[R] AH-64A APACHE (MM 7-8/2003)

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
dexterteam
Posty: 17
Rejestracja: 2007-08-31, 13:54
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

#16 Post autor: dexterteam » 2008-08-12, 13:03

Kroolo pisze:Jeju - te różnice kolorów to jakbyś 2 różne modele wziął... Zaczyna wyglądać jak śmigłowiec - walcz do końca!
no ja to samo miałem w swoim ale kolory aż tak nie różniły się

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#17 Post autor: edipodium » 2008-08-12, 15:00

dexterteam pisze:no ja to samo miałem w swoim ale kolory aż tak nie różniły się
N oto chyba ja miałem farta :mrgreen: .
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !

Awatar użytkownika
panpanek
Posty: 62
Rejestracja: 2006-08-02, 22:59
Lokalizacja: Piastów k. W-wy

#18 Post autor: panpanek » 2008-08-12, 16:27

Bartosz pisze:Z czego zrobiłeś owiewkę kabiny, jaki materiał???
Owiewki robię zawsze z folii po płytach CD, które bywają dołączane do gazet. W tym modelu nie było z tym większych problemów. Gorzej jeśli owiewki mają opływowe kształty...

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#19 Post autor: edipodium » 2008-08-12, 17:38

panpanek pisze:Owiewki robię zawsze z folii po płytach CD, które bywają dołączane do gazet.
Ja bym bardziej radził folię do bindowania. Jest sztywniejsza i można z niej jakby co wytłoczyć owiewki, a z foli po płytach CD raczej nie.
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !

Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 733
Rejestracja: 2007-04-27, 21:23
Lokalizacja: Sierpc

#20 Post autor: Ceva » 2008-08-12, 18:34

panpanek napisał/a:
Owiewki robię zawsze z folii po płytach CD, które bywają dołączane do gazet.

Ja bym bardziej radził folię do bindowania. Jest sztywniejsza i można z niej jakby co wytłoczyć owiewki, a z foli po płytach CD raczej nie.
Dobrze prawi 8-) .

Awatar użytkownika
Gregor
Posty: 610
Rejestracja: 2008-06-12, 20:40
Kontakt:

#21 Post autor: Gregor » 2008-08-12, 19:44

edipodium pisze:
panpanek pisze:Owiewki robię zawsze z folii po płytach CD, które bywają dołączane do gazet.
Ja bym bardziej radził folię do bindowania. Jest sztywniejsza i można z niej jakby co wytłoczyć owiewki, a z foli po płytach CD raczej nie.
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !
chodzi o takie coś ?
klik

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#22 Post autor: edipodium » 2008-08-12, 20:22

Właśnie o takie coś chodzi.
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !

Awatar użytkownika
panpanek
Posty: 62
Rejestracja: 2006-08-02, 22:59
Lokalizacja: Piastów k. W-wy

#23 Post autor: panpanek » 2008-08-26, 20:12

Witam w kolejnej odsłonie relacji. Dzisiaj chciałem przedstawić wykonane przeze mnie gondole silnikowe oraz działko podkadłubowe. Ponownie części pasowały do siebie bardzo dobrze. Jedyny błąd od strony wydawniczej polegał na tym, ze dwie różne części nazwano tak samo: 153P. W rzeczywistości jedną z nich jest 154P. Poniżej zdjęcia wykonanych elementów przed i po przyklejeniu do modelu:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#24 Post autor: Kroolo » 2008-08-27, 10:28

Może warto wziąć jaśniejszą farbkę do retuszu? Ta się bardzo odróżnia chyba w każdym świetle?

Awatar użytkownika
arqs
Posty: 142
Rejestracja: 2007-01-16, 17:02
Lokalizacja: Warszawa

#25 Post autor: arqs » 2008-08-27, 12:07

Jaśniejszą i trochę delikatniej ją nakładać a nawet w ogóle mniej jej nakładać. Mam nadzieję, że malujesz krawędzie przed sklejeniem (jest łatwiej)?

Awatar użytkownika
panpanek
Posty: 62
Rejestracja: 2006-08-02, 22:59
Lokalizacja: Piastów k. W-wy

#26 Post autor: panpanek » 2009-01-19, 00:17

Witam w ferie. Długi okres sklejania tego modelu wpłynął niekorzystnie na jego wygląd. W niektórych miejscach brzydko pozaginał się karton. Zastanawiałem się nad wyrzuceniem modelu, lecz szkoda mi było czasu, który poświęciłem na jego klejenie. Mimo wykonania takiego jak widzicie, kształt modelu bardzo mi się podoba, mam nadzieję, że stojąc na szafce będzie robił wrażenie pomimo wielu niedociągnięć. Jedną z przyczyn zwolnionej pracy było zniszczenie przeze mnie statecznika pionowego. Udało mi się go dodrukować, lecz nie jestem zadowolony z tego jak wygląda. Apache „otrzymał” trzeci już odcień zieleni (dwa różne, wcześniejsze odcienie to wina błędu drukarni). Poniżej przedstawiam dwa zdjęcia: wirnika ogonowego oraz gotowego statecznika pionowego:
ObrazekObrazek

W międzyczasie zacząłem też robić uzbrojenie podwieszane pod skrzydłami śmigłowca. W następnym wpisie zamieszczę zdjęcia podwieszonego uzbrojenia. Póki co tylko tyle:
Obrazek

Awatar użytkownika
panpanek
Posty: 62
Rejestracja: 2006-08-02, 22:59
Lokalizacja: Piastów k. W-wy

#27 Post autor: panpanek » 2009-01-26, 00:39

Oto przedostatni wpis w tej relacji. Uzbrojenie zostało przytwierdzone do skrzydeł, przykleiłem również statecznik poziomy- autor napisał aby tę część montować na końcu budowy modelu. Rada ta okazała się rzeczywiście bardzo przydatna. Miałem spore problemy z przyklejeniem tego elementu, który mimo użycia kleju cyjanopanowego jest wciąż dosyć delikatny i podatny na uszkodzenia. Przykleiłem również wszystkie druciki. Może nie widać tego dokładnie na zdjęciach, ale przód modelu nieco uprościłem, miałem problemy z dokładnym przyklejeniem dwóch elementów. Oto zdjęcia:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Najlepsze zostawiłem sobie na koniec. O co chodzi? Oczywiście o wirnik nośny! Składa się z tylu elementów:
Obrazek
Wyciąłem je wszystkie i zająłem się usztywnieniem szkieletu wirnika. Usztywniłem go patyczkami od szaszłyków:
ObrazekObrazek
Tak jak wspominałem, to przedostatnie zdjęcia zamieszczanie przeze mnie w tej relacji. W najbliższym tygodniu budowa powinna zostać zakończona.

Awatar użytkownika
panpanek
Posty: 62
Rejestracja: 2006-08-02, 22:59
Lokalizacja: Piastów k. W-wy

#28 Post autor: panpanek » 2009-01-28, 23:20

Po 904 dniach od rozpoczęcia relacji mogę ogłosić jej ukończenie. Jak zwykle opracowanie pana Pawła Mistewicza można uznać za idealne. Wszystkie błędy, niedociągnięcia są tylko i wyłącznie moją winą. Niestety jest ich dość sporo- od niedokładnego retuszu poprzez wgniecenia kartonu aż do niedokładnie uformowanych elementów. Jednakże jestem zadowolony z efektu. Wszystkie defekty są mniej widoczne z daleka (jak to zwykle bywa) i model prezentuje się dość atrakcyjnie stojąc na szafce. Poniżej mini galeria:



[center]Zdjęcia na biurku i na białym tle:[/center]

[center]ObrazekObrazek[/center]


[center]Tutaj sesja przed moim blokiem:[/center]

[center]ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek[/center]


[center]A tu, zamiast jednogroszówki jako skali porównawczej wykorzystałem gołębie :lol::[/center]

[center]ObrazekObrazek[/center]


Dziękuję za śledzenie tego wątku i za wszystkie rady, które podczas budowy były przez Was udzielane. Zatem - do zobaczenia w następnej relacji!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”