[R] Wszystkie drogi prowadzą do... ROMA; 1:200 GPM

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

#16 Post autor: TLB » 2016-08-17, 12:38

Witam wszystkich odwiedzających,
kolejna aktualizacja to skończona wieża dowodzenia. W tym wydaniu, jak już wcześniej wspomniałem, bardzo dużo jest zapasu na częściach,
Obrazek

ale da się to wyprowadzić:
Obrazek Obrazek i spód tego tylnego pomostu Obrazek

kolejny element, który wg mnie warto zmienić, to barierki na dalmierzach artylerii głównej. Wycinanka zakłada zrobienie czegoś na wzór sześcianów:
Obrazek

plany modelarskie i zdjęcia Romy (Profile Morskie) pokazują, że były to wejścia z relingami.
Obrazek Obrazek Obrazek

więc i ja tak zrobiłem, (chociaż u mnie to wygląda bardziej jak wejście do bunkra ;-) )
Obrazek

a tak prezentuje się cała wieża dowodzenia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PZDR

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#17 Post autor: el_paw » 2016-08-17, 13:26

Fajnie to wygląda.

staszek
Posty: 399
Rejestracja: 2013-04-15, 20:41
Lokalizacja: Biłgoraj

#18 Post autor: staszek » 2016-08-17, 16:05

Dawno dawno temu w latach 80-tych ubiegłego wieku sklejałem " Vittorio Veneto" z Małego Modelarza, miał bardzo podobną wieżę.
Oglądając Twoją pracę wracają wspomnienia....
Bardzo ładne malowanie tej jednostki.

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

#19 Post autor: TLB » 2016-08-31, 22:19

Witam odwiedzających,
dzisiaj skromna aktualizacja na zakończenie wakacji...
czyli "pierwsza część" nadbudówki zrobiona. Wiem, że pewne rzeczy, jak np. relingi, muszę dopracować. Ale wracając do wycinanki to części do siebie bardzo dobrze pasują, kamuflaż tez dobrze spasowany. Jedyne co zauważyłem, to trochę numeracja nie po kolei,
Obrazek
Wyjaśniam, pomosty mają numer 23,24, 25 a komin ma numer 26, tak więc ciężko by było go wkleić w odpowiednie miejsce po przyklejeniu pomostów. Także na początku należny dokładnie przeczytać w instrukcji "co autor miał na myśli".

A tak się przedstawia część pokładówki:
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PZDR

--

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

#20 Post autor: TLB » 2016-11-27, 18:37

Witam,

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

pozdrawiam i do następnej odsłony.

--

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#21 Post autor: el_paw » 2016-11-27, 20:58

Okręt nabiera majestatu. "Przeszklony" mostek dodaje smaczku ;-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcin.S
Posty: 311
Rejestracja: 2016-12-16, 23:19
Lokalizacja: Chicago

#22 Post autor: Marcin.S » 2017-01-18, 23:28

Klawy jest ten foteik i extra szturwal. Jak wyglada caly mostek?

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

#23 Post autor: TLB » 2017-01-19, 01:53

Klawy - :-) dawno nie słyszałem tego określenia. A jak wygląda cały mostek? no to pokazują zdjęcia. Wygląd środka za "szybą" niestety zdjęć nie zrobię gdyż aparat nie uchwyci. Jak będę miał chwilę to spróbuję, ale nie wiem... czy jest sens skoro jest pokazane z profilu z odklejoną jedną ścianą. Tam w środku nic więcej nie doklejałem.

Awatar użytkownika
Marcin.S
Posty: 311
Rejestracja: 2016-12-16, 23:19
Lokalizacja: Chicago

#24 Post autor: Marcin.S » 2017-01-20, 05:35

Teraz widze! Racja, aparat moze nie sciagnac takiego makro. Patrzylem ostatniej nocy i nie wychwycilem, a z ciekawosci chialem zobaczyc jak przezntuje sie w calosci. Teraz juz widze. Racjoza z tym "klawy" ja tez go nie uzywalem chyba z 20 lat hehe, ale nie zmienia to faktu ze fotelik i szturwal wymiataja.

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

#25 Post autor: TLB » 2017-04-09, 13:27

Witam odwiedzających, znudzonych dniem, przeglądających czeluści internetu i zainteresowanych moją relacją :-)

Zacząłem robić zespół dźwigów głównej nadbudówki (dźwigów jeszcze nie zrobiłem), i totalnie spartaczyłem retusz, wręcz mógł bym napisać, że pokaleczyłem kartonowe modelarstwo i poplamiłem pół wieży. Poniżej efekty:

Obrazek Obrazek

cała wieża tak się prezentuje, wycinanka nie zakłada drabin, wzmocnień pod masztem, kilku elementów trzymających liny, oraz w wycinance przewidziane jest aby platformy były na jednym poziomie (przynajmniej tak było w instrukcji/rysunku montażowym). Zmieniłem poziomy platform aby jak najmniej odbiegały od rzeczywistości. Według planów i zdjęć zamieszczonych w Profilach Morskich platforma jest symetryczna, w wycinance ewidentnie widać prawą stronę wydłużoną. Tego nie zmieniałem, chcąc uniknąć "sztukowania" i dorabiania miejsc na reflektory. A propos reflektorów, zrobiłem je z uchylonymi klapami, wycinanka zakłada zakryte. Wyszło jak wyszło.
P.S. dopiero na zdjęciu zobaczyłem, że drabina jest lekko przechylona.

Obrazek Obrazek Obrazek

A tak wieża się prezentuje na pancerniku, jeszcze nie jest przyklejona, ponieważ najpierw drugi komin przykleję, do którego jakoś nie mogę się zebać.

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

#26 Post autor: TLB » 2017-04-14, 18:44

Witam,
dziś skromna aktualizacja pokazująca radar. Wycinankowy projekt zakłada wszystkie części z kartonu. W wycinance nie zostały uwzględnione stopnie/schodki i sam radar jest z kartonu. Ja zrobiłem go z drutu miedzianego i stalowego o śr. 0,3 mm.

Obrazek Obrazek Obrazek

i ogólny widok:

Obrazek Obrazek

ze świątecznymi pozdrowieniami,
Łukasz TLB

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#27 Post autor: piter16 » 2017-04-16, 12:13

Ładna druciarnia. Trzeba przyznać, że to duży smaczek w modelu.
Jestem pod wrażeniem precyzji.

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

#28 Post autor: TLB » 2017-04-18, 10:31

Witam,
mam mały problem z interpretacją planów. Chodzi mi o żurawie, dokładniej w jaki sposób i w którą stronę przechodzą liny (zaznaczyłem strzałkami), z rysunków wynika, że dwie liny opierają się na jednym bloczku, nie bardzo wiem czy to kwestia błędu w planach (Profile Morskie) czy faktycznie są te liny na jednym bloczku, ale w każdym razie chciał bym się dowiedzieć w jaki sposób ten żurawie funkcjonowały, wówczas skończę wieżę dźwigową. Te w wycinance mnie nie satysfakcjonują, to tam są dwie liny i jakoś dziwnie zrobione bloczki.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Obrazek

--

Awatar użytkownika
Marcin.S
Posty: 311
Rejestracja: 2016-12-16, 23:19
Lokalizacja: Chicago

#29 Post autor: Marcin.S » 2017-04-20, 06:28

Zasady przekladni bloczkow napewno znasz, wiec to juz z bani :) Ten po prawej stronie od noku bomu, potraktowalbym jak swego rodzaju talie grota lub obciagacz bomu tutaj mozesz zobaczyc jak to wyglada ( https://www.google.com/search?q=talia+g ... yHb3Tpx_RM: ) i bedziesz mogl w ten sposob klasc i podnosic bom zurawia. Natomist lina ktora przechodzi przez roler na topie do bloczku z hakiem, potraktowalbym oddzielnie i rozwazyl "plecionke" w tych samych kategoriach jak sa na dzwigach samochodowych
https://www.google.com/search?q=dzwig+z ... HfOBWT_lCM:
Oczywiscie ta lina jest niezalezna od zblocza do opuszczania/podnoszenia bomu zurawia. I albo idzie od masztu w dol, albo chowa sie w maszcie i wychodzi gdzies przy pokladzie.

Awatar użytkownika
Marcin.S
Posty: 311
Rejestracja: 2016-12-16, 23:19
Lokalizacja: Chicago

#30 Post autor: Marcin.S » 2017-04-20, 06:34

Wlasnie znalazlem cos co Cie mozliwe ze zainteresuje. Zdjecie w ogromnej rozdzielczosci, wiec mozesz powiekszyc super malsymalnie. Wydaje mi sie ze to jest miejsce o ktore pytasz: https://www.google.com/search?q=italian ... 5BJuMa99OM:
Lub o podobnym rozwiazaniu tylko w innym miejscu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”