pomysł na epicką dioramkę. Oczywiście nic jeszcze nie było malowane, dzięki fotkom wiem gdzie muszę jeszcze podziałać papierkami ściernymi. Z konieczności wymieniłem trzpienie drążków, podstawy pedałów. Koniec nudzenia, fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sylwek
Posty: 144
Rejestracja: 2007-07-13, 13:11
Lokalizacja: Łosice

#2 Post autor: Sylwek » 2007-08-11, 14:07

Pięęęęknie :) trzymam kciuki za ciebie Reggy, i tak wiem że go nie sknocisz ;-) więc już się ciesze na efekt końcowy
PS. rób jak najwięcej fotek, chętnie popatrzę na kolejne etapy powstawania tego cuda.

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#3 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-08-11, 14:11

Świetnie wyszła Ci ta tablica przyrządów... No no MNIODZIO
8-)

Awatar użytkownika
reggy
Posty: 212
Rejestracja: 2007-07-14, 10:26
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#4 Post autor: reggy » 2007-08-11, 14:21

Kamil Zoszak pisze:Świetnie wyszła Ci ta tablica przyrządów... No no MNIODZIO
8-)
To blaszka :oops: :mrgreen:
Kurcze, czołgi to sie prosto robi, skleja się wszystko, maluje się wszystko i wsio. A tu? Trzeba skleić wnętrze, zamaskować szyby od środka i zewnątrz, pomalować, potem znowu skleić, poprawić miejsca klejenia, malować resztę... Normalnie potrzeba dalekosiężny plan modelowania, żeby jakoś to wyszło... Ale spoko, nic nie sknocę:P

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 348
Rejestracja: 2007-06-22, 22:50

#5 Post autor: SmokHaosu » 2007-08-11, 14:51

Piękna maszyna pochodząca z ciekawego konfliktu. zapowiada się piękny model. Jak go sknocisz to pogadamy inaczej ;-)
Może na forum póki co wychodzę na pancerniaka, ale tak naprawdę to jestem pilotnik :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 274
Rejestracja: 2006-12-09, 13:38

#6 Post autor: Wladek » 2007-08-11, 16:15

Widzę że figurki żołnierzy są w bardzo ciekawych pozycjach :-)
Mam pytanie, czy dragon zamiescił jeszcze figurki strzelca i pasażerów ??
Powodzenia :-)

Awatar użytkownika
reggy
Posty: 212
Rejestracja: 2007-07-14, 10:26
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#7 Post autor: reggy » 2007-08-11, 20:10

Wladek pisze:Mam pytanie, czy dragon zamiescił jeszcze figurki strzelca i pasażerów ??
W zestawie są jeszcze dwie figurki, strzelca pokładowego obsługującego karabin z ostatniej fotki i kolesia z ręcznym M60 na drugą burtę. Ale planuję dodatkowo rozbudować arsenał ludzki wokół tego modelu...

Ostach
Posty: 61
Rejestracja: 2007-07-28, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Ostach » 2007-08-11, 21:06

Reggy, mógłbyś dać więcej zdjęć blaszek?
reggy pisze:Kurcze, czołgi to sie prosto robi, skleja się wszystko, maluje się wszystko i wsio. (...) Normalnie potrzeba dalekosiężny plan modelowania, żeby jakoś to wyszło...
A myślałeś, że co? Że sklejamy skorupę i już? ;););)
reggy pisze:zamaskować szyby od środka i zewnątrz
mógłbyś pokrótce przedstawić technikę maskowania krok po kroku?

Awatar użytkownika
reggy
Posty: 212
Rejestracja: 2007-07-14, 10:26
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#9 Post autor: reggy » 2007-08-11, 22:02

Ostach pisze:Reggy, mógłbyś dać więcej zdjęć blaszek?
Prosze, na szczęście zrobiłem po kupieniu (po kliknięci większy rozmiar):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mógłbyś pokrótce przedstawić technikę maskowania krok po kroku?
Kurcze, z chęcią bym pokazał na fotkach, tyle, że już wszystko zamaskowałem:). Ale technika jest prosta, opiszę słowami:
Potrzebne:
-taśma maskująca Tamiya
-firmowo nowe, nieużywane, ostre jak żyleta ostrze skalpelowe
Działanie:
Obklejamy proste krawędzie wkoło okienka, wykorzystując proste krawędzie taśmy tak, aby zbiegały się idealnie z ramą. Dociskamy przy ramie taśmę paznokciem czy pensetą - powinna pojawić się widoczna idealnie krawędź - po niej dokładnie jedziemy skalpelem prostopadle do powierzchni szybki. Maskujemy środek szybki i wsio. U mnie, potrzebne było zamaskowanie również wnętrza szybek, dlatego po zamaskowaniu np zewnętrznej powierzchni prawej szybki na dachu odklejałem maskowanie i przklejałem na wewnętrzną powierzchnie LEWEJ szybki. Wewnętrzne powierzchnie były gładkie, dlatego nie mogłem posiłkować się krawędziami wytłoczonymi na szybkach, stąd ten trik.

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#10 Post autor: Haluś » 2007-08-11, 22:28

No zapowiada sie kolejny super model :-P
A można wiedzieć ile dałeś za to"cudo" :-D

Ostach
Posty: 61
Rejestracja: 2007-07-28, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: Ostach » 2007-08-11, 22:38

kolorowe blaszki prezentują się bardzo efektownie, czekam na ich zamontowanie :)

Dzięki, przy okazji podawania ceny modelu podaj też przybliżoną cenę tej taśmy :)

Awatar użytkownika
reggy
Posty: 212
Rejestracja: 2007-07-14, 10:26
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#12 Post autor: reggy » 2007-08-11, 22:56

Ostach pisze:Dzięki, przy okazji podawania ceny modelu podaj też przybliżoną cenę tej taśmy :)
Taśma w zależności od szerokości ma cenę od 7 zł (na allegro) do około 20zł.
Tutaj link jak to mniej więcej wygląda (ciut niżej) http://www.mojehobby.pl/katalog.php?pwd ... teg=115253
A sam modelik? U nas w Olsztynie sprzedawca (Pozdrówki dla Pana Rysia) ma świetne ceny więc "jedynie" 110 zł. Jest to nowy model, na allegro jeszcze go nie widziałem, ale w innych sklepach cena powinna się wahać między 110-130 zł. Model ten kupiłem za swoję Pierwszą Robotniczą Wypłatę. :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
reggy
Posty: 212
Rejestracja: 2007-07-14, 10:26
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#13 Post autor: reggy » 2007-08-12, 19:55

No to co, jadziem dalej. 8-)
Na innym forum zostałem podjudzony do zrobienia siedzisk pasażerów od podstaw. I posłuchałem. Jedyny drut w miarę odpowiedniej średnicy jaki znalazłem na ramy siedzeń to drut stalowy, a on nie jest prosty do gięcia... Materiał siedzisk to blaszka aluminiowa ze świeczek (tealight'ów). Najpierw wykonałem te siedzenie:
Obrazek
Dlatego jest beznadziejnie krzywe. Następne już wyszły ciut lepsze:
Obrazek
Zostały już tylko dwa boczne siedziska dla strzelców. Mam nadzieję, że samoróbkowe będą wyglądać lepiej niż zestawowe, które były ciut uproszczone i zbyt grube...

Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 64
Rejestracja: 2007-08-04, 10:38

#14 Post autor: Jaro » 2007-08-12, 20:47

Ciekawe jak to się będzie prezentować po pomalowaniu, bo na razie jest fajnie.

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 348
Rejestracja: 2007-06-22, 22:50

#15 Post autor: SmokHaosu » 2007-08-12, 23:56

Znaczy z tych małych świeczuszek okrągłych :?: A nie za gruba ta folia :?: Może spróbuj dla porównania z foli aluminiowej do produktów spożywczych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”