Diorama - niemieckie lotnisko

Cała teoria i pytania techniczne

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
bloodman
Posty: 25
Rejestracja: 2008-11-03, 20:57

Diorama - niemieckie lotnisko

#1 Post autor: bloodman » 2008-11-03, 20:58

Chciałbym stworzyć dioramkę z możliwie najprostszych modeli - gdyż jestem początkujący ...
Marzy mi się takie lotnisko (niemieckie może?) z 2WŚ


Takie planowałem zakupy ... Co poradzicie ? Zastanawiam się czy faktycznie jest sens brać te Battlefield Accessories (WWII) - dość drogie to jest ale do dioramki się przyda ... Worki, znaki itp ... Chciałbym coś do 200 zł - jedne zakupy od razu ... Np 170 zł + farbki ... Tak mniejawięcej :P

Ktoś coś doradzi ? Będę wdzięczny.


Podstawowe elementy to:
- budynek lotniska
- bombowiec
- jakiś pojazd - np fuel track
- myśliwiec
- jakieś bajerki - znaki, worki, posterunek itp
- płyta lotniska (psp display)
- + ew. pojazd / stacjonarne AA

Fakt, że jeszcze nie umiem super extra kleić, ale chciałbym spróbować ... Wszystkiego bym próbował - pojazdów, budynków, samolotów ... Myślicie, że to dobry pomysł ? Po prostu przy okazji by moje klejenie układało się w jedną całość


UWAGA :)
http://img125.imageshack.us/img125/9601/bizumdm4.jpg - moja propozycja

tak +/- ten 88 flak

Awatar użytkownika
szogun
Posty: 236
Rejestracja: 2008-03-03, 22:52

#2 Post autor: szogun » 2008-11-04, 14:22

Jeśli jesteś początkującym modelarzem to odradzał bym ci dioramę, gdyż jest ona bardzo pracochłonna i ze względu na twoje małe doświadczenie może wyjść efekt gorszy do spodziewanego.
Co do tej listy to nie wiem czy modele takich firm jak airfix będą cię satysfakcjonowały, posiadają one mało szczegółów i mają dużo niedoróbek i nadlewek.
Radzę nabrać wprawy w prostych modelach( pojedynczych), a następnie zabrać się za dioramę, bo pomysł naprawdę fajny. ;-)

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#3 Post autor: edipodium » 2008-11-04, 16:04

szogun pisze:nie wiem czy modele takich firm jak airfix będą cię satysfakcjonowały, posiadają one mało szczegółów i mają dużo niedoróbek i nadlewek.
Ja się pod tym podpisuję. Kupiłem ostatnio model M4A2 Sherman z tej firmy w 1/72 i brakowało mi jednej części ale była to cała wieża. Rozumiem jakiś mały elemencik ale żeby wieży nie było?! Skandal :-P !
Pozdro!

bloodman
Posty: 25
Rejestracja: 2008-11-03, 20:57

#4 Post autor: bloodman » 2008-11-04, 21:06

Obrazek


myślałem nad czymś takim .... ten psp display x2 bym wziął - najwyżej byłoby na kolejne edycje :).

- wieża kontroli lotów - to taki mój budynek - marzenie, nie wiedzieć czemu
- raf recovery set - fajny dodatek ... jakieś takie naprawcze cuś :P
- hawker (może być zastąpiony dowolnym innym samolotem) - ot tak dodatkowo, może do dioramki, może tak osobno - pasuje okresowo wogóle ?
- te ruiny - ot tak przy okazji zamówienia
- raf set - wszyscy wiedzą

jeszcze szukam jakieś czołgu do tego / działa plot

Oczywiście dodaję poraz kolejny - nie chodzi o to, że trzeba wszystko naraz wykorzystać - coś zostanie, to dobrze :) przyda się na kolejny raz.

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: Paws » 2008-11-05, 13:07

Czołg przy dioramie lotniska??!!

Moja propozycja dla Ciebie:

Gotowa plansza "trawka" lub "ziemio-trawka" -można kupić w sklepach dla modelarzy kolejowych.

I teraz: jeśli Teutoni to:

Zestaw academy 3 pojazdy jeep (użyjesz do czegoś innego) kettenkrad, kubelwagen lub wymieniony przez Ciebie zestaw z cysterną.

FW-190 hobby bossa lub bf-109 tegoż producenta.

Jeśli RAF to:
Wieża kontroli lotów, jeep (academy lub inny) zestaw z cysterną (airfix ale "ujdzie w tłumie" jego wykonanie)

spitfire lub hurricane hobby bossa



Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 348
Rejestracja: 2007-06-22, 22:50

#6 Post autor: SmokHaosu » 2008-11-05, 15:42

Lotnisko to nie cyrk, a nie plac zabaw. Nastawianie wszystkiego co mogło by stać ewentualnie na lotnisku w tak małej przestrzeni nie da dioramy a śmietnik. Na małą dioramę maks to jeden samolot + jakaś obsługa, pojazd kołowy. Już naprawdę spora diorama to dwa samoloty + jakiś pojazd i styknie. Ale na początek zawsze najlepiej zacząć od nauczenia się czegokolwiek. Diorama na początek to chyba najgorszy możliwy pomysł !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestie Teoretyczne”