Strona 1 z 1

[G] StuG III Ausf. A

: 2009-11-26, 22:57
autor: kordian
Zapraszam do galerii Stuga z GPM-u. Retusz plakatówką i lakier półmatowy wodny. Gumowe bandaże na kołach nośnych wykonane w własnym zakresie :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam.

: 2009-11-27, 08:12
autor: el_paw
Fajna maszyna, cieszy oko.
kordian pisze:Gumowe bandaże na kołach nośnych wykonane w własnym zakresie
Możesz coś więcej o tym napisać?

Pozdrawiam

: 2009-11-27, 09:49
autor: kordian
Już wyjaśniam. Elementy z wycinanki jakoś mnie nie przekonały. Wycinałem pierścienie sklejałem po kilka i krawędź zewnętrzną najpierw ścinałem nożykiem do tapet potem szlifowałem papierem ściernym. Dla ułatwienia jak daleko należy kształtować profil wcześniej wkleiłem jeden pierścień o innym kolorze. Całość malowana czarną plakatówką i akrylem w półmacie.
Pozdrawiam.

: 2009-11-27, 19:54
autor: el_paw
Bandaże wyglądają bardzo realistycznie. Jedyne co mogło być lepsze w tym modelu - nie jest to uwaga do Ciebie tylko do wydawnictwa - to "ciut" grubsze gąski. Moje modele z GPM też mają takie "cieniaski". Ciekawe jak sprawa wygląda w tym nowym Stugu?

Pozdrawiam

: 2009-11-29, 12:50
autor: kordian
Zgadza się mało realistycznie to wygląda ale podobne rozwiązanie kojarzę w Hummelu i III z Modelika. Z drugiej strony podklejone na 1 mm wyglądały by chyba zbyt masywnie kompromisem chyba by pozostała tektura 0,5mm plus oklejki to i tak da prawie wcześniejszy milimetr. Złotym środkiem wydają się być lasery ale nie wszyscy mają taki budżet a ja kleję dla siebie i swojej przyjemności; na konkurs rozumiem musi być wypas, a tak mamy dodatkową satysfakcję sam zrobiłem całość w 100% :mrgreen: plus ćwiczenia woli, motywacji i umiejętności podnoszenie.

Pozdrawiam.