Strona 1 z 1

Japoński Samolot Myśliwski - Kawanishi N1K1

: 2008-07-16, 21:16
autor: Gregor
Siema
Robię ten samolot , bo naszła mnie chęć na zrobienie jakiegoś latadła .
Nie liczę na dobre oceny , bo samolot jest pierwszy jaki zrobiłem z retuszem :-D
Atrapę silnika udekorowałem kawałkami miedzianego drutu .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

: 2008-07-17, 11:54
autor: melon94
Witam. Jak na pierwszy samolot z retuszem no to może być. Życzę powodzenia w klejeniu.

: 2008-07-18, 20:28
autor: Gregor
MODEL SKOŃCZONY

Obrazek

Teraz zabieram się za T-34.

: 2008-07-18, 22:38
autor: Kroolo
Fajny, szkoda że klapnięte skrzydła ma...

: 2008-07-18, 23:49
autor: tad
Dobrze, że model skończyłeś, ale pasuje zwrócić większa uwagę na pewne rzeczy: odradzam malowanie modelu do czasu, aż nauczysz się dobrze kleić. Malowanie nie ma ukrywać błędów - nie o to chodzi.

Druga rzecz to koniecznie trzeba zwracać uwagę na geometrię modeli - ustawienie skrzydeł, stateczników, skrzydeł względem stateczników, podwozie i inne. Najlepiej w trakcie klejenia poszukać w necie zdjęć i rysunków budowanego modelu, to jest fajna lekcja wiedzy historycznej i technicznej. Modelarstwo może Cię wprowadzić w ciekawe zagadnienia.

Przy okazji - na mojej stronie znajdziesz ten model - stary i marnie sfotografowany. Pamiętam, że wycinanka była fajna (wbrew opiniom) i na pewno jeszcze do niej wrócę.

No i nie trać zapału - mówię tak, bo przez fora przewinęło się kilku młodych ludzi z ogromnym zapałem, ale szybko kończyli. Powodzenia!
TAD

: 2008-07-19, 11:07
autor: Gregor
TAD dzięki za rady , na pewno z nich skorzystam .