HUMBROL 27004 Gunmetal Metalizer problem

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
showtek12
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-13, 13:57

#16 Post autor: showtek12 » 2010-09-03, 17:10

Radzio65 już tak robiłem wcześniej pomalowałem odczekałem 1h i przecierałem chusteczką i powstał kolor blado czarny o odcieniu metalicznym. Jutro zrobię zdjęcie to zobaczycie jaki mi wyszedł kolor, ale jedno wiem ten kolor nie nadaje się na gąsienice :evil:

Awatar użytkownika
Tomasz Mroczkowski
Posty: 478
Rejestracja: 2008-09-07, 18:29
Lokalizacja: Frombork

#17 Post autor: Tomasz Mroczkowski » 2010-09-03, 17:35


Awatar użytkownika
Radzio65
Posty: 902
Rejestracja: 2006-08-12, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

#18 Post autor: Radzio65 » 2010-09-04, 14:16

showtek12 pisze:Radzio65 już tak robiłem wcześniej pomalowałem odczekałem 1h i przecierałem chusteczką i powstał kolor blado czarny o odcieniu metalicznym. Jutro zrobię zdjęcie to zobaczycie jaki mi wyszedł kolor, ale jedno wiem ten kolor nie nadaje się na gąsienice :evil:
I dokładnie taki wychodzi z tej farby. Trzeba było kupić Polished Steel i miałbyś to co chcesz :-) . Taki sam efekt uzyskasz metalizerami Model Master - tymi do polerowania, Łatwiej się maluje.

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#19 Post autor: Paws » 2010-09-16, 11:09

Radzio możesz coś więcej o tych z MM.. to akryle są? Jak trzymają i znoszą polerowanie na dużych powierzchniach?

Wiem, wiem że makabrycznie się ostatnio modelarsko obijam, ale Wam to już niedługo zrekompensuję..


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
partyzant
Posty: 200
Rejestracja: 2006-09-09, 08:09

#20 Post autor: partyzant » 2010-09-16, 22:01

Showtek przecież ci pisałem na gg ,że efekt kolorystyczny w Pzinż 140 uzyskałem poprzez mieszanie chyba trzech różnych kolorów, na oko. Teraz w to się nie bawię tylko tak jak tobie powiedziałem kupuje metal cote Humbrola 27004. i całe gąski nim maluje np. jak w tym czołgu:

http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t= ... c&start=15

Tak jak ci Radzio pisze po 20 minutach od pomalowania , suchym pędzlem przecierasz gąski i masz efekt metalicznego połysku, a nie typowej czerni. Mi takowy efekt wystarcza.Jeśli chcesz na upartego uzyskać kolor tak jak w moim modelu to po prostu pobaw się kolorami i pomieszaj je. Był to czarny, szary i srebrny. Jeśli uważasz ,że ten metalizer który ci poradziłem nie jest odpowiedni jako kolor gąsek to już kwestia gustu. Oprócz mnie stosują go do kolorowania gąsek inni znajomi modelarze i u nich zaciągałem porady. Im i mi to wystarcza.
Zobacz na gąski w muzealnym eksponacie trochę innego czołgu. Taki muzealny efekt mnie satysfakcjonuje.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Turan_tank_kub2.jpg

Taka mała uwaga ,następnym razem kiedy będziesz szukał porady to najpierw się przedstaw, a nie na pytanie z kim mam przyjemność czytam odpowiedz "to nie istotne". To trochę nie ładnie :-/.

Awatar użytkownika
Radzio65
Posty: 902
Rejestracja: 2006-08-12, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

#21 Post autor: Radzio65 » 2010-09-20, 12:30

Paws pisze:Radzio możesz coś więcej o tych z MM.. to akryle są? Jak trzymają i znoszą polerowanie na dużych powierzchniach?

Wiem, wiem że makabrycznie się ostatnio modelarsko obijam, ale Wam to już niedługo zrekompensuję..


Pozdrawiam!

Metalizery ModelMaster są na bazie nitro. Łatwiej się nimi maluje niż Humbrolami Metal Cote i do tego występują w większej palecie kolorów.
Niestety dość szybko się rozwarstwiają w słoiczku (po wymieszaniu) w trakcie malowania i trzeba pamiętać o częstym "bełtaniu" zawartości słoiczka.
Te farby z racji nośnika, są dość agresywne.
Nie miałem z nimi nigdy żadnych problemów technicznych :-)


Co do klejenia ..., miałem Paws, tak ze cztery miesiące przerwy ... Totalny brak czasu. Ale w ostatni weekend podłubałem sobie trochę przy Mig'u-3 z Trumpetera (1:32).
Może w następny weekend też mi się uda :mrgreen:

Pozdr.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”