Pioneer 1400

Swobodnie latające, na uwięzi...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
RomanC
Posty: 14
Rejestracja: 2012-03-19, 21:41
Lokalizacja: Jasło

Pioneer 1400

#1 Post autor: RomanC » 2012-05-27, 07:49

Kompletny brak czasu nie pozwala mi na razie zając się budową Gacka. Jednak by nie zapomnieć odruchów sterowania kupiłem w promocji zestaw modelu Pioneer 1400. W skład zestawu wchodziły elementy z EPP oklejone naklejkami, bezszczotkowy silnik i piasta ze śmigłem oraz rurka węglowa na dźwigar i drobne elementy jak orczyki i popychacze. Ze swojej strony dołożyłem 4 serwa 9 gram, pakiet 1800 mAh, regulator 30A no i oczywiście nadajnik i odbiornik czterokanałowy.
Ponieważ sterowanie lotkami odbywa się za pomocą 2 serw zaszła potrzeba przedłużenia kabli i zastosowania rozgałęziacza (kabel Y).
Zakupiłem w sklepie elektronicznym takie oto elementy
Obrazek
Do męskich wtyczek przylutowałem po około 30 cm trójżyłowego przewodu. miejsca lutu zabezpieczyłem kawałkami rurek termokurczliwych.
ObrazekObrazekObrazek
Z drugiej strony przylutowałem serwa z odciętymi wtyczkami
Obrazek
Do jednej z odciętych od serw wtyczek dolutowałem równolegle 6 konektorów żeńskich, które umieściłem w obudowach a te z kolei skleiłem ze sobą placami. W ten sposób powstał kabel Y.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

RomanC
Posty: 14
Rejestracja: 2012-03-19, 21:41
Lokalizacja: Jasło

#2 Post autor: RomanC » 2012-05-27, 08:04

W dziobie modelu był przyklejony obciążnik z metalowych podkładek, który usunąłem. Myślę że model da się wyważyć samym pakietem.
Obrazek
Wkleiłem serwa wysokości i kierunku łącząc je z popychaczami. Oczywiście należy wcześniej znaleźć punkt neutralny serwa.
ObrazekObrazekObrazek
Następnie przykleiłem lekko silnik oraz zamocowałem na rzepach regulator i odbiornik.
ObrazekObrazekObrazek
Można już było skleić połówki kadłuba oraz przykleić stateczniki. Wszystko kleiłem klejem UHU Por.
ObrazekObrazek
Przykleiłem do sterów orczyki i połączyłem z bowdenami.
ObrazekObrazek
Następnie zrobiłem napęd lotek
ObrazekObrazek
Pozostało wsunąć skrzydła w kadłub i połączyć elektronikę. Cały montaż zajął około 2h.
Na razie skrzydła nie są zabezpieczone w żaden sposób przed rozsunięciem więc pierwszy lot był spokojny.
http://www.youtube.com/watch?v=vhiiYVQ83Ec
Model lata dość pewnie, może tylko ma za dużą prędkość przy podchodzeniu do lądowania.

Dziękuję koledze Mirkowi Yukikaze za uwiecznienie pierwszego lotu.

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: piter16 » 2012-05-27, 10:17

Nietypowe widoki na naszym forum. Relacja a tu kable i złącza na macie, a nie karton albo plastik. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele RC”