[R] Relacja Bumar - Łabędy DUT 0502

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
czolgruski
Posty: 252
Rejestracja: 2010-03-17, 21:10
Lokalizacja: Klikuszowa

#61 Post autor: czolgruski » 2011-12-01, 21:28

SG używam tylko w ostateczności.
Podstawę przeleciałem pędzelkiem z małą ilością rozpuszczalnika i co większe plamy udało się zmyć, ale i tak dalej wygląda kijowo trochę... Ale więcej już z tym nic nie zrobię...

Awatar użytkownika
czolgruski
Posty: 252
Rejestracja: 2010-03-17, 21:10
Lokalizacja: Klikuszowa

#62 Post autor: czolgruski » 2011-12-06, 17:07

Cześć!

Dziś kolejna część relacji. Skończyłem kabinę operatora i całą podstawę wysięgnika. Do tego dorobiłem jeszcze małe szczegóły.

Wnętrze kabiny:
Obrazek

Kabina:
Obrazek Obrazek

Podstawa:
Obrazek Obrazek

Do tego zauważyłem, że do tej pory nie zrobiłem chłodnicy oleju. Niby jej nie widać, bo jest pod kabiną, ale przynajmniej wiem, że ona tam jest :mrgreen:
Obrazek

No i tak to teraz wygląda:
Obrazek

To by było na tyle.
Do następnego ;-)

Awatar użytkownika
czolgruski
Posty: 252
Rejestracja: 2010-03-17, 21:10
Lokalizacja: Klikuszowa

#63 Post autor: czolgruski » 2011-12-08, 23:52

Witajcie!

Czas na kolejną odcinek relacji. Tym razem stworzyłem przeciwwagę i główną wyciągarkę.

Obrazek Obrazek Obrazek

Tak to teraz wygląda:
Obrazek Obrazek

Na razie tyle.
Do następnego ;-)

Awatar użytkownika
czolgruski
Posty: 252
Rejestracja: 2010-03-17, 21:10
Lokalizacja: Klikuszowa

#64 Post autor: czolgruski » 2011-12-18, 19:35

Witam po dłuższej nieobecności.

Witam i zarazem żegnam. Tak, dobrze się domyślacie, to ostatni odcinek tejże relacji. Model został ukończony! Jako taki model został zakończony wczoraj wieczorem, ale dziś dopieściłem parę szczegółów i oficjalnie model uznaję za zakończony.

Zanim pokażę galerię, najpierw parę zdjęć z postępu prac. Niestety, ciągle zapominałem robić zdjęć części, zanim je zamontowałem, więc większość nie ma osobnych zdjęć...

Podpora i siłownik wysięgnika:
Obrazek Obrazek

Zamontowane na furze:
Obrazek

Jako, że wkurzały mnie takie odstające pokrywy szafek, dorobiłem małe zaczepy z drucika:
Obrazek

Dalej na matę poszedł wysięgnik:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


No to czas na ostateczną galerię modelu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Parę słów podsumowania.
Model kleiło mi się bardzo dobrze, trochę żałuję, że już go skończyłem. Owszem, jest trudny, ale, jak to się mów, dla chcącego nic trudnego. Niektóre elementy mogły wyjść lepiej, ale ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Model jest trudny, szczególnie jeśli chodzi o zawieszenie, ale i tak poleciłbym go każdemu modelarzowi.
Po Bumarze nie będę odpoczywał, od razu zabieram się za kolejny model. Relacja już niebawem.
W takim razie do następnego ;-)

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#65 Post autor: piter16 » 2011-12-18, 20:10

No proszę, nieźle, nieźle! ;-) Aż takiego efektu na koniec się nie spodziewałem.
Gratuluję! :-D

Tak trzeba, wybrać sobie jakiś niebanalny model i przeć na przód, wtedy skill rośnie!

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#66 Post autor: OSTOJA » 2011-12-19, 09:45

czolgruski pisze:Po Bumarze nie będę odpoczywał, od razu zabieram się za kolejny model. Relacja już niebawem.
Ciekawe czym nas zaskoczysz?

Bumar prezentuje się bardzo ładnie, nie sądziłem, że ma tak wysokie ramię. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”