jak mocować skrzydło do samolotu?

Projektujemy modele - na komputerze oraz tradycyjnie ołóweczkiem...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
bedway
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-07, 20:31

jak mocować skrzydło do samolotu?

#1 Post autor: bedway » 2011-12-19, 16:24

mam problem bo buduję samolot i nie wiem jak zamocować skrzydło do samolotu (tak aby można było je zdejmować)
raz usłyszałem że na magnesy neodymowe, ale się boje że odpadnie w locie.
może ktoś z was ma model średniopłata i powie jak jest zamocowane?

Awatar użytkownika
PACYKARZ
Posty: 216
Rejestracja: 2007-05-23, 11:13
Lokalizacja: Mała Moskwa

#2 Post autor: PACYKARZ » 2011-12-20, 04:08

bagnety z zatrzaskami na końcach (mocowanie w skrzydle) lub skrzydła z bagnetami (mocowani w kadłubie na śrubki) najtrudniejszy to cale skrzydło z fragmentem dolnej części kadłuba

Awatar użytkownika
adamos13
Posty: 131
Rejestracja: 2008-11-01, 10:37
Lokalizacja: Jedlicze

#3 Post autor: adamos13 » 2011-12-21, 18:14

W moich modelach skrzydła oklejone folią Oracower są łączone na 2 bagnetach stalowych a do lotu łączę je izolacją elektryczną, lub jak w modelach ze stajni Model Making na śrubach .

Awatar użytkownika
daniello
Posty: 186
Rejestracja: 2008-12-22, 18:25
Lokalizacja: Mysłowice

#4 Post autor: daniello » 2011-12-21, 22:21

Najprostszy sposób do wykonania, jak i najbezpieczniejszy, to skrzydła mocowane "na gumę"- łączone ze sobą połówki bagnetami, a do kadłuba gumą modelarską bądź inną.
Drugi sposób to bagnety + śruby, ale w tym przypadku przy ewentualnej kraksie wzrasta prawdopodobieństwo uszkodzenia skrzydła i kadłuba (przy mocowaniu na gumę- guma pęka i skrzydełka odlatują)

Ja na początku modelarstwa wszystko łączyłem na gumę i polecam takie rozwiązanie.. teraz natomiast budując modele bardziej wymagające- łączę wszystko śrubami nylonowymi, jednak kraksy zdarzaja mi się już nieco rzadziej :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie”