GPM Zamek w Nowym Wiśniczu

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
kumbota
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-30, 20:43
Lokalizacja: k/o Bochni

#16 Post autor: kumbota » 2006-08-30, 20:58

No ładnie ładnie widzę ze Powiat Bocheński rządzi na forum :-D super Ci wyszło, fajnie by było gdybyś zestawił zdjęcia orginalnych elenentów Zamku z modelem. to by dopiero była relacja. Nie wszyscy mają taką możliwość bo rzadko sie zdarza ze oryginał jest dostępny a Ty masz szerokie możliwości.

Kumbota Pozdrawia Krajana i życzy sukcesów.

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#17 Post autor: kl-9 » 2006-08-30, 21:26

no właśnie tylko że czekam na naprawę aparatu i jest zastój w relacjach i prezentacjach :-/
Ps. wreszcie południe polski się odzywać zaczyna :-D :-D

[ Dodano: 2006-08-31, 15:50 ]
Czekam na części które wysłała mi firma GPM :mrgreen: :mrgreen: Dzięki im wielkie za to jeśli dotrą ;-)
I w między czasie próbuje stworzyć trójwymiarowe schody w zamku( te z wycinanki są płaskie jak podjazd dla wózków inwalidzkich ;-) ) właśnie je wydrukowałem zobaczymy co z tego wyjdzie :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

#18 Post autor: Bartosz » 2006-09-04, 18:49

A nie mogą być dla inwalidów, w Zamku Malbork jest dużo podjazdów dla inwalidów. :-|

A teraz mj apel:
Gdzie, gdzie, gdzie sa te fotki, fotki, fotki, ja tu chce fotki (oczywiście z budowy) a nie z podjazdów dla inwalidów. :mrgreen:

Makieta przedstawia zamek, z jakiego okresu. :-/

Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-08-02, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: Piterski » 2006-09-05, 08:15

Masz zamiar zrobić te schodki jako płaską drabinkę? Jakoś nie widzę rozrysowanej bocznego lica biegów. Sklej je na próbę i pokaz co tam chcesz wstawić i gdzie zanim to przykleisz.

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#20 Post autor: kl-9 » 2006-09-05, 14:56

-boków nie ma bo te pozostają orginalne z wycinanki
z-djęć nie ma bo aparat raz działa raz nie a nikt nie ma czasu oddać go do serwisu
-schody już przyklejone w 3 miejscach
-z tym podjazdem chodziło tylko o to że są płaskie (w prawdziwym zamku nie ma podjazdów jak by kto pytał
-budowa trochę zwolni po pierwsze szkoła po drugie postanowiłem ostrzej wziąść się za treningi piłki nożnej
-w instrukcji nic nie pisze o okresie modelu ale prawdopodobnie jest na podstawiem stanu aktualnego.

[ Dodano: 2006-09-05, 16:18 ]
jako że lud domaga się zdjęć to postarałem się wydobyłem starego kodaka i szkło powiększające oto efekt:
zbyt wiele nie widać ale zawsze ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


[ Dodano: 2006-09-05, 16:20 ]
jako że lud domaga się zdjęć to postarałem się wydobyłem starego kodaka i szkło powiększające oto efekt:
zbyt wiele nie widać ale zawsze ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
schody nie są jeszcze przymocowane na stałe bo jak widać wymagają dopasowania są tylko lekko złapane klejem
Ps. wiem że te najszersze trzeba przyciąć ;-)

Skoro Ci przeszkadzal taki maly offtop to prosze bardzo.... a myslalem, ze to ja jestem przewrazliwiony -mlodybm
Ostatnio zmieniony 2006-09-05, 20:47 przez kl-9, łącznie zmieniany 1 raz.

kumbota
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-30, 20:43
Lokalizacja: k/o Bochni

#21 Post autor: kumbota » 2006-09-05, 21:30

no no ładnie ładnie a i Szreniawy widze nie zaniedbujesz :-) . bardzo dobrze młody kolego bardzo dobrze :mrgreen: jak widze jak grają nasi :evil: to gonie młodych na treningi może coś Z WAS wyrośnie i naród sie będzie miał z czego cieszyć.

a co do modelu to powiem ci ze sam nabrałem ochoty na niego i chyba sobie na Allegro zapodam i skleje ,ale narazie to popatrzeć mogę bo o klejeniu to już od 2 mcs jedynie myślę. czsu niema. SZKOŁO WRÓC bo do emerytury to jeszcze daleko.

pozdrawiam KUMBOT

Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-08-02, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

#22 Post autor: Piterski » 2006-09-06, 07:48

kumbota pisze:SZKOŁO WRÓC bo do emerytury to jeszcze daleko.
Święte słowa Kumbota :mrgreen: dopiero jak młodzi pujdą do pracy to przekonają się co to znaczy brak czasu, a niech jeszcze założą rodziny i mają małe dzieci to się im dopiero przypomną Twoje prorocze słowa :mrgreen:

Co do schodów to kaszana straszna :cry: I nie piszę tego przez złośliwość po prostu są straszne. Wyrysuj sobie na cienkiej tekturce biegi ze stopniami (taki widok z boku) wydziergaj to skalpelem i na tym dopiero umocuj swoje stopnie. Czy to w takiej formie jak zrobiłeś czy też bardziej pracochłonne pojedyncze stopnie w kształcie "Γ" Będzie o wiele lepiej, a już na tym co zrobiłeś widać że efekt jest tego wart.
Powodzenia :-)

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#23 Post autor: kl-9 » 2006-09-06, 13:21

właśnie sam zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem i chyba reczywiście tak zrobię tz. z pojedyńczych stopni ;-) ale to dopiero jak będe miał czas

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”