Nie było miejsca dla ciebie - Karton czy Free style?

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Czy ten temat powinien znaleźć się w dziale Karton i Papier?

Czas głosowania minął 2008-01-09, 09:13

Tak
24
69%
Nie
11
31%
 
Liczba głosów: 35

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
arqs
Posty: 142
Rejestracja: 2007-01-16, 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Nie było miejsca dla ciebie - Karton czy Free style?

#1 Post autor: arqs » 2008-01-02, 09:13

Oto ankieta, którą chciałbym wzbudzić temat czy słusznie został on przeniesiony z działu Karton i Papier do Free style. Jeśli nawet nie uda mi się nic zdziałać, chciałbym przynajmniej zwrócić waszą uwagę na moją pracę, która znajduje się w dziale, do którego mało kto zagląda. Proponuję zajrzeć do tego tematu aby wyrobić sobie także zdanie. oto odnośnik do niego http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=1701

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2 Post autor: tad » 2008-01-02, 14:17

Cześć,
niestety padłeś ofiarą nadgorliwości moderatorów na tym forum - mnie się to też zdarzało.

Do moderatorów: chłopcy - jesteście młodzi i dlatego nie zawsze macie najlepsze pojęcie o tym, co, gdzie i jak powinno być - nie napadam na Was, tylko proszę o więcej pokory i mniej niepotrzebnego moderowania. Znam argumenty o bałaganie bez Was itp. - ale po pierwsze - widać ludzie tak chcą (jak będą ustawiani po kątach to pożegnają forum), a po drugie temat jest jak najbardziej kartonowy i na miejscu. Im mniej rządzenia - tym lepiej dla swobody na forum - a za tym idzie: więcej chętnych do udziału w nim.

Chyba nie trzeba dodawać niczego o przykrości, jaką robicie człowiekowi, który chciał się pochwalić swoją pracą?

Aha - jeszcze jedno - mam nadzieję, że ten temat nie zostanie zamknięty - to nie będzie właściwy wniosek ze sprawy. Mnie naprawdę drażni nieodpowiedzialne moderowanie i przestanę pokazywać tu modele, jeśli ludzie będą ustawiani po kątach.
TAD

Awatar użytkownika
Schmmitt
Posty: 308
Rejestracja: 2006-09-19, 16:59
Lokalizacja: Wrocław

#3 Post autor: Schmmitt » 2008-01-02, 15:08

Boże robi różnice czy jest tu czy tam.....i tym bardziej po co ta ankieta.... robić problem z takiego powodu , żal .

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4 Post autor: tad » 2008-01-02, 15:14

Jeśli Tobie nie robi różnicy i nie rozumiesz sprawy - to sie nie wtrącaj. Dzisiaj Ty zlekceważysz kogoś - jutro nie będzie kto miał stanąć za Tobą.
TAD

Awatar użytkownika
arqs
Posty: 142
Rejestracja: 2007-01-16, 17:02
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: arqs » 2008-01-02, 15:14

Niestety ale jest różnica. Na głupią ankietę zajrzało tu już ponad 50 osób w ciągu 3 godzin a tam przez tydzień tyle się pojawiło. Musisz mi wybaczyć moją pychę, że chcę się chwalić swoją robotą i mojego kolegi nie modelarza ale jak wprawnego.
Wielkie dzięki za wsparcie Tad. Może i nie jesteś moderatorem ale dla mnie jesteś wielkim autorytetem na tym forum ze względu na prace jakie wykonujesz i przedstawiasz na tym forum.

Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 733
Rejestracja: 2007-04-27, 21:23
Lokalizacja: Sierpc

#6 Post autor: Ceva » 2008-01-02, 15:49

arqs - nie wiem czy to coś zmieni, ale masz moje poparcie w tej sprawie.

Tad - w sprawie moderowania mam podobne zdanie jak Ty.

Bartas
Posty: 102
Rejestracja: 2006-12-10, 20:41
Lokalizacja: Piła

#7 Post autor: Bartas » 2008-01-02, 16:34

tad pisze:Cześć,
niestety padłeś ofiarą nadgorliwości moderatorów na tym forum - mnie się to też zdarzało.

Do moderatorów: chłopcy - jesteście młodzi i dlatego nie zawsze macie najlepsze pojęcie o tym, co, gdzie i jak powinno być - nie napadam na Was, tylko proszę o więcej pokory i mniej niepotrzebnego moderowania. Znam argumenty o bałaganie bez Was itp. - ale po pierwsze - widać ludzie tak chcą (jak będą ustawiani po kątach to pożegnają forum), a po drugie temat jest jak najbardziej kartonowy i na miejscu. Im mniej rządzenia - tym lepiej dla swobody na forum - a za tym idzie: więcej chętnych do udziału w nim.

Chyba nie trzeba dodawać niczego o przykrości, jaką robicie człowiekowi, który chciał się pochwalić swoją pracą?

Aha - jeszcze jedno - mam nadzieję, że ten temat nie zostanie zamknięty - to nie będzie właściwy wniosek ze sprawy. Mnie naprawdę drażni nieodpowiedzialne moderowanie i przestanę pokazywać tu modele, jeśli ludzie będą ustawiani po kątach.
TAD
Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Właśnie z powodu nadgorliwości moderatorów ograniczyłem swój udział na forum (tym, i pozostałych) jedynie do prowadzenia relacji. Komentarzy nie dodaje bo będzie jak w pewnej relacji (bodajże abondmen - relacja Jak-1b zapytał jaki model skleić w nastepnej kolejności, a posty odpowiadające na zadane pytanie zostały pousuwane...)


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#8 Post autor: Kroolo » 2008-01-02, 16:37

jEsTeM zA ;-)

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#9 Post autor: edipodium » 2008-01-02, 17:19

Ja także zgadzam sie z kolegami. Nieważne co to jest, nie ważne w jakiej skali, ale jeśli jest to sklejone z papieru to jak najbardziej powinno być w dziale "Karton i Papier" (z reszta sama nazwa działu na to wskazuje). Jestem za arqs'em.
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#10 Post autor: Sprudin » 2008-01-02, 18:27

arqs, masz we mnie pełne poparcie. Skoro wykonałeś rekwizyty z kartonu bądź papieru jak najbardziej powinny znaleźć się w innym dziale.

tad, Bartas, dokładnie :-) Nie jestem jakoś strasznie długo forumowiczem ale zdołałem zauważyć że to co mnie tu na początku przyciągneło, taki sympatyczny klimacik gdzies jakiś czas temu uleciał... Nie atakuję ani nie zwalam winy na moderatorów, po prostu coś gdzieś uciekło a jesli My czegoś z tym nie zrobimy może się okazać że zostanie tu niewiele osób. Takie małe przemyślenia...

A moderatorów proszę o powściąganie swych zapędów porządkowych ;-) Kiedyś słyszałem fajne powiedzonko: "Nadgorliwośc jest gorsza od faszyzmu"... ;-) :mrgreen:

Pozdrawiam serdecznie

PS: Schmitt, do Ciebie mam taki mały apel: TROLLING VERBOTEN :-?

Awatar użytkownika
KPaweł
Posty: 81
Rejestracja: 2007-07-23, 07:41
Kontakt:

#11 Post autor: KPaweł » 2008-01-02, 19:10

Ja również jestem za minimalnym udziałem moderatorów - wyłącznie dla utrzymania przyzwoitego poziomu kultury wypowiedzi oraz eliminowania wulgaryzmów i osobistych zaczepek.
Żadne inne okoliczności nie usprawiedliwiają interwencji moderatora (zwłaszcza tzw. "pisanie nie na temat, jałowe dyskusje itp").
Co do rodzaju interwencji natomiast, to myślę że kasowanie czyichś postów powinno być traktowane naprawdę jako ostateczność - jak kara śmierci w sądownictwie...
A co do pierwotnego pytania założyciela wątku - TAK, oczywiście powinno być w dziale kartonowym!

Pozdrowienia,
Paweł

Wicio
Posty: 841
Rejestracja: 2007-06-18, 18:32
Lokalizacja: Chełm Śląski
Kontakt:

#12 Post autor: Wicio » 2008-01-02, 20:34

Witam

Mam co do tego mieszane uczucia i mimo, że (i tu z wielka odwaga powiem) zaznaczyłem w ankiecie opcje NIE, wydaje mi sie po przeczytaniu Waszych opinii, że musiałbym cofnąć to co zrobiłem, ale to pewnie nie jest możliwe. Druga sprawa, że model powinien być w dziale kartonowym, gdyż jest z kartonu, jest tworem kolegi Arqs'a i jego pomocników, można go zaliczyć do modeli samemu wytworzonych od podstaw.

Ale dlaczego zaznaczyłem opcje NIE, z tego względu że ten model można uznać za ciekawostkę modelarską.

A co do Schmitt'a. Wiesz jak jak by się tak nikt nie interesował dlaczego tak sie stało a nie inaczej to by powstało .... (tu se daruje).

I jeszcze sprawa moderatorów, jestem przeciwny wprowadzenie minimalnego udziału moderatorów. Raczej pewnych ograniczeń połączonych z wyczuciem. By jednak to co jest kartonowe tam było gdzie ma być.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 38
Rejestracja: 2007-06-20, 10:46
Lokalizacja: Łódź

#13 Post autor: Glutation » 2008-01-04, 13:15

Witam,
Włączę się także do dyskusji.
Co do scenografii do "Igrasek z diabłem" naszego kolegi. Fakt, model kartonowy to to nie jest, bo i ze sklejki, i z wózka inwalidzkiego i ze styropianu... ale duża część pracy polegała na formowaniu papieru i tektury a potem jej malowaniu, czyli technik jakie stosujemy w budowie kartonów. W związku z tym sądzę, że temat może zostać w dziale, w którym został założony, pomimo, że taki nietypowy.
Co do moderatorów/adminów...
To temat rzeka. Często (nie tylko tu) traktują forum albo serewry do rozgrywek sieciowych jako swoje podwórko i delikatnie mówiąc nadużywają władzy (jakie to ludzkie, prawda?) jaką dają im większe prawa i możliwości w istnieniu społeczności forum/użytkowników serwera. Smutne to tym bardziej, że bardzo często wszelkie próby dyskusji, kończą się usunięciem tematu, a nierzadko banem/kickiem żeby pozbyć się niepokornego, choćby miał rację delikwenta. Tak to nieraz też wygląda.
Co do tej konkretnej sprawy, wydaje mi się, że jeśli moderator planował przenieść wątek, powinien najpierw skontaktować się z autorem, czy się z tym zgadza. Nie wiem, czy miało to miejsce. Tak nakazuje w każdym razie grzeczność. Zgadza się to OK. Nie zgadza się - dyskutujemy albo w ogóle kasujemy. ...ale to po obustronnej dyskusji. A nie tak hop siup...
Pozdrawiam
Glutation

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#14 Post autor: Kroolo » 2008-01-04, 13:39

--
edit:

doszedłem do wniosku że nie ma sensu...

Awatar użytkownika
Radzio65
Posty: 902
Rejestracja: 2006-08-12, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

#15 Post autor: Radzio65 » 2008-01-04, 14:17

Obiecywałem sobie, że nie będę brał udziału w niebezpiecznych dyskusjach, ale ...

Obejrzałem sobie scenografię i podoba mi się, jest pomysłowa, generalnie fajna. Ale w zestawieniu z dyskusją "w którym dziale" , mam pytanko. A w zasadzie grzeczną prośbę o wyjaśnienie:

Jakie jest znaczenie słowa "modelarstwo" sensu stricte. Czy jest to możliwie dokładne odwzorowanie rzeczywistych przedmiotów/obiektów w mniejszej skali ? Czy jest to wizja artystyczna czegoś, którą realizuje się w sposób całkowicie dowolny, zresztą bardzo ładnie, ale całkowicie nierealistycznie ?

Być może ustalenie tego jednoznacznie wyjaśni, w którym dziale powinien znaleźć się ten temat, jeśli już wogóle pojawił się na forum modelarskim.

Pozdrawiam

:-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”