Spitfire mkIX

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Radzio65
Posty: 902
Rejestracja: 2006-08-12, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

#16 Post autor: Radzio65 » 2007-08-10, 13:28

Brawo Viper, wielkie Brawo, pokazałeś wszystkim, że umiesz wyszukiwać informacje w wikipedii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No i jak narazie nic więcej nie pokazałeś :mrgreen: .

I pewnie nic nie zaprezentujesz :mrgreen:

Sprawdziłem na Modelworku - masz 117 postów, z czego 98 % bzdurnych. Głównie: "och, jaki piękny samolocik..." , "Bardzo ładnie Ci wyszedł ..." i tym podobne "pierdu, pierdu" . Zero własnych relacji. Ukończonych modeli w formie galerii - prezentacji , też nie udało mi się znaleźć.

Widzę, że na tym forum "Kolego-Gawędziarzu Od Spraw Teorii" pięknie kontynuujesz tradycję Swojego Czynnego uczestnictwa w kręgu bractwa modelarzy.

Jestem pod wielkim wrażeniem wkładu jaki dotychczas wniosłeś w relacje Pawsa i Schmitta. Zaimponowałeś mi chłopie - "lać wodę" w takich ilościach na różnych forach modelarskich, poprawiać kogo się da i nic nie pokazać jako dowód swoich - niewątpliwie ogromnych - umiejętności w świecie platikowych miniatur. Nie byle kto tak potrafi.

A myślałem, że termin "Teoretyk Modelarstwa" to czysta abstrakcja.

A tu proszę, nieprawda.

To takie małe podsumowanie.

Awatar użytkownika
Viper
Posty: 27
Rejestracja: 2007-08-03, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#17 Post autor: Viper » 2007-08-10, 14:35

Niemam aparatu cyfrowego , więc w jaki sposób mam zamieszczać zdjęcia swoich prac :?: Pozatym , chyba niema przymusu aby każdy forumowicz prezentował swe modele poprzez internet :-? Ilu jest forumowiczów , którzy także nie prowadzą relacji i nie wklejają zdjeć do galerii. .Jak się ukazuje jakiś ładny model w galerii to chyba każdy pisze posty typu że Bardzo ładnie Ci wyszedł itp. A jak ktos nie odróżnia drążka sterowego od wolantu to wypadałoby wytłumaczyć :roll: Widze ze starsi wiekiem forumowicze nie lubia jak jakis dzieciak wypowiada się na temat blaszek fototrawionych , i to jeszcze negatywnie co on moze o tym wiedzieć . I jeszcze pisze coś o samodzielnym dorabianiu :-| . A to dlatego nienawidze blaszek , ponieważ stały sie bardzo popularne i nikt juz się nie zastanawia jak ten model został wykonany ile modelarz włozył w niego pracy , czasu , nerwów .Liczy się tylko efekt końcowy :-( . Jeśli chodzi o modele niemieckiej broni , które sa bardzo powszechne , modne w ostatnim czasie to moja osobista sprawa nie musze ich ubustwiać tak jak wielu modelarzy :evil: :evil: Jeśli kogoś zdenerwowałem to Bardzo Przepraszam . Jeśli wpadnie mi w łapki aparat cyfrowy to pstrykne wiele fotek :-) Już nie off topicujmy tematu Pawsa. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#18 Post autor: Kroolo » 2007-08-10, 14:45

Viper, może przerzucisz się na karton?

Awatar użytkownika
Radzio65
Posty: 902
Rejestracja: 2006-08-12, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: Radzio65 » 2007-08-10, 14:53

Nie przekonałeś mnie - argumentacja dość słaba. O niemieckim sprzęcie nic nie wspominałem. Przesłanie mojego postu jest troszkę inne.
Może ma cyfrówkę ktoś z rodziny (ciocia , wujek itd.) , kolegów. Jeśli nie chce pożyczyć, to może przyjdzie ze sprzętem i zrobi fotki sam, a Ty tylko ustawisz modele.

Nie zdenerwowałeś mnie, ja tylko podsumowałem to co zobaczyłem. Tak na luzie. Ktoś powinien to zrobić. Klasę Twoich modeli ocenię, jak zobaczę relację z opisem "co i jak". Gotowy model jeszcze mnie nie przekona. Dopiero relacja.
A wtedy będę siedział cicho jak będziesz strofował innych.

Paws, sorry za offtopic w Twoim temacie, już więcej tego kontynuował nie będę. :-)

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 348
Rejestracja: 2007-06-22, 22:50

#20 Post autor: SmokHaosu » 2007-08-10, 15:22

To jeszcze ja :mrgreen:

1. Jak ktoś klei niemiecki sprzęty to nie znaczy, że sie tym jara i ma plakaty z wielkim wąsaczem. Pokaż mi choć jedną relacje gdzie modelarz pęka z zachwytu nad faktem i klei model sprzęta niemieckiego.

2. Oczywiście nie zależnie do wieku możesz wypowiadać sie na temat blaszek, modeli, możesz je nawet krytykować, mieszać z błotem. W dodatku niezależnie od tego ile ty masz lat a ile wykonawca modelu. Tylko, PROSZĘ nie pisz pod każdym modelem, że przydało by się dorobić samemu wszystkie drobne elementy i że model nawet ładny ale niemiecki. A niemcy... BEEE, zabijali ludzi. Bo w ten sposób to robisz się śmieszny. Mozesz mi uwierzyć na słowo, że jak raz napiszesz gdzieś, że wolisz samoróbki od blaszek i nie lubisz niemców to wszystcy to zapamiętaja i już nie musisz tego powtarzać w kazdej relacji. ;-)

Ostach
Posty: 61
Rejestracja: 2007-07-28, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21 Post autor: Ostach » 2007-08-10, 15:52

to ja też dam w punktach, a co :D
1. Viper, nie czytasz ze zrozumieniem. Pisałem w moim poście co i jak. Poza tym, dyskusja czy to drążek czy wolant jest bezcelowa. I wyobraź sobie, że na wikipedii też umiem znaleźć to, czego potrzebuję i akurat nawet czytałem te artykuły pisząc posta.
2.
Viper pisze:A to dlatego nienawidze blaszek , ponieważ stały sie bardzo popularne i nikt juz się nie zastanawia jak ten model został wykonany ile modelarz włozył w niego pracy , czasu , nerwów .Liczy się tylko efekt końcowy :-( .
hmm, a co ma się liczyć jak nie efekt końcowy jak się chce pokazać model na forum? Owszem można robić model rok, starać sie bardzo a efekt wyjdzie słaby to co, jak Ty sobie to wyobrażasz? Model ma wygrywać konkursy bo modelarz włożyłw niego dużo pracy? Śmieszne.
3.
Viper pisze:Jeśli chodzi o modele niemieckiej broni , które sa bardzo powszechne , modne w ostatnim czasie to moja osobista sprawa nie musze ich ubustwiać tak jak wielu modelarzy :evil: :evil:
Dorośnij trochę. Model messera to TYLKO I WYŁĄCZNIE MODEL, a nie wyraz poglądów politycznych. Po za tym to tylko przedstawienie MASZYNY. Wiadomo, służyły do zabijania, ale czy Spity czy Hurasie też do tego nie służyły? Piloci latajacy na nich wykonywali rozkazy a całe pokolenie młodych Niemców zostało oszukane faszystowską propogandą - do tego na historii jeszcze pewnie nie doszliście, wiem bo mam raptem 3 lata więcej od Ciebie.
Wielu modelarzy robi modele niemieckiej broni bo to po prostu były piękne maszyny, ot taki choćby Bismarck czy Ju-88. Zrozum to i nikt się nie przyczepi więcej. Własnie mówiąc w takim tonie, że ktoś kto robi modele broni niemieckiej sympatyzuje z faszyzmem możesz kogoś porzadnie obrazić.
4.
Viper pisze:Jeśli kogoś zdenerwowałem to Bardzo Przepraszam .
przeprosiny przyjęte ;)
5.
Viper pisze:eśli wpadnie mi w łapki aparat cyfrowy to pstrykne wiele fotek :-)
chętnie zobaczę i może czegoś się nauczę.

To mój ostatni post w tym temacie będący nie na temat.
Pzdr, Ostach

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#22 Post autor: Paws » 2008-04-12, 19:34

Pomalowałem spód "dziewiątki", zapodałem washa i częściowo "weatheringa".

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Kabanos
Posty: 33
Rejestracja: 2008-04-18, 14:39

#23 Post autor: Kabanos » 2008-04-19, 08:48

:shock: Jeśli tak malujesz pędzlem to RESPECT! Pytanie jak niwelujesz smugi?

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#24 Post autor: Paws » 2008-08-20, 09:50

I dalej modeluje :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Grzegorz11
Posty: 74
Rejestracja: 2008-03-19, 21:01
Lokalizacja: TORUŃ

#25 Post autor: Grzegorz11 » 2008-08-20, 10:21

Pełen podziwu jestem :-) Ładnie wyszedł ci kamuflaż

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#26 Post autor: Paws » 2008-11-30, 16:13

Po baardzo dużej przerwie kontynuuję pracę nad spitem:
to z mocnym fleszem:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#27 Post autor: r-t » 2008-11-30, 16:18

W końcu coś Nam pokazałeś :mrgreen: model pierwsza klasa :-)

Pozdrawiam r-t.

Awatar użytkownika
przem961
Posty: 239
Rejestracja: 2008-07-09, 11:47

#28 Post autor: przem961 » 2008-12-01, 09:10

hhee mam takiego spita tylko mój jest brzydszy bo sklejiłem go jak miałem 9 lat ale jakoś wygląda


Viper myślisz że jak młody to nic nie umie?

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#29 Post autor: Kroolo » 2008-12-01, 09:47

Miło widzieć że prace nad Spitem trwają!

PS: przem961, wydaje się że Viper tu nie zagląda od lutego więc tym bardziej nie ma sensu do tego wracać.

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#30 Post autor: Paws » 2009-07-28, 17:50

Bardzo powoli ale do przodu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”