Model mojego dzieciństwa

Cała teoria i pytania techniczne

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Brother_in_Arms
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-29, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Model mojego dzieciństwa

#1 Post autor: Brother_in_Arms » 2010-12-29, 22:21

Witam wszystkich ;)

To mój pierwszy post więc, witam jeszcze raz,z okazji rozpoczęcia użytkowania forum.
Pewnie zastanawiacie się dlaczego taki dziwny temat. Otóż,najlepiej będzie gdy zacznę wszystko od początku. Zacząłem grać w grę Brothers in Arms,już któryś raz z kolei i w pewnym momencie przypomniały mi się wspomnienia z dzeciństwa(6-7 lat) jak sklejałem pewien amerykański bombowiec. No właśnie,sam model został wyrzucony już dawno,bardzo chciałbym znaleźć w jakimś sklepie modelarskim taki sam i go skleić,ale za nic nie mogę sobie przypomnieć. Otóż,jestem pewien,że był to samolot amerykański(pamiętam po kalkomanii, gwiazdy i charakterystyczne czarno-białe pasy),był mały,zapewne skala 1:240,a części w ramce miały kolor oliwkowy(tak na 80 %). Wnioskuję z mglistych wspomnień,że był to któryś z B-17 może B-19 nie wiem. Sprawdziłem na necie najróżniejsze latające fortece,miałem nawet nadzieję,że model firmy Academy b-17f w skali 1:240 będzie tym czego szukałem,ale niestety,okazało się na zdjęciach,że ma czarne części i jest ich bardzo mało a pamiętam jeszcze wiele elementów przeźroczystych(szybki).
Sądzę,że był to model firmy Revell,ale mówię to z 40 % przekonania. Pomożecie?

Bardzo chciałbym wrócić do chwil z dzieciństwa.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2010-12-29, 22:34

Witaj na Forum :-)
Jeśli chodzi o kolor tworzywa, to nie przesądza on niczego, sam mam kilka takich samych modeli z rożbymi kolorami albo odcieniami "ramek".
Może ktoś pomoże, ja niestety nie jestem obeznany w amerykańskich maszynach.


Pozdr.

Brother_in_Arms
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-29, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

#3 Post autor: Brother_in_Arms » 2010-12-30, 21:52

Całkiem możliwe,że po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć to czego szukałem,chociaż mówię to z 60% przekonaniem.
Przeleciałem na necie wiele modeli samolotów amerykańskich z okresu inwazji w Normandii (chodzi o te słynne czarno-białe pasy inwazyjne),wydaje mi się,że jest to model B-26B Marauder firmy Minicraft w skali 1:144. Co do skali wydaje się całkiem dobra(przeliczyłem sobie jego rzeczywiste wymiary i będzie miał mniej więcej tyle jak go wspominam,a raczej wyobrażam) Cenowo nie udało mi się zorientować na razie,patrząc jednak po zagranicznych serwisach jego cena w dolarach po szybkim przeliczeniu na zł wacha się od 30-40 zł,a więc w sam raz.

Interesowałem się innymi samolotami amerykańskimi z tego okresu,niestety skala np. 1:48 bądź 1:72 jest dla mnie za duża,nie mówiąc o cenie 90-100 zł wzwyż. Do nich mogę zaliczyć np: B-17f flying fortress Revella,Waco CG-4A firmy Italeri czy C-47A skytrain.

Przeszukując sklepy modelarskie na internecie,widzę,że są problemy aby dostać modele tej firmy(Minicraft),mieszkam we Wrocławiu i muszę przyznać,że wchodząc na strony internetowe konkretnych sklepów nie znalazłem tego produktu w ofercie,będę co prawda jeszcze jutro dzwonił,ale może Wy macie jakieś pomocne rady gdzie mógłbym takie cudeńko zakupić?

Widziałem,że inne modele np. Revella w skali 1:144 są w dobrej cenie,bo szczerze mówiąc nie mogę sobie pozwolić na specjalne szaleństwo,niestety nikt nie robi tych które mnie interesują w tej właśnie skali.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestie Teoretyczne”