[Relacja] Diorama opuszczonej kopalni

Inne dokumentacje

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
bartek1333
Posty: 140
Rejestracja: 2007-11-12, 19:27
Lokalizacja: Bolków

[Relacja] Diorama opuszczonej kopalni

#1 Post autor: bartek1333 » 2009-08-12, 13:16

Jak zacząłem w dziale Karton i Papier o wózku kopalnianym, to teraz zakładam relacje dioramy Opuszczona kopalnia :mrgreen:

Sądziłem, że pierwsza moja relacja to będzie jakiś model samolotu, ale............ jest inaczej :-P .

Umieszczam tu zdjęcia wykonanych przeze mnie łopat:

Obrazek

Obrazek

i tradycyjnie z grosikiem

Obrazek

Obrazek


Na razie to tyle. Następny krok w budowie dioramy to będzie zaprojektowanie i złożenie tego wózka "kopalnianego", którego foty pojawią się za kilka dni

Pozdrawiam all

Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#2 Post autor: noutilus » 2009-08-12, 17:15

No bardzo fajnie ale trochę nie foremnie ponieważ albo sztyca jest za mała albo za duży obszar metalu łopaty radził bym ci to poprawić ale nie jest to konieczne ponieważ łopaty wyglądają na pierwszy rzut oka foremnie.A ja znalazłem przydatną rzecz która może ci się przydać a mianowicie na stronie GPM'a są darmowe modele karnistów na będę.wiadro ,skrzynka itp do pobrania.Możesz je ściągnąć i skleić tylko skala jest niekompatybilna z twoją więc najpierw musiał byś wszytko wyskalować a potem wydrukować i skleić.TU jest link z którego można ściągnąć te pliki :GPM (download)

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Paws » 2009-08-12, 18:55

Troszkę niedopracowany jest kształt i wielkość sztychu szpadla w stosunku do styliska (bo to raczej szpadel jest a nie łopata :)).

Robiłem kiedyś łopatę-szpadel do mojego kubelwagena-w oparciu o skalę-mniej więcej jest tam zachowana proporcja wielkości sztychu-może się przyda jako pomoc:

http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t= ... c&start=45

Pozdrawiam!

bartek1333
Posty: 140
Rejestracja: 2007-11-12, 19:27
Lokalizacja: Bolków

#4 Post autor: bartek1333 » 2009-08-25, 20:23

Relacja stanęła w miejscu, bo wypadł mi niespodziewany wyjazd do rodziny, ale już nowe postępy są, więc zamieszczam kilka fotek :-)

Podstawka pod dioramę
Obrazek

i wstępnie ukształtowany teren
Obrazek

Obrazek

oraz "PAPU", którym będę kształtował teren dokładniej (jest to glina) :-P
Obrazek

Po 30 minutach dłubaniny w błocie powstało coś takiego:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na razie to tyle ;-) . Jutro może zamieszczę zdjęcia pomalowanej powierzchni. :-)

Pozd.

Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#5 Post autor: noutilus » 2009-08-25, 21:10

Podoba mi się.A kopalnia będzie kryta np.jakieś jaskinie.Jeśli tak to mi się to jeszcze bardziej spodoba.A co z wagonikiem zrobiłeś go ?
Napisz mi co to za materiał na tym zdjęciu:
Obrazek

Czy to styrodur ?

bartek1333
Posty: 140
Rejestracja: 2007-11-12, 19:27
Lokalizacja: Bolków

#6 Post autor: bartek1333 » 2009-08-26, 19:15

noutilus pisze:Czy to styrodur ?
To najzwyklejszy styropian ;-) .
noutilus pisze:A kopalnia będzie kryta np.jakieś jaskinie
Oczywiście. Planuje zrobić taką jaskinie z podporami, która w tyle jest zasypana. Tylko tu się pojawia kolejny problem: Jak zrobić jaskinie? Jak ktoś będzie wiedział to proszę o porady :-> .
noutilus pisze:A co z wagonikiem zrobiłeś go ?
Jeszcze nie, ale zaczynam troche myśleć nad nim.

To podłoże pierwotnie było zrobione z gliny, ale zapomniałem, że gdy glina wysycha to często pęka i tak się też stało tym razem :-( . Musiałem wszystko skuwać :-| . Jednak z pomocą przyszedł klej do płytek ATLAS i od nowa zrobiłem cały teren :-) . Zdjęć nie umieszczam, bo teren wyględa tak samo, tylko że ma szary kolor. I teraz tylko czekam, aż wszystko wyschnie :-D .

Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#7 Post autor: noutilus » 2009-08-26, 20:36

Aha.Dzięki że odpowiedziałeś bo teraz wiem jak zrobię dioramę dla mojego nowego modelu który teraz sklejam.Ale mniejsza z tym.Napisałeś jak zrobić jaskinie to ja przychodzę z pomocą.Zrób podpory na te potpory daj coś elastycznego co się zgina np.Blacha 0.5 mm utwórz z tej brachy jaskinię a potem na blachę wylej atlas poczekaj kilka dni.Po zastygnięciu zdejmij blachę w raz z podporami i już gotowe .Tylko jaskinia będzie miała wtedy kształt bardziej okrągły niż skalisty lecz jeśli o teren skalisty jaskini to musiał byś zrobić z tektury kontury skał a potem je też odlać z atlasu lub żywicy i wtedy przykleić czymś silnym np.kropelką do jaskini.

bartek1333
Posty: 140
Rejestracja: 2007-11-12, 19:27
Lokalizacja: Bolków

#8 Post autor: bartek1333 » 2009-08-27, 09:43

noutilus, dzięki, że powiedziałeś jak zrobić jaskinie. A co do tych kamieni to może nie trzeba będzie ich odlewać tylko znaleźć na polu jakieś małe kamyczki, po przyklejać i troche "scharakteryzować", żeby wyglądały na prawdziwe kolosy skalne :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”