Modele kolei z 2 |WW

Cała teoria i pytania techniczne

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Emotikon
Posty: 1
Rejestracja: 2018-10-05, 14:16

Modele kolei z 2 |WW

#1 Post autor: Emotikon » 2018-10-05, 14:20

Witam, interesuje się sklejaniem kolei. Najczęściej składam na zamówienie modele kolejowe pkp od dłuższego czasu i szukam zaplecza podstawek, dobrych farb akrylowych, kartonów, tasiem łączniczych i tego typu materiałow. polecicie mi jakiś sklep internetowy gdzie znajdę dużo tego typu produktów? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Beteszka
Posty: 85
Rejestracja: 2018-01-14, 16:30
Lokalizacja: Białystok

#2 Post autor: Beteszka » 2018-10-06, 10:32

Agtom, Mojehobby (chyba każdy je zna ale i tak podałem)

Farby akrylowe polecam zależnie
Malowanie w domu - farby akrylowe najlepiej Vallejo - do nich OBOWIĄZKOWO FLOW IMPROVER i AIRBRUSH THINNER
Malowanie w garażu itp. - Farby śmierdzące czyli np. Tamiya, Mr. Hobby - co do tych nie wszystko wiem
Oczywiście aerograf obowiązkowo

UWAGA
POWYŻSZY KOMENTARZ ZAWIERA MOJĄ OPINIE,
I MASZ OBOWIĄZEK POOGLĄDAĆ INNE PORADNIKI ABY SIĘ NIE "PRZEJECHAĆ"

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

#3 Post autor: TLB » 2018-10-06, 13:41

Z mojego doświadczenia mogę napisać tyle, że Tamiya farby (akryle) nie chcą schodzić z pędzli, a używałem thinnera tamiya, rozpuszczalnika, wody..., w konsekwencji pędzel wylądował w koszu, w aerografie może trochę lepiej się zachowywały ale też miałem problemy z doczyszczeniem go tymi samymi środkami. Najlepiej mi się malowało Revell emaliami i akrylami (te ostatnie schodzą pod wodą :-)) obojętne czy to aero czy pędzel, a ostatnio bawię się pactrą i jest super, jeszcze w aero nie próbowałem, ale słyszałem, że się bardzo dobrze sprawują. Gdzieś na forach czytałem, że niektórzy pactrą w aero malowali kadłuby lotniskowców i pancerników w 1:200 i nigdy nie mieli problemów.
PZDR.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestie Teoretyczne”