odwrotne sterowanie

Swobodnie latające, na uwięzi...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
bedway
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-07, 20:31

odwrotne sterowanie

#1 Post autor: bedway » 2012-04-03, 21:10

przekładałem elektronikę z walkera genius cp do innego stelaża ponieważ dałem bratu i się rozbił łamiąc płozy, i teraz długo się męczyłem aby przywrócić dobre sterowanie próbuje wystartować ale sterowanie przód/tył zamieniło się ze sterowaniem kontu łopat i mam problem aby to zamienić może mi ktoś pomóc?

podejrzewam, że ktoś odpowie abym zmienił miejscami odpowiednie kable ale chodzi o to, że wszystkie kable są we właściwych miejscach a za kont łopat odpowiada płytka sterująca i kont zmienia się wraz z obrotami wirnika więc nie ma żadnego kabla który za to odpowiada, bo jak wiecie kont regulują wszystkie 3 serwa

RomanC
Posty: 14
Rejestracja: 2012-03-19, 21:41
Lokalizacja: Jasło

#2 Post autor: RomanC » 2012-04-03, 21:15

Może rewers w nadajniku trzeba przełączyć?

bedway
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-07, 20:31

#3 Post autor: bedway » 2012-04-03, 22:50

jak widać źle zrozumiałeś, nie chodzi o to że gdy przepustnica jest na dole to silnik jest włączony tylko, że w moim heliku mam system "hamowania"(na wyłączonym silnik gdy kręci się z rozpędu po wylądowaniu łopaty mają ujemny kąt natarcia aby docisnąć go do ziemi aby nie odleciał jeszcze bo warzy tylko 35 g) ale zmieniałem stelaż i nie dość, że ster przód-tył reguluje kąt łopat to przepustnica działa tak że normalnie reguluje obroty ale regulacja kąta natarcia jest odwrotna czyli , że na wyłączonym silniku jest dodatni a na włączonym ujemny który rośnie wraz z obrotami więc nie mam pojęcia o co chodzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele RC”