Modele Wolnolatające

Swobodnie latające, na uwięzi...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Grzecho
Posty: 209
Rejestracja: 2006-08-02, 13:35
Lokalizacja: Parczew

Modele Wolnolatające

#1 Post autor: Grzecho » 2006-08-12, 13:07

Witam. W tym wątku przedstawie modele wolnolatające, wykonane przeze mnie. Modele te przezyły bardzo dużo, wiele upadków. Na początek modele poczatkujacy- Jaskółka. Model ten był obklejony zwykłym papierem, po kilku lotach wpadł na drzewo i papier pękł. Postanowiłem zerwac papier, i obklejic go papierem japonskim. Niestety, zobaczyłem, że papieru mam za mało. Nie zaczołem obklejania. Gdy odwiedze sklep modelarski na pewno wyposarze się w wiekszą liczbę sztuk papieru. A oto kilka zdjec skrzydła Jaskółki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Teraz zdjecie kadłuba Jaskółki. Kadłub ten jest z zestawu Jaskółki styropianowej. Ten z zestawu spadł na ziemie samym czubem i połamał się. Nie było już co naprawiac. Kadłub jest troche przybrudzony. To do ziemi:

Obrazek
Zdjecia stateczników:

Obrazek Obrazek

Następny model- Fregata. Ten model jest sporo większy od Jaskółki. Przetrwał on najdłużej (najwytrzymalszy) ze wszystkich moich modeli. Wpadał on do rzeki, a nawet wylądował na dachu bloku. Zdejmowany był przez Strazaków. Niestety na zawodach przy drugim locie zakotłował z ziemie i pekł mu kadłub i skrzydło złamało się na pół. Oto zdjecia złamanego kadłuba wraz ze statecznikiem pionowym, który wytrzymał lot :mrgreen: . Jeszcze dodam, że ten model został nagrodzony 4 miejscem na zawodach w Radawcu:

Obrazek Obrazek

Jeśli chcecie mogę wstawic jeszcze zdjecia połamanego skrzydła, które będe zaczynał naprawiac lada dzien :?: Jutro lub jeszcze dzis jeszcze wstawie fotki statecznika poziomego, który jest nie połamany.

I teraz model, który teraz wykonuje- Kowalik. Jak do tej pory wykonałem kadłub i statecznik pionowy. Fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze widok na wszystkie pokazane kadłuby:

Obrazek

Pozdrawiam i prosze o oceny :-)

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#2 Post autor: kl-9 » 2006-08-12, 13:33

Mógłbyś przybliżyć technikę wykonywania takich modeli jakieś linki itp. ;-)

Awatar użytkownika
Grzecho
Posty: 209
Rejestracja: 2006-08-02, 13:35
Lokalizacja: Parczew

#3 Post autor: Grzecho » 2006-08-12, 15:34

Do tego nie trzeba żadnych linków ;-) Kupuje model, jest instrukcja (ja z niej nigdy nie kożystam) i sklejam. Sprecyzuj swoje pytanie, powiedz konkretnie o jaką rzecz chodzi, to wytłumacze jak robie ;-)

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#4 Post autor: Czesio » 2006-08-12, 17:40

Moim zdaniem instrukcja jest tam tak jasna i prosta, że noworodek by się połapał co i jak ;-)

Pozdrawiam brać latającą i nie tylko.

Awatar użytkownika
Grzecho
Posty: 209
Rejestracja: 2006-08-02, 13:35
Lokalizacja: Parczew

#5 Post autor: Grzecho » 2006-08-12, 18:47

Staszkov pisze:Moim zdaniem instrukcja jest tam tak jasna i prosta, że noworodek by się połapał co i jak ;-)

Pozdrawiam brać latającą i nie tylko.
Zgadza się ;-)

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#6 Post autor: kl-9 » 2006-08-13, 08:07

Sorry ale nie mam doświadczenia z tego typu modelarstwem i z tego opisu i zdjęć zrosumiałem że te modele robiłeś od podstaw. A to kupne się okazuje :lol:

dwgw
Posty: 7
Rejestracja: 2006-12-03, 18:27

#7 Post autor: dwgw » 2007-02-12, 23:14

jestem. przepraszam za nieobecność na forum, ale praca na pierwszym miejscu a potem przyjemności. przez ten czas skleiłem 5 modeli iczekam na chwilę kiedy będe mógł je oblatać. Szkolę się na symulatorze, odwiedzam sklepy modelarskie, troche czytam na temat, i tak leci. oczywiście próbowałem juz latać Gull-em i jak to bywa, kiszka. ale nic to jest praca, będzie kasa, a jak kasa to i na nowy samolot się znajdzie . pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele RC”