SAMOCHÓD Z LAT 50tych, POCZĄTKUJĄCY, POMOCY :)

Swobodnie latające, na uwięzi...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
2rzyn
Posty: 2
Rejestracja: 2011-07-03, 13:17

SAMOCHÓD Z LAT 50tych, POCZĄTKUJĄCY, POMOCY :)

#1 Post autor: 2rzyn » 2011-07-03, 13:45

Witam,
Mam na imię Łukasz. Mam 23 lata i zerowe pojęcie o elektryce/robotyce/elektronice :) Jednak od kilku lat mam ogromną potrzebę stworzenia swojego modelu RC, lecz będę potrzebował ludzi którzy będą mi w stanie pomóc. W zamian chcę wam przedstawić absolutną relację zdjęciową KROK PO KROKU z budowania tego modelu. Do rzeczy:

1) modelem ma być samochód rc wyglądem wzorowany na autach z lat 50tych, np. taki jak ten:
http://www.taschen.com/media/images/480 ... _34286.jpg

2) nie wiem jaki wyhbrać silnik - spalinowy czy elektryczny (który łatwiejszy dla laika?), jaki dokładnie model silnika wybrać? powiedzmy, że kwota jaką dysponuję na silnik to ok 150zł

3) co będę potrzebować, żeby auto działało, reagowało na moje polecenia i skręcało? :) śmiesznie to na pewno zabrzmiało ale nie mam zielonego pojęcia o układzie kierowniczym, zdalnym sterowaniu itp. Za to mam ogromny zapał i chęć stworzenia czegoś oryginalnego, przy okazji mógłbym się wiele od was nauczyć

4) z jakich materiałów najlepiej zbudować auto? chodzi mi o nadwozie. Marzy mi się alluminiowe, być może dobrym materiałem byłoby alluminium ze zużytych puszek coca coli? samo alluminium pewnie okazałoby się zbyt miekkie dlatego pod spodem auto mogłoby być drewniane lub plastikowe. Jak wy to widzicie?



Myślę że najtrudniejsze będzie stworzenie jeżdżącej podłogi :) hehe, bo samo nadwozie to już kwestia własnej fantazji i umiejętności.
Dlatego proszę was o rady i pomoc w budowie układu kierowniczego i mocowania odpowiedniego silnika, z całym okablowaniem włącznie :)


OBIECUJĘ WSZYSTKO DOKŁADNIE DOKUMENTOWAĆ WRAZ Z OPISYWANIEM I PUBLIKACJĄ NA FORUM!!!

pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc!

adam9034
Posty: 101
Rejestracja: 2008-01-20, 19:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: adam9034 » 2011-07-03, 15:07

Z twoją wiedzą zbudowanie podwozia się nie uda. Dużo lepiej będzie zrobić nadwozie i zamontować je na gotowym podwoziu, jak np. tutaj:
http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=40898
Używane podwozie TT-01 można dostać za rozsądne pieniądze, akurat na allegro widziałem cały model RTR za 290zł

2rzyn
Posty: 2
Rejestracja: 2011-07-03, 13:17

#3 Post autor: 2rzyn » 2011-07-03, 15:32

Wiesz nie chodzi mi o jakieś super podwozie zgodne modelem rzeczywistym. Mam na myśli takie które po prostu będzie jeździć i skręcać. Nie chcę narazie bawić się w żadne amortyzatory itp.
Myślałem może żeby wykohnać płytę podłogową z drewna (jakaś sklejka czy coś) i zamontować na tym układ kierowniczy, koła i silnik. Czy to jednak za trudne?

EDIT:

jednak po zastanowieniu się myslę że możesz mieć rację
znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/51001-tamiya-podwozie ... 63860.html

nada się? nie będzie problemu z zamontowaniem układu kierowniczego itp?



EDIT2:

Ma ktoś z was linka do planów jakiegoś amerykańskiego krążownika szos? oczywiście mogą to być linki do sklepu dla modelarzy w którym znajdować się będzie dany magazyn z wycinanką takiego auta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele RC”