Zawody modeli redukcyjnych kartonowych i plastikowych Poznań 4.11.23

Imprezy modelarskie... - co, gdzie, kiedy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
JaskółkaPoznań
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-19, 15:49
Lokalizacja: poznań

Zawody modeli redukcyjnych kartonowych i plastikowych Poznań 4.11.23

#1 Post autor: JaskółkaPoznań » 2023-06-11, 20:12

Informujemy że dnia 4 listopada 2023 (sobota) w Domu Żołnierza przy ul. Niezłomnych 1 w Poznaniu odbędzie się konkurs modeli redukcyjnych kartonowych i plastikowych. Zasady i regulamin jak w roku ubiegłym : startują zarówno modele kartonowe i plastikowe, w klasach wiekowych juniorów i seniorów z podziałem na latające, pływające, kołowe ( w tym gąsienicowe) oraz „open” (figurki, budowle, inne).
Rozpoczęcie konkursu – godz.9.30, przyjmowanie modeli od godz. 8.00, zakończenie - ogłoszenie wyników ok godz. 13.
Startować może każdy chętny – udział jest darmowy. Modele które zdobyły w roku ubiegłym miejsca I-III wystawić można tylko we wystawie pokonkursowej.
Uwaga! – obowiązuję zapis na zawody – zgłoszenia przyjmujemy do 15 października.
Atrakcją dodatkową będzie wystawa „Skrzydła II RP” Towarzystwa Miłośników Lwowa w Poznaniu.
Organizatorem imprezy jest Modelarnia lotniczo-redukcyjna „Jaskółka” przy SM „Jeżyce” wraz z Biurem Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju
Zachęcamy do udziału, w zeszłym roku impreza cieszyła się powodzeniem o czym świadczy wystawienie blisko 150 modeli przez blisko 50 zawodników. Osobom zainteresowanym prześlemy na e-mail informator
Z poważaniem Igor Megger – Tel 728-252-793 [email protected]

JaskółkaPoznań
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-19, 15:49
Lokalizacja: poznań

Re: Zawody modeli redukcyjnych kartonowych i plastikowych Poznań 4.11.23

#2 Post autor: JaskółkaPoznań » 2023-09-19, 20:28

Do końca zapisów został mniej niż miesiąc czasu - zapisy do 15.10 zapraszam serdecznie organizator

JaskółkaPoznań
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-19, 15:49
Lokalizacja: poznań

Re: Zawody modeli redukcyjnych kartonowych i plastikowych Poznań 4.11.23

#3 Post autor: JaskółkaPoznań » 2023-10-08, 18:34

przypominam do zapisów został tydzień do 15.10 - zachęcamy do udziału organizator

JaskółkaPoznań
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-19, 15:49
Lokalizacja: poznań

Re: Zawody modeli redukcyjnych kartonowych i plastikowych Poznań 4.11.23

#4 Post autor: JaskółkaPoznań » 2023-11-19, 12:16

4 listopada 2023 odbył się w poznańskim „Domu Żołnierza” Otwarty Konkurs Modeli Redukcyjnych Kartonowych i Plastikowych. Organizatorami imprezy był BWZW LOK w Poznaniu oraz Klub Modelarski LOK „Jaskółka” w Poznaniu. Patronat medialny nad imprezą przyjęło czasopismo „Mały Modelarz”.
Konkurs ten powstał na bazie Wojewódzkiego konkursu modeli kartonowych LOK który to miał ponad 20 letnią tradycję. W tym roku po raz drugi poszerzony on został o klasy modeli plastikowych i klasy dla seniorów. W roku ubiegłym zaproponowaliśmy nową – ulepszoną formułę dopuszczając seniorów we wszystkich klasach, oraz tworząc klasy na modele plastikowe. Okazało się że formuła ta została bardzo dobrze przyjęta –w roku 2019 łącznie wystawiono tylko 23 modele, a w 2022 aż 121. Zawody nabrały także charakter otwartych - nie trzeba było być członkiem LOK by startować, a komunikaty o zawodach zostały zamieszczone na forach modelarskich i rozesłano droga e-mail. W celu ustalenia liczby klas, nagród, posiłków wprowadzono obowiązkowe zapisy na zawody do dnia 15.10. co zdało egzamin i bardzo ułatwiło pracę.
Tak jak w zeszłym roku, impreza odniosła duży sukces, o czym świadczą zestawione niżej liczby. Zawody w liczbach: Wystawiono 31 modeli kartonowych (14 jun.+17 sen.) oraz 93 plastikowych (17 jun.+76 sen.) Łącznie wystawiono 124 modeli (31 jun.+93 sen.) przez 36 zawodników (12 jun.+24 sen.) Udział brali przedstawiciele z 11 miast, wśród których byli przedstawiciele 6 klubów modelarskich plus zawodnicy niezrzeszeni. Dodać należy że byli zawodnicy z tak odległych miejsc jak Rawicz, Kępno czy Wrocław.
Sędzią głównym konkursu był Andrzej Czarczyński (kl. Mistrzowska LOK) z Centralnej Komisji Modelarskiej LOK a towarzyszyli mu sędziowie Bolesław Judkowiak – wieloletni instruktor klubów modelarskich „Avia”, „Klakson” i „Polonez” w Poznaniu oraz Igor Megger – prezes/instruktor Klubu Modelarskiego LOK „Jaskółka” Poznań.
Rozegrano 12 klas (podział na modele plastikowe-kartonowe, juniorzy-seniorzy i modele latające-pływające-kołowe), oraz wystawiona była klasa pozakonkursowa modeli z innych tworzyw. Po raz pierwszy utworzono także kategorie dioram. Pierwsze miejsca zajęli:
1) Modele kartonowe juniorzy – latające – Lewicki Szymon (jun.) – Trzcianka – MDK – PZL „Łoś
2) Modele kartonowe juniorzy – OPEN Vodzianivska Violetta – Poznao – „Iskra” – Vespa 150
3) Modele kartonowe seniorzy – latające - Skałecki Mateusz - Nowy Tomyśl – NOK – Wilcat
4) Modele kartonowe seniorzy – kołowe – Smoliński Adam – Ksawerów – niezrzeszony – Traktor Zaporożec
5) Modele kartonowe seniorzy – OPEN – Lewicki Andrzej – Trzcianka – MDK – lotniskowiec „Minsk”
6) Modele plastikowe juniorzy – latające - Marchlewicz Stanisław - Palędzie - niezrzeszony – F-105D Thunderchief
7) Modele plastikowe juniorzy – OPEN - Smoliński Kacper – Ksawerów – niezrzeszony – Cromvell MK I
😎 Modele plastikowe seniorzy – Sroka Mariusz – Poznań - niezrzeszony – P-38 Ligting
9) Modele plastikowe seniorzy - Tajnert Paweł - Kępno – niezrzeszony – „HMS Lance”
10) Modele plastikowe seniorzy – kołowe - Czekała Jędrzej – Poznań – M18 Hellcat
11) Modele plastikowe seniorzy – dioramy - Czekała Jędrzej – Poznań – M5A1 Steward
12)Modele plastikowe seniorzy – OPEN - Smoliński Adam – Ksawerów – niezrzeszony – figurka plus karykatura myśliwca „zero”
Nagrodę Grand-Prix konkursu za najlepszy model zdobył: Czekała Jędrzej z Poznania który był jednym z dwóch zwycięzców w więcej niż jednej kategorii
za udział w konkursie wręczono następujące nagrody: a) Puchar „Grand-Prix” zawodów b) Puchary za I miejsca w poszczególnych klasach c) Medale za miejsca I-III d) Dyplomy „Za udział” dla każdego zawodnika e) Vouchery do salonu „Empik” o wartości 100 zł dla trzech najmłodszych uczestników f) Nagrody książkowe za zajęcie I miejsca w klasie juniorów g) Wydawnictwa „Mały Modelarz” dla zwycięzców klas kartonowych .
Nagrody zakupiono ze środków Zarządu Głównego LOK, BWZW LOK w Poznaniu oraz KM LOK „Jaskółka” w Poznaniu. Wydawnictwa „Mały Modelarz” ufundowała redakcja czasopisma.
Po ogłoszeniu wyników uczestnicy zaproszeni zostali na posiłek ufundowany przez BWZW LOK. W trakcie zawodów cały czas czynny był bufet kawowo-herbaciany ze słodkim poczęstunkiem zorganizowany przez BWZW LOK w Poznaniu oraz KM LOK „Jaskółka”.
Organizatorzy pragną podziękować: Prezesowi LOK płk Jerzemu Salamusze za ufundowanie nagród, Dyrektorowi Biura Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju p. płk Bogdanowi Mrowcowi za dofinansowanie imprez, posiłku, za otwarcie imprezy dziękuje prezesowi poznańskiego Rejonu LOK p. Andrzejowi Ratajczakowi, natomiast Starszemu specjaliście BWZW Dariuszowi Korczyńskiemu za techniczną pomoc zarówno przed jak i po imprezie jak i za jej uroczyste zamknięcie. Dziękuje także wieloletniemu specjaliście Ds. modelarstwa w LOK płk Tadeuszowi Goławskiemu oraz kolegom sędziom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu imprezy. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim zawodnikom za obecność i cierpliwość, sędziom za ich pracę, a instruktorom i prezesom klubów za mobilizację młodzieży. Liczba wystawionych modeli i pozytywne komentarze świadczą o celowości rozgrywania zawodów w tej formule w następnych latach, tym bardziej że po zawodach padły mocne deklaracje pomocy ze strony środowisk modelarskich.
Igor Megger - KM LOK "Jaskółka" Poznań
zdjęcia z imprezy znajdują się na profilu Facebook - modelarnia Jaskółka, oraz na stronie ZW LOK Poznań

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia i spotkania”