Strona 1 z 2

[Radziowy Konkurs] I-180 E1 Coś radzieckiego...

: 2006-12-14, 14:00
autor: Matrix_OST
Cześć. Ja także postanowiłem wziąć udział w tym konkursie a nóz może się coś uda :-P Zabrałęm się za prototyp radzieckiego myśliwca Polikarpow I-180. Był on rozwinięciem konstrukcji dobrze znanego nam na tym forum I-16 ;-) Model pochodzi z Wydawnictwa Answer i wyszedł o ile dobrze pamietam w tamtym roku we wrześniu.
Okładeczka:

Obrazek

Co mi się podoba w tym modelu to na pewno bardzo dobry karton. Cienki a zarazem dosć sztywny i nie rozwarstwia się oraz nie załamuje się. Nie trzeba nawet używać "śliny modelarskiej" :-) Model klei się na jedną wręge za pomocą pasków wykonanych we własnym zakresie.

To co do tej pory skleiłem. Kilka elementów kadłuba.

Obrazek


To narazie tyle.

: 2006-12-14, 14:02
autor: Kroolo
O popatrz! Znowu grubasek :-) Masz we mnie kibica :!: 8-)

: 2006-12-14, 14:21
autor: Piterski
No to nieźle się zapowiada :-). Brawo ;-)

: 2006-12-14, 14:47
autor: Bartosz
No to czekamy na więcej. Co do modelu, ale go nie mam, ale miałem w rękach wycinankę, to musisz pomyśleć nad kabiną, bo ścianki kabiny są takie same, czyli nie L i P tylko chyba P i P.

: 2006-12-14, 15:34
autor: Matrix_OST
No to wydaje Ci się :-P U mnei jest wszystko w porządku. Mam przyklejone 2 ścianki z 4 i pasowały.

: 2006-12-14, 18:10
autor: Kroolo
A części 8 ap i 8 al :?:

: 2006-12-17, 13:36
autor: Matrix_OST
Cześć. Miałeś rację Kroolo. Części 8 aP i aL był takie same a powinny być lustrzanym odbiciem. Ale poradziłem sobie w prosty sposób zeskanowałem i wydrukowałem tak jak powinno być. W tym czasie zrobiłem już wyposażenie kabiny. Części składowe orczyka
Obrazek Obrazek

Tutaj już wklejone orczyki i drążek sterowy, troszkę mało ostre ale ukazuje sytuacje :-)
Obrazek

Potem przyszła kolej na siedzisko pilota. Znowu poszczególne części z jakich składa się fotel:
Obrazek

Tu już złożony w całość. Bez pasów
Obrazek

A tu z pasami:
Obrazek

Skeiłem też celownik:
Obrazek Obrazek

I rzut ogólny kadłuba złożonego już na stałe. Zostały mi już tylko 2 tylnie segmenty do zainstalowania i kadłub gotowy.

Obrazek Obrazek Obrazek

I kabina z bliska:
Obrazek

: 2006-12-20, 20:39
autor: Matrix_OST
Mała aktualizacja, naprawdę mała :-> Zrobiłem do końca kadłub, narazie bez silnika.

Obrazek Obrazek

A tu widać, że model jest dosyć mały. Mam tylko 170 cm wzrostu, także ręki też za dużej nie mam :-P

Obrazek

: 2006-12-20, 20:46
autor: Mazter
hehe rzeczywiście maluteńki 1,70cm wzrostu to prawie jak połowa camela ;p
więc widać na fotelu że dobrze władasz małymi częściami... :-) ja mam czasem z tym kłopot... (zależy jaki dzień ;-) i jaki model )

: 2006-12-21, 09:12
autor: Piterski
Mazter, model będzie miał coś pomiędzy 10-15cm. 170cm to ma "autor" modelu :mrgreen:

: 2006-12-21, 09:41
autor: Matrix_OST
Dokładnie Piterski :-)

: 2007-01-12, 20:52
autor: Matrix_OST
Troszkę czasu minęło. Może by tak mała aktualizacja ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek

Narazie jak widać stateczniki nie mają przyklejonych oprofilowań. Wtedy to zakryje moje niedokładności na łączeniu z kadłubem i będzie gitara :-D

: 2007-01-15, 13:30
autor: Piterski
Matrix_OST Jeśli to możliwe to proszę o zbliżenia modelu. Z perspektywy prezentuje się b.dob. Jestem ciekaw szczegółów :-) .

: 2007-03-11, 17:01
autor: Kroolo
Hej! Co się dzieje z grubasem? ;-)

: 2007-11-16, 15:55
autor: Matrix_OST
Witam. Zgodnie z obietnicą specjalnie dla niektórych forumowiczów którzy się dopominali :-) Może postęp prac niezbyt duży, ale jest to zwiastun "odkurzenia". I od razu miałbym prośbę. Jeśli ktoś dysponuje wycinanką. Jeśli nie było by problemem zmierzyć ile długości ma element S1. Jest to blok silnika. Bo mi się gdzieś zapodział, a rysunki w modelu nie są chyba w skali 1:1.
Z doklejonych rzeczy to będzie: dokończony garb za kabiną pilota. Nie wyszedł zbyt elegancko. Będzie widać na zbliżeniu szpary. Ale myślę że jakoś to ujdzie... Kolejnymi elementami jakimi się zająłem to wycięcie i sklejenie poszczególnych elementów osłony silnika. Narazie kilka zdjęć. Jutro weekend to zapewne siądę do silnika. Tylko proszę kolegów aby ktoś mógł zmierzyć długość elementu S1. Dzięki ;-)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek