Szpary w kadłubie

Dokumentacje "pływadeł"

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
m4jq3p
Posty: 41
Rejestracja: 2009-07-06, 19:19
Lokalizacja: Katowice

Szpary w kadłubie

#1 Post autor: m4jq3p » 2009-08-06, 11:47

Witam.
Mam problem. Sklejam statek Santisima Trinidad. Jestem właśnie przy oklejaniu kadłuba i w niektórych miejscach pokazały mi się całkiem pokaźne szpary (ok. 3 mm). Szpary wypełniłem klejem którym sklejam model (Vicol Super ). No i teraz obawiam się czy przy malowaniu nie będą widoczne jakieś jaśniejsze miejsca tam gdzie użyłem kleju. Więc teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem ???!!!

Proszę o radę.

A teraz drugie moje pytanie.
Zastanawiam się czy do pomalowania kadłuba użycz farbek czy spreju do drewna (statek ma prawie 1 metr dł. ) I jakiego koloru użycz???


Będę wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2 Post autor: tad » 2009-08-06, 12:32

Farba powinna pokryć te miejsca - nie będzie żadnych przebarwień.

Co do malowania - ja bym polecał farby akrylowe, ale wcześniej trzeba karton zabezpieczyć (np. pomalować lakierem olejnym), żeby nie sfalował.

Kolor - raczej taki, jak podali w instrukcji albo na zdjęciach.

Sprej do drewna? Może raczej chodziło Ci o farbę do metalu - coś jak Duplicolor? Efekt jest fajny, ale farba długo schnie i trudniej jest wyeliminować zacieki, jak powstaną (malowanie bezstykowe).
TAD

m4jq3p
Posty: 41
Rejestracja: 2009-07-06, 19:19
Lokalizacja: Katowice

#3 Post autor: m4jq3p » 2009-08-06, 13:52

Dzięki, tylko chciałbym dodać że kadłub robię z balsy (1 mm.) a nie z kartonu i na dodatek nie mam żadnej instrukcji. Robię ten statek podług zdjęć z internetu. xD

m4jq3p
Posty: 41
Rejestracja: 2009-07-06, 19:19
Lokalizacja: Katowice

#4 Post autor: m4jq3p » 2010-07-23, 11:47

Piszę dla przestrogi głównie początkujących modelarzy. Jeśli robicie cokolwiek z balsy i kleicie np. Vicolem to jak sie wam pojawią szpary to lepiej nałóżcie jeszcze jedną warstwę niż wypełniajcie dziury klejem. Efekt jest opłakany bo po wyschnięciu klej jest błyszczący i gładki więc przy malowaniu wszystko wychodzi i efekt jest opłakany :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Statki i Okręty”