Cholerni cudzoziemcy. Przemilczana historia Bitwy o Brytanię

Imprezy modelarskie... - co, gdzie, kiedy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

Cholerni cudzoziemcy. Przemilczana historia Bitwy o Brytanię

#1 Post autor: OSTOJA » 2012-02-24, 15:09

Potraktowałem tą informację jako wydarzenie. Film powinien się "otworzyć" po kliknięciu na link.

Film dokumentalny "Bloody foreigners. Untold Battle of Britain" (Cholerni cudzoziemcy. Przemilczana historia Bitwy o Brytanię) został nakręcony przez brytyjski Chanel 4 i zablokowany do wyświetlania w UK i Irlandii (tak podano w mailu).

Trzeba go obejrzeć, a potem rozesłać do przyjaciół.

Cholerni cudzoziemcy. Przemilczana historia Bitwy o Brytanię
Ostatnio zmieniony 2012-02-25, 16:59 przez OSTOJA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2012-02-24, 15:18

Ano zablokowane dla UK . . .

roland
Posty: 173
Rejestracja: 2010-07-27, 13:34
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław

Re: Cholerni cudzoziemcy. Przemilczana historia Bitwy o Bryt

#3 Post autor: roland » 2012-02-25, 13:02

OSTOJA pisze:Potraktowałem tą informację jako wydarzenie. Film powinien się "otworzyć" po kliknięciu na link.

Kolega mi wysłał ten film więc ja wysyłam dalej. Jak zwykle Polacy zostali wykorzystani przez bandę angielsko - amerykańska(To ta hołota sprzedała Polskę Stalinowi!!!), a robiła się wielkimi obrońcami i wspierała Polskę w walce z komunizmem. Obłudnicy i dranie!

Cholerni cudzoziemcy. Przemilczana historia Bitwy o Brytanię
Widzę, że odkryłeś Amerykę po obejrzeniu tego filmu :mrgreen:. Przecież jest to fakt dobrze znany i nie wiem czemu się tak bulwersujesz... Niby co miała zrobić Wielka Brytania w obliczu Stalina i ZSRR, który stał się potęgą w Europie? Trzeba to powiedzieć wprost, to Stalin wygrał wojnę, reszta stała w cieniu ogromu armii czerwonej... Wystarczy spojrzeć na ilość wojsk walczących na froncie wschodnim w porównaniu do zachodniego. Im bliżej było do końca wojny tym częściej zastanawiano się jak dogadać się z czerwonymi. Po konferencjach w Jałcie i Poczdamie każdy martwił się o swój interes i cieszył się, że komuniści zadowolili się tym co dostali, nikt nie chciał drażnić lwa, bo nie wiadomo było jak zareaguje. Niestety to smutne ale myślę, że, każdy inny naród (a na pewno większość) w tym i my Polacy postąpilibyśmy podobnie w takiej sytuacji. Europa była wyniszczona wojną, nikt nie chciał prowokować nowych "nieporozumień"...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#4 Post autor: OSTOJA » 2012-02-25, 13:25

roland pisze:Widzę, że odkryłeś Amerykę po obejrzeniu tego filmu
Z dużo mam lat by coś odkrywać - link do filmu zamieściłem właśnie "ku pamięci" młodym i pokazać, że niewiele się na świecie zmieniło skoro ten film "dzisiaj" został zablokowany w UK i Irlandii. :roll:

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#5 Post autor: OSTOJA » 2012-02-25, 17:03

r-t pisze:Ano zablokowane dla UK . . .
r-t, jest możliwość obejrzeć na na youtube tylko tam jest w odcinkach i bez polskich napisów. :-(

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#6 Post autor: r-t » 2012-02-25, 18:22

Jęsyk dla mnie to nie jets przeszkoda, odcinki z resztą też nie :)
W wolnej chwili ohglądnę sobie.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#7 Post autor: Kroolo » 2012-03-03, 12:52

Blokada zapewne wynika z rodzaju licencji na daną produkcję. Tak samo jest z niektórymi teledyskami itp. Nie doszukiwałbym się tu działań politycznych, raczej po prostu chodzi o kasę ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia i spotkania”