[video] Suhoj - ekstremalny pilotaż.

Dokumentacje "latadeł"

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#16 Post autor: Sprudin » 2007-06-08, 15:03

Varyag może tak...Kuznetzov napewno nie :-D :-D Skośny pokład jest czysty, poza tym samoloty startyją tylko z rampy...nad skośnym są rozciągnięte z tego co czytałem iny hamujące :-D
http://www.globalsecurity.org/military/ ... iramar.htm
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#17 Post autor: tjguzik » 2007-06-16, 02:48

a tak wracając do extremalnego pilotarzu
w dzisiejszych czasach bez wspomagania komputerowego pojecie extremalnego pilotażu w sumie nie może zaistnieć - choćby przez to ze w samolotach ery XXi XXI wieku jest tyle różnego rodzaju klap , klapek , slotów , lotek , hamulców że zgromadzenie tego na jednym joystick'u byłoby nie możliwe , więc dano to w "ręce" komputerom pokładowym ( przy którym nasze Pentium'y i inne AMD to dzieciaczki 5-letnie)
a dlaczego mi się tak wspomniało - a bo łażąc po Tesco zobaczyłem DVD z filmem "Stealth"
a tam było takie coś co latało nawet nie najgorzej - zastanawiało mnie na podstawie jakiej konstrukcji zostało wymyślone ...
Obrazek

bo do wyboru są :

X/F - 35

Obrazek


X/F - 29

Obrazek

coś dla ciebie ( mały ukłon - szpiegowski startujący z SR- 71 - ciekawa konstukcja )

D - 21B

Obrazek

i jeszcze od ryjka :-D

Obrazek

był jeszcze jeden , tylko nie mogę sobie przypomnieć jakie miał oznaczenie - niesamowicie brzydki i kabiną wysuniętą do przodu ( kiedyś był taki film na Discovery Channel o prototypach - był konkurentem dla F-23

Obrazek

niestety był tak brzydki że go nie wybrali , pomimo pięknych osiągów

oczywiście te samoloty , które były w filmie są tylko wyobraźnia reżysera i scenarzysty , jednak przynajmniej wiadomo w jakim kierunku idzie nowoczesne lotnictwo

a już ciekawe konstrukcje widziałem na stronie o strefie 51 czyli Groom Lake
:shock:
oni naprawdę nie mają co robić z kasą ....
ale przynajmniej będzie co robić w modelarni :-D

shadoworgpl
Posty: 20
Rejestracja: 2007-06-08, 21:25

#18 Post autor: shadoworgpl » 2007-06-22, 15:06

przedostatnie zdjecie to fotomontaz za statecznikiem pionowym na kadlubie nie ma cienia

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#19 Post autor: Kroolo » 2007-06-22, 15:21

:mrgreen: sam silnik od BlackBird'a ?

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#20 Post autor: Sprudin » 2007-06-22, 15:30

Nie, Panowie, to nie fotomontaż ani sam silnik od BlackBirda, to istniało naprawde :mrgreen: Cień statecznika jest ale u jego podstawy. Słońce musiało być w zenicie :mrgreen: :mrgreen: Widać że boczna powierzchnia jest ciemniejsza ;-)

Tu jest conieco napisane o tym czymś: http://www.wvi.com/~sr71webmaster/d21~1.htm

I jeszcze dwie fotki: ObrazekObrazek

"Mamusia" z "dzieckiem" na grzbiecie... ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#21 Post autor: tjguzik » 2007-06-22, 20:13

shadoworgpl pisze:przedostatnie zdjecie to fotomontaz za statecznikiem pionowym na kadlubie nie ma cienia
o matko i córko :-D :-D :-D

po pierwsze jest to samolot bez załogowy - zwiadowczy - latający na wysokości 10-15 km z szybkością od 3,5 do 4,5 mach'a ....

po drugie TO są skrzydełka i silniczek - na pilota nie ma miejsca - ledwo kamerki gdzieś poupychali :-D

po trzecie - jak pokazali po raz pierwszy B-2 Spirit to też mówiono ze to fotomontaż bo gdzie ma stateczniki ...

a jak pokazali film z prób to się pytali bardzo mądrzy z US Army gdzie te sznureczki i na jakim dźwigu to zawieszali .... :-D
:-D :-D :-D :-D

shadoworgpl
Posty: 20
Rejestracja: 2007-06-08, 21:25

#22 Post autor: shadoworgpl » 2007-06-28, 10:36

tak fotomontaz zobacz sobie to
Obrazek ktoś przy renderingu 3d się pomylił bo nie zwrócił uwagi na to pod jakim kontem słońce pada na zdjęciu
i zdjęcie co dal kolega wyżej Obrazek tutaj cienie się ładnie rozłożyły
i dam wam jeszcze 1 zdjęcie tylko ze skanuje rosyjskiej armaty 2 lufowej i powiecie czy to nie fotomontaż (nad tym się pogłowicie :] )

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#23 Post autor: Sprudin » 2007-06-28, 11:50

Nie kolego, to NIE JEST FOTOMONTAŻ :-D :-D Wyobraź sobie że słońce na pierwszym zdjęciu pada dokładnie Z GÓRY...co ma dawać cień na kadłubie? Statecznik jest nieruchomy, przechodzi płynnie w poszycie "kadłuba".Dlatego cień kończy się tak płynnie i praktycznie przyt samym stateczniku. Z przodu jest widoczna szczelina z cieniem która jest wlotem powietrza do silnika :-D Widać wyraźnie że swiatło pada niemalże PIONOWO. Potwierdza to cień przy wózku. Nie rozumiem Twoich opisów do tego zdjęcia, moim zdaniem nic nie wnoszą a wręcz potwierdzają moje słowa :-D :-D :-D No i nie widać żadnej różnicy w cieniu rzucanym przez drone'a na pierwszym i drugim zdjęciu, zwłaszcza w okolicach statecznika :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: poza tym że cień jest na BlackBirdzie zamiast na ziemi :mrgreen: :mrgreen:

Popatrz, to też jst fotomontaż...? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek ObrazekObrazek

I jeszcze specjalnie dla Ciebie zbliżenia podstawy statecznika...

ObrazekObrazek

No i tak z rozpędu Mamusia z "dzieckiem" w innym ujęciu ;-)
Obrazek

Zrobił się z tego wprawdzie niewielki offtopic ale chciałem wyjaśnić ta sprawę :-)

Pozdrawiam!!

shadoworgpl
Posty: 20
Rejestracja: 2007-06-08, 21:25

#24 Post autor: shadoworgpl » 2007-06-28, 12:07

ja nie mowie ze nie istnieje taki pojazd wiem ze istnieje tylko pwiedzialem ze to konkretnie zdjecie jest fotomontem

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#25 Post autor: tjguzik » 2007-06-28, 14:34

a wiesz co to jest grafika ołówkowa ??
no to właśnie TO opisywane przez ciebie " zdjecie " jest taką grafiką
narysowano pierwotnie ten rysunek ołówkiem co zresztą widac - kolorystyka jest taka a nie inna - a potem ten rysunek puszczono na skaner - a że skaner jest bezlitosny - tak więc wyszło tak jak wyszło - pokazały się przebicia linii ołówkowych spod pasteli
wizje artystyczne są czasami dziwne
a Drone istnieje - w 1986 roku spadł na teren USSR i czerwonoarmiejcy myśleli ze to UFO .......
w 1997 spadł niedaleko chińskiego muru .... tez myśłeli ze to UFO
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jeszcze coś znajdę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: bo amerykanie mają poronione pomysły :mrgreen: :mrgreen:



a jeszcze tak wracając do Drona - to nie wiem czy shadoworgpl widzisz to zdjęcie wyżej od tego co sie kłócisz ze to zdjęcie po renderingu - popatrz się na kształt skrzydeł - akurat zdjęcie jest robione z góry - albo z dołu - ale jedno jest pewne że przy dużej prędkości - teraz popatrz się na cień tego samego samolotu na zdjęciu poniżej - cień całości - to czarne cóś pod Drone ...... przepraszam za małą złośliwość ale wiesz .... w zasobach WEBu znajduję różne ciekawe rzeczy , i to zdjęcie akurat jest ze strony firmowej Lockheed'a ( czy jak mu tam :mrgreen: ) - a tam raczej nie mogą kłamać ....

a wracając do znalezisk ... raczej też wykopalisk .... to sami popatrzcie na co idą amerykańskie podatki .....
w sumie powinienem spać już od dawna , ale się męczę nad stroną o Yamato .... a ze czasem coś innego znajdę ...

kolekcja letadeł nie do wykrycia przez radar - najczęściej bezzałogowych - latających z prędkościami powyżej 3 mach'a - do celów różnych .... najczęsciej demonstracyjnych :-)

P-175 Polecat - eksperymentalny samolot Lockheed Martin , latający na baaaardzo wysokich wysokościach - coś powyżej 35km ......

Obrazek

latający laser - do kadłuba Boening 747-300 wbito laser - i lata takie i wycina z wysokości 10 km dziury w betonie :mrgreen: mało ekonomiczne - ale za to jaki efekt :mrgreen:

Obrazek

Deutche Barracuda - czyli nasi sąsiedzi zza Odry też się bawią w różne dziwne latające

Obrazek

i drugie ujęcie

Obrazek


UCAV - czyli latający cień czegoś- nie widać prawie nie słychać - leci to to , robi zdjęcia .....
tutaj porównanie wielkości z innymi latającymi

Obrazek

a tutaj jako zwiad ??? albo też porównanie do innej produkcji USAF ...

Obrazek

a ta inna produkcja USAF to tez nie jest taka sobie .... czyli X-45 i jego uzbrojenie

Obrazek

inny X tym razem 47y - tylko ze juz latający , w dodatku startujący z lotniskowców ..... i jest bezzałogowy ...

Obrazek

inny Drone czyli X-47C też maleństwo , szybkie , poprostu skrzydełka , silniczek , dobry Canon na pokładzie
:mrgreen: i robimy zdjęcia sąsiadom z 15 km ....

Obrazek

dla tych co lubią to przedstawiam parke :mrgreen: - inaczej F-22 Bomber - czyli tatuś i mamusia ( tylko które jest które ... ) - jeżeli
projekt dojdzie do skutku bedzie to niezły duet ...

Obrazek


i to by było na tyle - poczekam aż mi coś przyślą :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samoloty i inne latające”